Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok ma egyre keveseb...

Mit gondoltok ma egyre kevesebb nő szeretne gyereket vagy több mint a korábbi években? Ha több akkor ennek mik az oka? Melyik volt az a történelmi korszak, amelyben sokan nem szerettek volna gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
A kérdés arra irányul, hogy felmérje vajon ma többen vállalnának-e gyereket vagy kevesebben. Esetleg volt-e olyan korszak a mi országunk történelme folyamán, amikor még kevesebben akartak mint ma.
2014. dec. 12. 22:27
1 2 3 4
 31/32 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!


Mindenekelőtt az utolsó válaszoló kommentjére szeretnék reflektálni. Valóban semmit nem utálok jobban mint az alkoholmámort és mindenfajta káros szenvedélyt. Totál antialkoholista vagyok és remélem leszek is, a csapodárságot is megvetem. Viszont látom a fiatalokat ahogyan értéktelenednek el folyamatosan. Ennek oka, hogy nem igazán vannak perspektívák egy jobb, boldogabb életre. Fényév távolságra vagyok a húszévesektől, mégis átérzem azokat a fájdalmakat és sebeket, amelyeket a társadalomban elszenvednek. Ez végigvonul az egész huszadik századon, ma sokkal markánsabban jelen van.

Lehet, hogy ez részemről önzés de ha gyerekem lenne és feleségem azáltal meg lennék fosztva a szabadságomtól. Nagyon sok át nem aludt éjszakám lenne, amikor gyerek mellett kell majd dolgozni és éjszakázni, mert éppen beteg vagy félteni állandóan. Félteni attól, mi vár rá, milyen társaságba kerül. Látva azt a gyűlölködést ami az országban folyik inkább jobb nem szembesülni vele és jobb nem szocializálódni olyan értékek mentén, amelyet a mai kor fiataljai elvárnának. Az iskolában ha nem abba az irányba mozogsz amelybe a falka terel kirekesztődsz, periferikus elemmé válsz. Ezért szüljön egy nő gyereket vagy jelen esetben férfiként ezért akarjak? Farkastörvények uralkodnak és ha az én génjeimet örökölné akkor bizony sok problémája adódna az életben.

2014. dec. 21. 00:55
 32/32 anonim ***** válasza:

61%-os,és szerinted,ha nem venne senki Gucci táskát,akkor milyen rendszerben élnénk.


Fel kellene fogni,hogy a kapitalizmusnak ez a hozadéka.

Az emberek a végtelenségig költhetnek méregdrága dolgokra.


Aki gyereket akar,az igen is mondjon le ezekről!

Szerintem az egy hazugság,hogy a gyerek nem jár lemondással.De azzal jár.

Aki gyereket akar az sok pénzbe kerül.


Ha én meg nem akarok erről lemondani,ahhoz senkinek semmi köze.

Általában mindig azok szemét szúrja ez,aki bevállalták a gyereket,utána meg elszegényedtek,és irigylik azokat,akik nem plenekára és egyebekre költenek.


Fel kell fogni,hogy a családvállalás nem a jólétről szól,csak gazdag körökben.Egy átlag ember,ha gyereket akar az egyenlő az elszegényedéssel számára.

2017. máj. 24. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!