Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ha a párotok exe...

Mit tennétek ha a párotok exe otthagyná nálatok a gyereket?

Figyelt kérdés
Kiment külföldre valami pasival, nem szólt a gyereket otthagyta majd írt egy sms-t, hogy kint marad, a gyerekre vigyázzon az apja. Nekem nincs gyerekem és egy 4 éves gyerek nevelését maradt rám. Aki én megértem hogy belebetegedett hogy elhagyta az anyja egész nap sír, üt-vág mindent. Nem érzem magam felkészültnek egy ilyen eseményre, még sajátot sem vagyok biztos benne, hogy szeretnék. Most mit tegyek, költözzek el a páromtól? Hogy neveljek én egy gyereket, normálisan fel úgy, hogy nem vonz ez a gyerekvállalást téma sem? Az apja többet dolgozik mint én, úgyhogy a gyereket én viszem oviba én megyek érte, főzök de úgy érzem ez az egész nem nekem való.
2014. dec. 10. 11:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
Bakker, mekkora taho a pàrod exe...erre nem is lehet szavakat talàlni :-((
2014. dec. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Ha nem akarod ne vállald. Igen költözz el! Sajnálom a gyereket. Apja keressen megoldást, jelentse hivatalosan. Nagyszülőktől esetleg kérjen segítséget. Cumi, de ez van.
2014. dec. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
elso vagyok.Sajnos igaza van a màsodiknak.Ha te ugy érzed, hogy nem tudod ezt vàllalni(mellesleg nem is a te dolgod, hanem a pàrodé) akkor költözz el.
2014. dec. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Elotte azert meg beszelj a paroddal, es mondd meg neki, hogy nem birod igy, talaljatok ra megoldast, oldja meg, vagy elkoltozol. Azert legalabb szolj neki, hogy tudja, hogy mire szamitson. Ha nem valtozik a helyzet, akkor koltozz el.
2014. dec. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
40%

Hát, ha gyerekes férfival állsz össze, ilyenek sajnos előfordulhatnak. Apuka végre kiélheti szülői hajlamait.

Ha nem tetszik a rendszer, akkor tiplizz.

2014. dec. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
21%
Aki gyerekes pasassal kezd, annak számolnia kell a lehetséges következményekkel. Te nem tetted ezt meg, jobb ha lelépsz.
2014. dec. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%

Szánalmasak vagytok a "nem kellett volna gyerekes pasival kezdeni" című szövegetekkel, de kívánom nektek, hogy egyszer éljétek át ugyanazt, amit a kérdező, akkor majd nem lesz ekkora szátok.


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2014. dec. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%
Senki nem írta, hogy nem kellett volna gyerekes pasival kezdeni, csak azt, hogy ebben az esetben ez benne van a pakliban. Ez így van. Bármikor történhet az anyával valami és akkor az apának kell tovább nevelni a gyereket. Mégis mit lehetne tenni ilyen esetben? Vagy elfogadja a kérdező a helyzetet, vagy lelép. Azt nyilván nem lehet elvárni, hogy a gyereket állami gondozásba adja az apja.
2014. dec. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
89%

7-es: de ha gyerekes pasival jön össze ez mindig benne van a pakliban, hogy majd nekik kell nevelni. Ha nem szemét hülye az anyuka, akkor is bármikor lebetegedhet/meghalhat és akkor a gyerek inkább menjen árvaházba, csak hogy ne zavarja az új nőt?

Mikor összejött a pasival, tudta, hogy van gyereke, át kellett volna gondolni, hogy tudja-e vállalni ha úgy adódna.

2014. dec. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a te helyedben megkérném a kedves élettársamat, hogy azonnal ballagjon be a kislány állandó lakcíme szerinti gyámhivatalba és adja ott elő a történteket.


A gyerek nem egy zacskó só, amit ide-oda lehet pakolgatni jogkövetkezmények nélkül. Ha a szülők elváltak (vagy nem voltak házasok és külön élnek) és a szülői felügyeleti jogot a bíróság a távozott anyának ítélte, akkor bizony még egy iskolai beíratás is gondot fog okozni, de az olyan mindennapi dolgok, mint a gyermek lakcímének megváltoztatása, a családi pótlék vagy az adókedvezmény igénylése, ne adj Isten egy műtéti beleegyező nyilatkozat is.


Gondolkodjatok már felnőtthöz méltóan.

Neked most annyi és csak annyi lett volna a szereped már egy ideje, hogy felhívod a gyermek apjának a figyelmét arra, hogy első körben rendezze normálisan a kicsi családi jogállását, lakcímét, iratait és kezdeményezze ezzel a gondatlan édesanyával szemben a nyilvánvalót: a szülői felügyeleti jogának a megszüntetését/szüneteltetését. Ez lenne a méltó alap ennek a szegény gyereknek.


Ezt követően te el tudod dönteni, hogy akarsz-e, tudsz-e nevelőanyaként funkcionálni. Fröcsögés nélkül, egyedül döntsd ezt el. Ha nem tudsz, akkor még most, az elején szakíts az élettársaddal, sokat hezitálni nem érdemes.

ha viszont eldöntötted, hogy vállalod a gyermeknevelést is a kicsi apjával való kapcsolat mellett, akkor kutya kötelességed (természetesen sorban rögtön az apuka UTÁN) teljes válszélességgel azon lenni, hogy a gyermeknek segítsetek ezt a traumát feldolgozni.


(gondolok itt akár privát pszichológus vagy nevelési tanácsadó, gyermekjóléti szolgálat stb, idénybevételére)

2014. dec. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!