Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok ma egyre keveseb...

Mit gondoltok ma egyre kevesebb nő szeretne gyereket vagy több mint a korábbi években? Ha több akkor ennek mik az oka? Melyik volt az a történelmi korszak, amelyben sokan nem szerettek volna gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
A kérdés arra irányul, hogy felmérje vajon ma többen vállalnának-e gyereket vagy kevesebben. Esetleg volt-e olyan korszak a mi országunk történelme folyamán, amikor még kevesebben akartak mint ma.
2014. dec. 12. 22:27
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
86%

De nem érted, ha úgy gondolod, hogy ez nem önfeláldozás, akkor semmivel nem vagy jobb. Eldöntötted, hogy neked a gyerek fontosabb. Saját döntés volt.


Mindenki csinálja azt, amire vágyik. Az, hogy az egyik oldalon ott vigyorog egy bébibabó, vagy hogy te elbasztad az életed eggyel, és most irigykedsz, nem lesz nagyobb dolog.

2014. dec. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
0%
Őőőő bocsi de én nem mondtam, hogy lenne gyerekem. Fiatal nőtlen férfi vagyok.
2014. dec. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
95%

A statisztikák szerint egy kicsit csökkent az utóbbi 10 évben a gyerekvállalási kedv. Főként azért, mert egyre inkább van választási lehetőség, és talán kevésbé bélyegzik meg a gyerekteleneket.

Kövezzetek meg, de szerintem még mindig túl sok gyerek születik, egy csomó olyan férfi és nő vállal gyereket, akik egyáltalán nem valók szülőnek. Ha csak azoknak lenne gyerekük, akik valóban és tiszta szívből szeretnének, és alkalmasak is erre, akkor még a mainál is sokkal kevesebb gyerek születne. (De annak a kevésnek jobb lenne az életminősége, és összességében is boldogabb társadalomban élnénk.)

2014. dec. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
92%
Akkor meg nem találsz senkit, aki szülne neked, és ezért haragszol mindenkire, aki élni meri az életét, tök mindegy.
2014. dec. 13. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
86%

Hát én nem látok semmi dolce vitát az ismerőseim közt. Van olyan is aki ölni tudna a gyerekért. Termékeny korban is van, így felvetődik a kérdés, hogy miért nem szül, mikor a stabil parkapcsolat is adott.

Nos, ha kérdezik miért nincs gyerek, ő visszakérdez: mire szüljek? Egy garzonban laknak albérletben, 120e az összes bevételük.

A lánynak abba kellett hagynia a sulit, mert nem volt pénzük tandíjra. Szülők sem tudnak segíteni.

Nekem mázlim volt. Viszont bármennyire is édes egy gyerek, első körben a kisgyerekes anyákat csapják ki állásinterjúkról. Tapasztaltam egy év alatt 17szer. Majd értesítenek, ja. A 17ből öt hívott fel, abból pedig egy meg is merte mondani, hogy a gyerek miatt.

Majd ha az emberek hó végén nem a kis aprójukat markolva próbálnak valami ehetőt beszerezni a boltban, akkor a gyermekvállalási kedv is nőni fog.

2014. dec. 13. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem manapság egyre kevesebben akarnak illetve mernek gyereket bevállalni. Minden bizonytalan. A kapcsolatok, a munkahely, az anyagiak...az egész ország helyzete. Csoda hogy sokan úgy gondolják ebbe nem mernek bevállalni egy gyereket sem?
2014. dec. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
24%
Én sem az akaratban látom a problémát. Vannak nők, akik nem szeretnének szülni, igaz. De az ő számuk nagyjából állandó, régen is volt, aki nem akart, de kellett. Az én 30 alatti párkapcsolatban élő nőismerőseim kizárólag azért nem mernek vállalni, mert nincs hova és nincs mire. Még ha az embernek munkahelye van, onnan is bármikor kicsaphatják, és utána az égvilágon senki nem segít.
2014. dec. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
Mivel utoljára a kommunizmus alatt volt ennyire szörnyű az ország politikai, gazdasági helyzete és az általános hangulat, ezért nem, ilyen alacsony még sosem volt a gyerekvállalási kedv. És sajnos mind látjuk, hogy egyre csak rosszabb lesz az egész.
2014. dec. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
12%
Nincs hova, de utazásra, bulizásra, stb.arra bezzeg van.
2014. dec. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem egyre kevesebb. A környezetemben pl. 1-2 lány/nő kivételével senki nem szeretne később sem. Igaz még fiatalok is vagyunk hozzá, 20-24 évesekről beszélek, de egyikünk sem úgy gondolja, hogy most még nem szeretnénk, hanem sosem szeretnénk. Lehet, hogy pont az én környezetemre jellemző ez csak, és általánosságban nem, de nekem ez a tapasztalatom.
2014. dec. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!