Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mért nem engedik a szüleim,...

Mért nem engedik a szüleim, hogy tetkót csináltassak magamnak? Saját pénzböl lenne.

Figyelt kérdés

Azt mondta anyám h felejtsem el meg h sokkal hasznosabb dolgot vegyek abbol a pénzböl. Mégis mit? Meg h őt nem érdekli h saját pénz akkor se költhetem hülyeségekre :( Pedig én melóztam érte suli után én se mondom meg neki h mire költheti a pénzét :( Meg h majd ha 18 éves leszek akkor azt csinálok amit akarok de addig nem, mindig evvel jönnek. Nagyon szeretném megcsináltatni, most hogy győzzem meg?

16/F


2010. febr. 1. 19:50
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Ja az a baj h itt ahol lakunk két ember csinálja az egyik elég szаr ahhoz tuti nem meek csomó rosszat hallani rola a másik az jó de ő meg azt mondta h szülői belegyezés nélkül nem fogja megcsinálni :/
2010. febr. 1. 20:01
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

"Ajj de am mért hiszitek azt h mindenki megutálja később? Felnőtteken is láttam már tetkót."


- Igen, és ők valószínűleg felnőttként csinálták, amikor nem gondolják meg magukat olyan gyakran.

2010. febr. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
82%

figy kezdjük ott hogy már 18 év alatt nemis lehet...

legalábbis itt nálunk betiltottták 18 év alatt..

meg lehet később megbánnád,énis azé nem csináltatok,me lehet később megbánnám...ettől félek

16 F

2010. febr. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
de lehet 18 alatt... szülői belegyezéssel
2010. febr. 1. 20:03
 15/31 anonim ***** válasza:

Én elmondtam a fiamnak, hogy változhat az ízlése, később lehet, utálni fogja, meg is bánhatja, stb. Őszintén, ami igaz. Azt is elmondtam , ha akarja ennek ellenére, csináltassa meg, de tényleg fontolja meg.

Már nem akarja. Én meg a szívem mélyén nem bánom, hogy így döntött, de sosem éreztettem Vele, hogy én nem igazán szeretném. Az ő teste, de a tetkóból néhány szituban lehet hátrányos helyzete, meg ami most dögös, majd idősödő korában a ráncosodó bőrfelületen gáz lehet. Erre felhívtam a figyelmét, és ennyi. Neked is csak erre hívnám fel a figyelmedet.

2010. febr. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én 15 évesen varrattam az első tetoválásom. Így évek távlatában sem mondom, hogy megbántam, de ha néha ránézek, van, hogy meglepődöm. "Mi is ez? Mit is keres rajtam?" Akkoriban a tizenévesek világmegváltó gondolkodásával felszerelkezve úgy hittem, a mintámnak hajj de mély értelme, tartalma van. Aztán annyira mégsem, pedig saját rajz volt.

Hagyj még időt magadnak, hagyd kiforrni az egyéniségedet.

Ha 2-3 év múlva is ránézel a kiválasztott motívumodra, és azt mondod, ez kell, és még mindig ugyanúgy, akkor elkezdhetsz gondolkozni.

Sajnos ez tényleg nem turbó rágó, ez egy életre rajtad marad.

Az pedig biztos, hogy édesanyád nem akar Neked rosszat. Ha most megcsináltatod, ciki lesz öt év múlva azt mondani; Anya, igazad volt...

Addig is pedig -szintén nem bántásból, de- én is rágyúrnék erre a helyesírás nevezetű mókára ;-)


Üdv!

2010. febr. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

Szerintem jók lennének ezek a tetkók, ha 2 év múlva nyom nélkül felszívódnának... de ez egy életre szól!


