Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi lenne a helyes...

Szerintetek mi lenne a helyes döntés a karácsonnyal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Az ünnepek kapcsán adódott egy probléma. Nem szeretném, hogy bárki is ránk ismerjen, ezért nem fogok túl konkrét dolgokat írni, de azért megpróbálom érthetően felvázolni a szituációt.


Karácsonykor, legalább egy nap erejéig összegyűlik a család (ez 9 főt jelent) az egyik rokon házában, ez általában minden évben így működik. Mindent összevetve 3 különböző településen lakunk, ezért tulajdonképpen egy valakinek nem kell utaznia a "találkozóra". Viszont ezekhez a családi összejövetelekhez nem fűződik túl sok jó élményem...nincsen a családban semmilyen ellentét vagy bármi, ami okot adna a vitára, veszekedésre, de minden találkozó abba torkollik mert "egy bizonyos családtagnak" ez a lételeme, a hobbija és ezek a közös esték csak még jobban motiválják ebben. Jelenleg is meghívtak minket, hogy xy-nál legyünk karácsonykor és aludjunk is ott, de én nem szeretnék, szívesebben lennék otthon szűk családi körben. Nagyon nem tartom jó ötletnek. Itthon is folyton azt kell hallgatnom, hogy "az a bizonyos családtag" éppen miként és hogyan köt belém vagy valamelyikünkbe és ilyenkor csak sokkal "magasabb fokozaton működik" mert van közönsége is, hiszen mindenki ott van és ilyenkor szereti játszani magát. Én erre egyáltalán nem vagyok kíváncsi és elegem van belőle, hogy nekem ezt a folyamatos b@.sztatást, már bocsánat, el kell tűrnöm. Beszélgettünk itthon és több családtag is hasonlóan vélekedik erről mert nem csak velem ilyen, éppen kipécéz magának valakit és akkor a földbe tiporja, persze, vannak kedvencei, akik tökéletesek de mi (apám, testvérem, a párja és én) ebbe nem tartozunk bele. Viszont az "illető" anyukám testvére, és ő viszonylag jóban van a többiekkel is, őt annyira nem piszkálják (legalábbis szemtől-szembe...) ezért ő szívesen maradna velük akár több napot is. Én ezt megértem és nem lepődök meg az "Illető" viselkedésén sem mert mindig ilyen volt, de rosszul esik, amiket mond és nagyon fel tud idegesíteni és akkor milyen jó, hogy karácsony van meg együtt a család....és mindenki kiabál. Tavaly is mikor megérkeztünk már abban a pillanatban beszóltak, hogy mi meg minek jöttünk ide, mikor megjegyzem ők hívtak meg..., de anyukámat ez úgy tűnik egyáltalán nem zavarja. Szóval most azon folyik a vita, hogy egyáltalán elmenjünk-e és ha igen, akkor mennyi időt töltsünk ott. Eddig minden évben kibírtunk egy napot, de mostanában kicsit szerintem már túlzásba estek a viselkedésükkel és már az is szóba jött, hogy több napot is maradunk. Az én véleményem nem számít mert még csak gyerek vagyok és nagy valószínűséggel az lesz, amit anyám mond, de kíváncsi vagyok, hogy kinek mi a véleménye mert szerintem mi vagyunk az egyetlen család, aki konkrétan felkínálja magát, hogy "tessék itt vagyunk, lehet szidni"...


Tudom, hogy elég össze-vissza lett, bocsánat, de nem akartam neveket meg egyebeket megadni a fent leírt ok miatt, de ha valamire kíváncsiak vagytok akkor válaszolok rá mert érthető, ha valakinek több információra lenne szüksége.


2014. dec. 20. 23:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát ha az illető anyukád testvére akkor neki kéne beszélnie, a testvérével, hogy ne janiskodjon. ergo szólni kellene anyukátoknak, hogy nem vagytok hajlandóak béla, marcsi, isti janiskodását végigszenvedni.
2014. dec. 21. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Költőnő? ***** válasza:
hány éves vagy?
2014. dec. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
16
2014. dec. 21. 08:01
 4/5 Költőnő? ***** válasza:

hát ez így necces...

a legjobb út az egyenes sztem. Mondd meg anyudnak, h szeretnél egy nyugis karácsonyt, morgás, beszólogatás nélkül, s mivel a te karácsonyodról is szó van; ezért legyenek kedvesek a Te kérésed is figyelembe venni.

Am ismerős a szitu, nagyon kevés az ilyen rossz szájíz nélküli nagyobb családi banzáj.

2014. dec. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Már próbáltuk megbeszélni, de csak vitatkoztunk rajta. Anyukámnak nem tetszik, hogy mi nem szeretnénk menni és akkor ne is menjünk soha sehova meg mi semmit sem akarunk stb...mondtuk, hogy egy napra mi is elmennénk mert mégis csak karácsony van meg egyébként is el szoktunk és itthon is találkozunk vele, szóval igazán kibírjuk, de több napot azért nem szívesen töltenénk velük. Abba is belemennénk, ha muszáj, de had mondjuk már el a véleményünket.

2014. dec. 21. 08:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!