Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan érzem úgy, hogy...

Jogosan érzem úgy, hogy menthetetlen a helyzet? úgy érzem minden rossz körülöttem és nincs menekvésem!

Figyelt kérdés

Most, így az elején megkérem a hozzászólókat, hogy kulturált formában írják meg a véleményüket, nem hiányzik most nekem a negatív hangvételű komment. Próbáljatok meg legyetek szívesen normálisan hozzászólni, ha nem tudok, inkább csak olvassátok el, aztán X-eljétek ki az oldalt. Van elég bajom a ti rossz hangvételű hozzászólásaitok nélkül is! Köszönöm!! :)


Réges-régre vezethető vissza a probléma gyökere, ahogy látom, érzem. Szerintem oda, hogy anya apámhoz ment férjhez, de ez most 'mellékes' lehet a mostani történések szempontjából. Tény, hogy apám sok butaságot csinált az elmúlt évek során, de úgy tűnik, próbálja helyre hozni (nem dolgozott évekig, sok sz_rt csinált, most viszonylag jól kereső munkája van, szóval 'szavam sincs':))


A fő 'gond' mostanság a nagyszüleim (szinte mindig vagy ők, vagy anya húga, ritkábban apám, de a fő gond forrása nagyszüleim, aztán apám, bár nagyszüleimhez képet úgy érzem olykor, hogy apám 'semmiség').


Pár napja valahogy bejött a lakásba egy patkány. A fürdőben kötött ki, a mosógép mögött. Anya felhívta nagyszüleimet, hogy mit tegyen (apám kint dolgozik külföldön, nem sokat van itthon). Mondták, hogy aznap délután eljönnek kiirtani a jószágot. Aznap délelőtt anyával takarítottunk, majd arra lettem figyelmes, hogy megérkeztek a nagyszüleim. Nagyapám a fürdőben elintézte az állatot. Ez idő alatt nagymamám önkényesen beállt takarítani, majd nagyapám a fürdőt rámolta ki. Kitakarítottam a szobámat, és több helyen is végeztem, majd elmentem a könyvtárba. Mire hazajöttem, a szobámat is kitakarította nagymamám (miután felsöpörtem, felmostam, portalanítottam, rendbe raktam mindent magamnál!!)! Úgy mentem el otthonról, hogy szóltam, nehogy csináljanak nálam bármit is, mert most takarítottam és ideges leszek (alapjáraton az voltam). Majd, amint itthon megláttam, hogy nálam is jártak, még idegesebb voltam és erélyesebben mondtam, hogy megkértem őket, hogy hagyják a szobámat, nem ezt beszéltük meg. Nekik állt feljebb, majd nagymamám mondta, hogy megfogok halni a por miatt (a szobám egyik sarkában van két bőrönd, amit baromi nehéz lesúrolni és könnyen ráragad a por, de nem vészes egyáltalán!) Különben nem zavarja, ha haragszom rá, neki már nem számít.

Másnap szintén megjelentek, valamilyen 'patkány elleni dolgot' tettek le a lakásban, de ez sem ment zökkenőmentesen. Aznap délután is mentem el otthonról. Nagyapám mondta, hogy megcsinálja a polcomat (műanyag talpak tartják a polcom lapjait, az egyik meglazult). Mondtam, hogy ne csinálja meg, nem szükséges. Nem akartam, mert a polcomon vannak a sminktermékeim, meg mindenem és azért utána azért tolnak le, hogy mennyi körömlakkom, sminktermékem van és 'arra verem el a pénzt' (pedig nem és nem akartam ezt hallgatni). Ezután se szó, se beszéd, megsértődtek és elmentek. Nagyapámék megjegyezték anyának, hogy én rosszul, trehányul vagyok nevelve, ők csak jót akarnak, stb.