Ráadásul mindenki ott spórol ahol tud... nem csesztetni akarlak, de remélem hallottál már a közös tű használatából eredő veszélyekről... ha még azt meg is úszod, akkor meg a festékkel spórolhatnak... Tudom, fiatal vagy, de gondolom nem szeretnél 2 év múlva kemo terápiára, mert olyan anyag került a szervezetedbe, ami mérgező? Ezt meg sajnos ott a helyszínen nem is tudnád leellenőrizni, ugyanis simán áttölthetik a flakont :( Az egyik oszt.társnőm csináltatott még anno 8.ban egy delfint a hasára, később kiderült sima tintával(!) csinálták meg és 4 évvel később rákos lett a bőre a hasán, későn vette észre áttétes lett, most pedig szenved :( múlt héten mondta, hogy már nem lehet gyereke, mert "kipakolták".


Szóval a Te döntésed, de én személy szerint olyan pasikkal szeretek ismerkedni, akiknek nincs (vagy legalább nem szem előtt) tetkójuk :)


Ui:régebben én is szerettem volna, de nem tettem, és most már nem is bánom. fősulin volt egy-két lány akinek a "

"fenekük fölött" volt tetkójuk de inkább hosszú pólót vettek fel, hogy ne lássa senki. Sokan megbánták :(

28L


Esetleg fekete/barna hennás festékes tetkó? Bár nem tudom csinálnak ilyet mostanság pasikra is, de szerintem abba nagyobb valószínűséggel belemennének a szüleid, ráadásul nem tűvel csinálják, így kilőve a fertőzésveszély... Magadnak szeretnéd inkább, vagy a társaság kedvéért? Valahol szem előtt, vagy inkább póló alá?

2010. febr. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

Azért utálják meg, mert a, elöregedik a bőrük és ronda lesz b, a minta nem fog már tetszeni nekik.

Én is a szüleiddel értek egyet, de nem mondtad, hogy milyen mintát szeretnél.

Alapból szerintem is undorító, viszont elgondolkoztam rajta, hogyha az edzőm meghal, lehet hogy magamra varratom a nevét. Ez az egyetlen, ami szóba jöhet.

Szóval sok függ attól, hogy mi a motívum.

L/15

2010. febr. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
csináltasd meg, nem fogja megtudni
2010. febr. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Hát lehet, hogy maradi vagyok, de én is ellenezném, és azt mondanám, hogy várj 18 éves korodik. Nagyon sokat változnak gondolkodásilag is a tinik, lehet, hogy pár hónap, és azt mondod: "á nem ezt a mintát kellett volna, hanem inkább amazt" vagy "már nem is tetszik, hogy fogom én ezt eltűntetni?" Egyébként a tetoválást, nagyon meg kell gondolni, hova teteted. Bizonyos munkák ugyanis nem engedélyezik, vagy nem nézik jó szemmel, és esetleg amiatt nem kapod meg a melót. Ha mégis akarod a tetoválást, jól gondold meg azt is, hogy mit tetováltatsz. Ha egy ízléses bokaláncot tetováltatnál, vagy valami aprót egy eldugott helyre, szerintem az még megengedhető. Lehet, hogy ha látnám, hogy a 16 éves lányom mennyire szeretné, akkor esetleg megengedném, de utánanéznék a helynek, és az illetőnek, aki csinálja, ugyanis ha jól emlékszem valamelyik sztár úgy lett beteg, hogy egy tűt használt a tetováló a barátja bőréhez és a lányéhoz, és bocs, de tényleg nem tudom mit kapott el, de valami súlyos betegséget. Meg tényleg, gondolj bele, én a múltkor láttam egy videót, amin anyu apu ki volt pingálva, és ott volt náluk a babájuk. Belegondoltam, hogy pár év múlva előveszi a ceruzát a gyerek és összepingálja magát. Mit mond neki az anyukája? "nem szabad firkálni magadon?" :D Hát elég vicces. Olyat csináltass, amit tuti nem fogsz megunni, mert a végén úgy jársz mint Angelina Jolie, aki aztán mehetett levetetni a Billy Bob feliratot a válláról, miután szakított vele.

Vannak ideiglenes tetoválások, először szerintem olyat próbálj ki.

2010. febr. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!