Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok ma egyre keveseb...

Mit gondoltok ma egyre kevesebb nő szeretne gyereket vagy több mint a korábbi években? Ha több akkor ennek mik az oka? Melyik volt az a történelmi korszak, amelyben sokan nem szerettek volna gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
A kérdés arra irányul, hogy felmérje vajon ma többen vállalnának-e gyereket vagy kevesebben. Esetleg volt-e olyan korszak a mi országunk történelme folyamán, amikor még kevesebben akartak mint ma.
2014. dec. 12. 22:27
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem nem igaz az, hogy nincs mire. Meg ennek is előzményei vannak. Egy csomó nőismerősöm elment olyan szakra tanulni egyetemre, amiről mindenki tudta, hogy értéktelen diplomát ad aztán meg csodálkoznak, hogy nem kapnak normális állást. Egyetem allatt meg úgy élnek mint az állatok, cigi, buli, pia, drog. Én módosabb családból származom, de azt a luxust én sem engedhetem meg magamnak, hogy minden nap másik cipőt vegyek fel. A tipikus hat szekrényi ruháról nem is beszélve, amivel egy átlag magyar nő rendelkezik. Ráadásul kell a márka is, mert ha nem Gucci a táska, akkor már gáz van... Buliban meg úgy veszik az ezer forint feletti koktélokat, mint én a sört. Húú valóban nincs pénz. Arról nem is beszélve, hogy én tíz évig tudtam használni egy Nokia 6610i-t, teljesen jól működött, azért lett lecserélve, mert kellett az internet, vettem egy középkategóriás Samsungot, ha minden jól megy a mostani telefonon is kibírja jó pár évig. Drága hölgyek meg olyan telefonokkal rohangálnak, hgy csak lesek. Almás, de azt is cserélni kell újabbra, meg csúcskategória...

Ó és visszatérve az állásra. Édesanyámnak nincs diplomája mégis 300000 felett keres, teljesen legális becsületes munkával. Kitalálta, hogy mi az amiben van lehetőség és megvalósította. A mai nők egyrészt nem szeretnek dolgozni, másrészt lusták használni az agyukat, lusták megkeresni a lehetőségeket. Egyszerűbb sírni, hogy nincs pénz, mint megkeresni a lehetőségeket. De a luxus azért kell, mert luxus nélkül már nem tudnak élni...

Szóval ez a nincs pénz a világ leghülyébb indoka. Igen nincs pénz luxusra, meg gyerekre egyszerre...

2014. dec. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
82%
21-rd, neked mi s jó f.a.s.z. közöd van, hogy ki mire költi a pénzét?
2014. dec. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
13%

" 21-rd, neked mi s jó f.a.s.z. közöd van, hogy ki mire költi a pénzét?"


Gratulálok a stílushoz, értelmes, művelt, igényes emberre vall.

2014. dec. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
85%
21-es, vagy olyan férfi vagy, akit átejtettek a nők, vagy olyan nő, aki féltékeny a többi nőre. Amit leírtál, az nem igaz a többségre, és nagyon ferdített valóság. Azzal pedig ne kérkedj, hogy anyádnak milyen munkája van, előfordul, hogy valaki jókor volt jó helyen, és kamatoztatni tudta tudását. Ma pont erre nincs lehetősége a legtöbb férfinak és nőnek egyaránt. Fröcsög az írásodból a gyűlölködés. Szerintem fordulj pszichológushoz, utána próbálj emberekkel kommunikálni..
2014. dec. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
71%
Nem a nők vállalnak gyereket, hanem egy férfi és egy nő együtt.
2014. dec. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
61%

"Gratulálok a stílushoz, értelmes, művelt, igényes emberre vall."


Ennyi? Azt már nem fejted ki, hogy neked mi közöd más életéhez?

2014. dec. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim válasza:
15%

Aki nem akar felelősséget vállalni, vagy elköteleződni, bármilyen inkokot mond arra, mièrt nem... A legkézenfekvőbb a pénz.

Kimaradnak az élet valóban értelméből, nem élik át azt csodát amit egy szülő kap.

Egyszerűen nem tudom megérteni a korosztályom folytonos piamámorát, undorító visszataszító szánalmas, főleg ahogy a "nők" gondolnak a mindennapjaikra. Értéktelen megvetendő. Semmit nem mutatnak, sehova nem tartanak, semmivé lesznek...

2o/N

2014. dec. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

"Semmit nem mutatnak, sehova nem tartanak, semmivé lesznek... "


Szóval csak az lesz valaki, és az ad értéket, aki szül? És aki meddő, és biológiai képtelenség gyereket szülnie? Megveted, lenézed, egy senkinek tartod? Te sem vagy jobb az alkoholmámorban úszó fiataloknál. Az elvakultság, az empátia hiánya, a másik elfogadása a szememben ugyanolyan megvetendő. Itt ebben az esetben én pártatlan vagyok, még nincs gyerekem, talán lesz, talán nem, egyik verzióhoz sem ragaszkodom foggal-körömmel, jelenleg más fontosabb az életemben, de a jövő zenéje minden. Ha találok egy megfelelő társat hozzá, és az életkörülményeink is lehetővé teszik, nem zárkózom el a gyerek gondolata elől. De ha az élet úgy alakítja, hogy nem lesz, nem fogom magam értéktelennek tartani. Dolgozom, pénzt keresek, élek, világot látok, kultúrákat ismerek meg, és a sajátomat megismertetem másokkal. Folyamatosan tanulok, nyelveket beszélek, elismerik a munkám, stb. Már most, huszonévesen is értékes embernek tartom magam, pedig még előttem van egy fél élet, amikor bizonyíthatok. És úgy gondolom, hogy nem a gyerek az egyetlen olyan "produktum" ami kiemelhet minket a tömegből, és lehetünk általa valakik.

2014. dec. 21. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
*a másik elfogadásának hiánya
2014. dec. 21. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

Én pl. 27 vagyok, nem voltam soha buliban, nem iszok, nem drogozok... kapok feloldozást egy 20 éves csitritől?


Az a megvetendő, ha azt hiszed, elég annyit tenned, hogy jó ember legyél, hogy kinyomsz egy gyereket. (Miért is? Ja, hogy szeretetet KAPJ, ahogy írtad.)


Majd ha értelmes, becsületes felnőttet neveltél, megemelem a kalapom, de ilyen hozzáállással nem hiszem, hogy menni fog majd. Neked is meg kéne fontolnod a gyermektelenséget, ennyi gyűlölettel és előítélettel.

2014. dec. 21. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!