Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Foglalkoznatok a gyerekkel ha...

Foglalkoznatok a gyerekkel ha nem akartatok de a nő megtartotta?

Figyelt kérdés
Ha volt egy pár hónapos kapcsolatotok amíg szétmentetek a komoly baratnotokkel és a nő terhes lett. De kibékültettek a mennyasszonyotokkal együtt is éltek. Igazábol ő a legfontosabb a férfinak. A nő úgy döntött megtartja a gyereket. Nem védekezesi tanácsot kérek hanem véleményt hogy mennyire foglalkoznátok a gyerekkel? Mert a gyerektartast fizetni kell. Mennyire foglalkoznatok a mennyasszonyotok erzeseivel?
2014. dec. 18. 19:39
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
90%

Tudom, tudom, off a válasz első fele, de én nem ejtenék teherbe olyan nőt, akivel nem gondolom komolyan, mert le sem feküdnék senkivel szórakozásból.


A válaszom másik fele:

Ha a nő azt akarja hogy fizessek gyerektartást, előbb bizonyítsa, hogy az enyém a gyerek. Amíg nincs a kezemben a dns teszt,(amit én nem fizetek ki) addig egy fillért nem fizetnék.


Ha bebizonyosodik, hogy enyém a gyerek, akkor fizetek, és látogatnám is.

2014. dec. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nos velem ilyen nem fordulhatna elő. De ha elméletileg tekintek a kérdésre, akkor természetesen az én gyerekem és ennek megfelelően foglalkoznék vele.
2014. dec. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
59%

a menyasszony helyében nagyon ki lennék készülve, és persze azt akarnám szívem mélyén, hogy a férfi ne foglalkozzon a másik nő gyerekével.

viszont más szempontból: a férfi is tudja, hogy készül a gyerek. ha felnőtt ember létére képtelen volt védekezni, akkor vállalja a felelősséget szerintem minden szinten, ne csak anyagi szinten. az nem felelősségvállalás, ha valaki elküldi a nőt abortuszra. akkor kell felelősségteljesnek lenni, amikor a gyerek készül.

2014. dec. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
71%

Első, ha az anyuka pert indít az apaság megállapítására, és vesztesz, akkor te fizeted a perköltséget és a DNS vizsgálat költségét is. Több százezer forintról van szó.

A kérdésre válaszolva, jah, naná, hogy foglalkoznék vele, büszkén mutogatnám, hát én csináltam!

2014. dec. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
74%
Igen. A gyerek nem kérte, hogy legyen. A férfi meg ne hisztizzen, hanem fogja fel az ÉLET súlyát, hogy egy másik ember életéért lett felelős, akár akarja, akár nem. Lett egy gyereke és a tény elől nem lehet elmenekülni. A menyasszonyodnak meg tudnia kell, hogy mi történt és ezzel együtt kell elfogadnia. Nem tudnék olyan emberhez hozzámenni, aki nem foglalkozik a gyerekeivel. Ha én lennék a menyasszonyod, elgondolkodnék, milyen ember vagy, ha nem érdekel a saját gyereked.
2014. dec. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
8%

A ferfi helyeben: mivel nem vedekeztunk megfeleloen vagy sehogy (kivetel, ha a no azt hazudta szed gyogyszert de kozben nem vagy ha tutira minden alkalommal volt ovszer es nem emlekszem a kiszakadasra), akkor vallalnam a tetteim kovetkezmenyeit es felelosseget. A gyerek utan fizetnem a gyerektartast, megbeszelnem a novel a nevemre vegyem-e es kitalalnam mennyire akarok a neveleseben reszt venni, latni stb. Ez utobbi nehez lenne, hiszen az egy dolog hogy valamilyen elkepzelesem lenne hogyan nojjon fel, de ha heti ketheti szinten reszt is kellene vennem benne, az biutos nehez lenne es erosen fuggne az anyatol...hogy milyen volt vele az a par honap es milyen kapcsolatot tudok vele igy kiepiteni, hogy az en akaratom ellenere (? vagy ki tudja hogya volt) megtartotta a gyereket.

Mindenesetre nehez eletfeladat lenne, de megprobalnam.

