Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 20 évesen a szüleim 50 és 56...

20 évesen a szüleim 50 és 56 évesek? A generációs különbséget nagyon megérzem.

Figyelt kérdés
Nagymamáim is már meghaltak, testvérem sincs, néhány ismerősömnek meg olyan népes családja van, még déd nagymama is él. :( Apám testvére meghalt 44 évesen, anyámnak van 1 testvére, e összevesztek. 2 unokatestvérem van /29 évesek, szóval még jól is kijönnék velük/( mivel apám testvérének nem volt gyereke), nekik már van gyerekük, szívesen átmennék hozzájuk, de amíg ki nem békülnek szüleim velük, addig lehetetlen :( Karácsonykor sem megyünk sehova (nincs kihez), ezért most barátommal fogom tölteni ezt az időszakot.
2014. dec. 7. 11:03
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
ja és a nagypapáimat nem is ismertem, egyik pont a születésem előtt halt meg.
2014. dec. 7. 11:05
 2/23 anonim ***** válasza:

Nálam ugyan ez.

Mondtam is menyasszonymnak, h a lagziba részemről nem lesz kit hívni.

2014. dec. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
95%
A generációs különbség és az, hogy nem vagytok jóba a rokonaitokkal, miben függ össze? 20 évesen meg az 50-56 éves szülök átlagosnak mondhatók. A generációs különbségnek semmi köze ahhoz, hogy rosszba vagytok a rokonokkal, szerintem inkább csak szeretnél egy kis karácsonyi családias hangulatot, amit a rokonokkal tölthetnétek, mint egy nagy család, ami érthető... :D
2014. dec. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
4%

Így jár a gyereke annak, aki 30-35 éves koráig vagy azutánig halogatja a gyerekvállalást.

Kérdező! Gondolom a nagy generációs különbség miatt nem igazán tudsz velük megbeszélni dolgokat. Idősödnek is és máshogy gondolkodnak, mint te.

Àtérzem, mert én most 18 vagyok, apum 50 èves. Soha sem értettük meg egymàst, hatalmas szakadék van közöttünk. Mindig csak a veszekedés van. Sőt, ahogy öregszik egyre rosszabb. :(

Anyum 40...és vele pedig mindent meg tudok beszélni. Szinte a legjobb baràtnőm.

Sokat számít a kor.

Szerintem költözz el és kezdj saját életet. :)

2014. dec. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
93%
Ez nem csak azon múlik, hogy milyen idősek a szüleid. Én is 20 vagyok, nekem anyukám most lesz 50, de ő a legidősebb testvér, szóval az unokatestvéreim mind minimum 10 évvel fiatalabbak nálam. Apámnak meg csak az anyja van, pedig ő még csak most lesz 45. De senkivel nem tartják a kapcsolatot a családból. Ne a szüleid korát akard kifogásként használni. Az meg, hogy anyukád összeveszett a testvérével, attól te még nyugodtan tarthatod a kapcsolatot az unokatestvéreiddel. Ha neked nem éri meg, hogy szájhúzás lesz belőle, akkor az a te bajod, nem a szüleidé. Neked attól még ők ugyan annyira a családod. Ha többet jelent, hogy anyu ne hisztizzen, akkor hiába vagy 20 éves, gyerek vagy.
2014. dec. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
85%
egy 50 éves ember minden, csak nem idős... még 15 évig dolgozni fog, többek között.
2014. dec. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
23%

Nálam is hasonló a helyzet,21 vagyok anyum 52 apum 58.Apum sajnos falusi származásu tehát olyan berögzült dolgai vannak amiket én már nem tudok hova tenni (pl szomszédokkal szembeni megfelelési kényszer,nem hajlandó megismerni a barátomat mert nincs földje/birtoka és akinek nincs földje az nem való a mi családunkba...meg ehez hasonló aberációk)Anyum viszont nagyon fiatalos,vele szinte mindent meg lehet beszélni habár a házasság előtti szexet elítéli :)

Mindkét szülőm népes családból származik ennek ellenére a sok konfliktus és elhidegülés miatt csak apum nővérével és öccsével vagyok jóban, a többiekkel csak temetéseken és esküvőkön találkozunk és szinte akkor sem beszélünk semmit.Régen mindig hármasban teltek az ünnepek mostanában ők ketten maradtak mert én inkább a barátaimmal vagyok.Én is szeretnék egy nagy családi karácsonyt de sajnos nem kivitelezhető.

2014. dec. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
85%

Én meg pont a korai gyerekvállalás miatt "szívtam/szívok".

A nagyszüleim még dolgoztak mikor kicsi voltam.

A szüleim vállalkozók. Ők voltak otthon velünk, nem volt nyaralás a nagyinál, se nyaralás bárhol. Az esküvőmön is mentek dolgozni.

Nekem pedig anyósom sír, hogy nyugdíjjas korában az unokái már felnőttek lesznek.

Anyukám pedig kétműszakos azóta, apámra pedig nem bízhatom a gyerekeket, ha arról lenne szó. A testvéreim külföldön vannak.

2014. dec. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
78%
nekem ugyanígy apu 50 anyu 56 én pedig 20 éves. Anyuval remek a kapcsoltunk rengeteget hülyéskedünk ide oda elmegyünk együtt szórakozni olyanok vagyunk mind 2 barátnő. Nálam apu az akivel nehezebben jövök ki ,de neki mindig nehezebb volt a természete. 2 fél testvérem van 1 bátyám és 1 nővérem. Nővéremet nem ismerem ,de nem is hiányzik az életemből a bátyám 14 évvel idősebb nálam és remek a kapcsolatunk. Szóval nem attól függ ki hiány éves hanem ,hogy alapjáraton milyen a természete
2014. dec. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
86%
4-es, véleményem szerint ritka korlátolt, tudatlan és buta ember lehetsz :( Az én férjem 35 éves, egyáltalán nem idős, de hiába akarunk babát, ha nem jön össze. Ez nem csak azon múlik, hogy ki mikor akar babát. Azt kell hogy mondjam, hogy inkább várjon valaki a gyerekvállalással addig, amíg fel nem készül rá, mint hogy sajnos az ilyen buta emberek szaporodjanak, mint te :(
2014. dec. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!