Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek édesanyám temetésé...

Szerintetek édesanyám temetésére elvigyük a másfél és három éve gyerekeinket? A nagymamám temetésénél a nagyobbik másfél éves volt arra elvittük. De most valamiért elbizonytalanodtam, hogy biztosan evigyük-e őket.

Figyelt kérdés
2014. dec. 4. 10:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
27%
A másfelet nem, a hármat elviheted. Halálfogalma még nincsen, de az emlék megmarad neki. Könnyebb lesz neki a halállal, mint az élet részével együttélnie, és nem fogja eltabusítani. A másfél évesenek emlékei sem maradnak az egészről, őt fölösleges ennek az egésznek kitenni.
2014. dec. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
57%
Én abból indulok ki,hogy az én 3 éves fiam,ha netán engem valamiért sírni lát, egyből ő is rákezd. Már pedig az édesanyám temetésén nyilván fogok sírni. A gyereknek nem jó, ha lát egy tucat felnőttet sírni, mert azt nem fogja érteni, másrészt lehet, hogy önző, de szeretnék tisztességesen, úgy,ahogy én akarok búcsút venni az anyukámtól. Ezt nem biztos,hogy megtehetem,ha a gyerekekre kell figyelnem. Majd ha hazajöttetek, akkor elég lesz tartani magad!
2014. dec. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
27%

én 3 voltam nagymamám halálakor, 8 a keresztanyámékor. egyikre sem vittek el. hálistennek azóta nem volt alkalmam temetésre menni, de így utólag kicsit bánom, hogy 21 éves fejjel még soha nem voltam temetésen, így plusz törés lesz hogyha valamelyik nagyszülőmére vagy szülőmére kell majd mennem életemben először.

szóval a 3 évest lehet elvinném, hogy emlékként ne pedig túlmisztifikált valamiként éljen a kis fejében a dolog.

2014. dec. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
34%
Ne vidd el őket szerintem se. Ne tedd ki őket a zokogó rokonok, édesanyjuk látványának. Nem értik még, feldolgozhatatlan nekik még ami a temetésen történik (még a nagynak is)!
2014. dec. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
24%
köszönöm a 0%-ra pontozást, amikor az egyik legnagyobb félelmemet osztom meg, hogy szubjektív tanácsot/véleményt adjak egy kérdésre, ami úgy kezdődik, "szerintetek". kívánom, hogy a lepontozók a saját környezetüktől is ugyanazt az empátiát kapják vissza, mint amivel itt nyomulnak.
2014. dec. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
34%

Engem elvittek a nagyapáméra, mikor négy voltam.

Azontúl hogy egyáltalán nem értettem, mi is történik, majdnem beleestem a sírba.

2014. dec. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
34%
Egyiket se vidd el,anyud halt meg,kitudja belőled is mit fog kiváltani ha ott meglátod felravatalozva.Amúgy sem gyerekeknek való.Részvétem.
2014. dec. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Átgondolván túl kicsik ehhez, nem fogom őket elvinni. ui: nem pontoztam le senkit, mindenki véleményét köszönöm
2014. dec. 4. 17:13
 19/21 anonim ***** válasza:
34%

Nem vinném én sem.

Oda azért mentek, hogy gyászoljatok, neked lesz elég dolgod a részvétnyilvánításokat fogadni, beszélgetni a rokonokkal, emellett két gyerekre figyelni (még ha segítenek akkor is) nehéz lesz. Ha rosszul viselik, sírnak vagy unalomból a virágokat piszkálják akkor zavarnak, ha pedig olyan kedvük lesz hogy vidáman szaladgálnának, akkor szintén zavaróak.

2014. dec. 5. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Én biztos nem vinném őket. Két ilyen picinek semmi keresnivalója egy temetésen.
2014. dec. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!