Oké, hogy jót akarnak, de marha rosszul tálalják. Ha náluk vagyok, nem bírok ott lenni 1,5 óránál tovább. Mindig leszólnak, vagy belém kötnek valamiért. Hol azért, mert mindig ki van lakkozva a körmöm, hol ezért, hol azért. Ebben az a 'legszebb', hogy nem mindig mondják a szemembe, csak a hátam mögött, és úgy jut vissza hozzám a 'kedves' megjegyzésük, hogy egy másik családtag elmondja ezt nekem. Kisebb koromban is többször lehordtak mindennek, szidtak, mert éppen olyanjuk van. Bevallom, rosszul érzem magam, ha náluk vagyok, vagy ha ők jönnek.


Normális a helyzet? Mit tudok tenni?


N



2014. dec. 14. 16:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
#7 válaszolóval teljes mértékben egyet értek.
2014. dec. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Először: az idősek nagy része ilyen.Ez van.Tudsz változtatni a gondolkodásukon?Nem hiszem.

A saját gondolkodásodon?Szerintem igen.

Kicsit ott csúsztam el a történetben,hogy fel kellett hivni őket 1 patkány miatt.Miért?Te és édesanyád nem tudjátok megoldani?Vagy másik ismerős?

2014. dec. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
92%
Micsoda hiszti bakker! :D majd ha felnősz, lesznek nagyobb gondjaid, élvezd hogy ennyi a hatalmas problémád és tohd le.
2014. dec. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
85%

Ritka életképtelen lehetsz már bocsánat.


Tény hogy a nagyszüleid sem kell félteni, de normális ember simán elengedi a füle mellett ezeket, nem hisztizik rajtuk. Ha az zavar hogy a szobádban rendelkeznek, vegyél rá zárat.


Meg telefonálni azért mert bejött egy patkány? Jó hogy nem a rendőrséget hívjátok ki :D

2014. dec. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
86%

Nem, a helyzetet nem tartom olyan szinten normálisnak hogy egymás háta mögött susmusoljunk.

Én is ilyen helyzetben voltam,nagymamám,édesanyám,és én mint alany voltam a bermuda-háromszögben,de ez ilyen vica versa volt,mert hol édesanyámat szidta nekem a nagyim,hol engem az édesanyám a nagyimnak,és ezek el is jutottak az épp emlegetett fülébe.No ennyit erről a lényeg hogy ismerem a helyzetet.

Te annyit tudsz tenni,hogy a bántásokat elengeded a füled mellett,vagy szépen megmondod,hogy oké,jót akartok kedves mami és papi,de légyszíves mondjátok/tálaljátok másként,ne erőszakoskodás,parancs legyen belőle,hanem tanács.

2014. dec. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
77%
Csak engem zavar a történetben a patkány? :D Nem semmi tisztaság lehet nálatok! Anyukád meg ezért hívja a nagyszüleidet? Ő nem tudta eltüntetni? A szoba sarkában sem szokás bőröndöknek porosodni. Gondolom a nagyszüleid nem bírták már látni a mocskot és megpróbálták a lakást kitakarítani. Azt a lakást, ahol két nő lakik!? Hát meg van a véleményem! Ahelyett, hogy itt rinyálnál, inkább takaríts ki anyukáddal összefogva. Utána a körmödet is kilakkozhatod újra. Aztán nem lesz sem patkány sem nagyi csak öröm és bódottááá! :D
2014. dec. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
81%
#16 Én is írtam a patkányt már korábban. Azt hittem, hogy azon akadt ki, hogy patkány van a lakásban, de amikor tovább olvastam, kiderült, hogy nem. A kérdező inkább foglalkozhatna azzal, hogy kitakarítson, rendet tartson, hogy ne patkányok közt kelljen élnie, mert ez inkább probléma, mint az, hogy a nagyszülők odamennek, és megcsinálják azokat a dolgokat amiket a kérdezőnek kellene. Lesülne a bőr a képemről, ha hozzánk bejönne valahogy egy patkány... Annak meg külön örülnék és megköszönném, ha a családból bárki felajánlaná, hogy segít a házimunkában. A nagyszülők majdnem mindenhol ilyenek. Szeretik eltúlozni a dolgokat, mondják a magukét, meg hogy "bezzeg az én időmben..." Szerintem ezen nem kell kiakadni. Inkább meg kell becsülni őket, lehet, hogy jövőre ilyenkor már nem lesznek...
2014. dec. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!