A menyasszony helyeben: szornyen fajna, de ha a parom es oszinten szeretem es eleve megbocsatottam neki hogy elment majd visszajott (kerdes miert ment szejjel a kapcsolat elotte miattam vagy inkabb miatta?) akkor mar ugy lennek vele, hogy igenia vallaljom felelosseget a tetteiert es ne egy artatlan gyermek, AKIT SENKI NEM.KERDEZET A VILAGRA AKAR-E JONNI? igya meg a levet. Sot ha fontosabb nekem a parom, mint a sajat buszkesegem, akkor ugy vennem mint egy a parom elozo eletebol maradt gyereket es felajanlanam hohy oke az apas hetvegek ha mar nagyobbacska a gyerek legyenek nalunk es en is foglalkozol a gyerekkel. Persze lehet titkon azt remelnem mihamarabb osszejon kozos gyerek hiszen akkor automatikusan arra fog jobban osszpontositani az akkor mar velhetoen ferjem. Masreszt ha latom hogyan all a sajat veltlen gyerekehez abbol azert leszurheto milyen csaladapa lesz...felelossegteljes-e, erzelmileg ra tud-e hangolodni stb. Ha latom, hogy nem, akkor inkabb ot is otthagynam, hiszen akkor velem mivel lenne kulonb?


A menyasszony erzesei szerintem ilyenkor a legkevesbe fontosak...egy gyerek ha veletlenul is foggant sokkal nagyobb felelosseg es ha az apja leszarja, akkor felborul egy egyensuly, ami visszafog utni annak a ferfinek es a csaladjanak is kesobb az eletere. Ezt nem.erdemes kockaztatni...36N

2014. dec. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
68%

Nekem ugy ahogy van zavaros a tema

1 dolog az hogy a no terhess lett aki neked akkor baratnod volt, es nem vedekeztetek. Ok mind 2 felelotlenek voltatok, foleg te. Mi el nem bolt komoly szandekod gondolom csak alltatad a baratnodet es gyerekt csinaltal.utanna vissza vetted a menyaszonyodat es most az ex gyerek.t.fog kovetelni. Eszt a reszet sem ertem, megtartom a gyereket de nem tudom felneveli igy kovetelozok a gyerek.t. mert te csinaltad a gyereket nekem ez is undorito a no felol.



Mennyasszonyod helyeben, elhagynalak, mivel a kerdesed alapjan amikor az exet felcsinaltad akkor szakitottal mennyaszonyodal es hogy terhes lett az ex igy most osszejottetek.

Felteszem a kerdest. Mennyire is szeretel te engemet"mennyaszonyt" ha te egybol a gyerek csinalason voltal.

Elmensz te a budos francba kerdezo, tonkretetted a gyereked eletet, az ex, es meg most a mennyaszonyet is tonkre fogod tenni, es majd a szuletendo gyereket is ha lesz a mennyaszonodtol.

Nekemmilyen ferj nem kellene mint te kerdezo, aki megondolattlan es szelhamos is!

2014. dec. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
84%

Foglalkoznék. Ő nem tehet róla, hogy nem családba született.

És arról sem, hogy a menyasszony nem szereti.

2014. dec. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
69%

4. mint írtam, nálam kizárt, hogy ilyen történjen, mert nem fekszek le olyan nővel akivel nem tervezek komolyat. Magyarul, ha teherbe esik, az azért lesz, mert mindketten ezt akarjuk, vagy ha becsúszott, nem okoz semmi problémát:)


Csak elméletben válaszoltam a kérdésre. Ha vesztek a perben, mivel kiderül, hogy enyém a gyerek, nyilván fizetek, bár igencsak a nő körmére néznék, hogy a gyerektartást mire költi, az is biztos. Ha megtudnám, hogy nem a gyerekre költötte, hanem pl műkörömre, fodrászra, akkor utánanéznék, lehet e ilyen formában hivatalosan valamit intézni.


Nem tudom pontosan, hogy a gyerektartás 18 éves korig jár-e, vagy amíg nappali tagozatos diák... De amikortól csak lehetőségem van rá, a gyereknek adnám a pénzt, nem az anyának.

2014. dec. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
42%
A 7-es válaszolónak van igaza, onnantól, hogy "elmensz.."
2014. dec. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!