Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az mennyire vállalható életcél...

Az mennyire vállalható életcél, hogy minden pénzt a családom megsegítésére tegyek félre?

Figyelt kérdés
Nincsenek céljaim, vágyaim az életemben, nem akarok barátnőt és igazából a holmim belefér két nagyobb bőröndbe. Csak a munkámnak élek. A fizetésem 80%-át számlára gyűjtöm arra az esetre, ha a szüleimnek hirtelen anyagi támogatásra lenne szüksége, illetve a leendő kevés nyugdíjukat kiegészíteném. Nekem alapjáraton nincs szükségem pénzre csak az ételre + albérlet. Ez mennyire megy szembe a társadalmi normákkal?
2014. dec. 21. 10:44
 1/7 A kérdező kommentje:
22f
2014. dec. 21. 10:45
 2/7 kovpet ***** válasza:
100%

Igen jól keresel, ha az albi + étek kifizetése után még megmarad a fizud 80%-a.

A kérdésre válaszolva meg: szerintem mindenki költse arra a pénzét, amire akarja.

2014. dec. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha téged ez tesz boldoggá akkor ne törődj a környezeted elvárásaival.
2014. dec. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Még csak 22 éves vagy, majd lesz álmod, terved, céljaid.

Amit most leírtál, az arra jó neked, hogy vegetálj.

Ha így folytatod tovább, akkor 60 évesen döbbensz rá, hogy milyen sok mindent kihagytál, milyen sok embert nem ismertél meg, magányos leszel ( lehetsz).

És mi van akkor, ha a szüleiddel történik valami? Akkor nem tudsz a leendő kis nyugdíjukba bele szálni, nem tudsz nekik támogatást adni.

Keress szerintem valami hobbit, nyiss az emberek felé, beszélgess sokat, és tervezgess. Ne albérlettel kapcsolatba, hanem egy házat , ismerkedj lányokkal,és majd megtalálod azt a nőt, akit ha megcsókolsz, nem akarod elengedni.

Ha esetleg olyan a munkahelyed,ahol karriert lehet építeni, akkor éld ki a vágyaidat.

Nem hiszem el, hogy nincs kedvenc szabadidős tevékenységed a netezésen és a tv-nézésen kívül.

Ha szeretsz barkácsolni, akkor barkácsolj.

Ne hagyd, hogy olyan életet élj, amilyet a szüleid sosem akartak neked.

Ők a javadat szeretnék, hogy neked jobb legyen, te tudj érvényesülni, kergesd az álmaidat, elmondhasd, hogy élsz.

Más nem éli meg a 22 éves kort, mert ideje korán meghal, rákba, betegségekbe. Használd ki, hogy 22 éves vagy, még fiatal.:)

Hidd el, most már csak öregedni fogsz.:P

A társadalmi norma, nos, az kb. olyan , hogy legyen gyereked, élj fásutt életet, stresszbe, és idegbe élj. Ja és házasodj meg...stb.

Én sem fásult életet tervezek, próbálom kitölteni mind az időmet, mind a szabadidőmet hasznos tevékenységekkel.

( Ilyen a habkarika készítése, vagy a barkácsolás, kertészkedés,amiben örömömet lelem).

Nekem az apukám, két nevelőapám meghalt, anyukám él, de teljesen el lennének szomorodva ha olyan csekély érdeklődésem lenne, hogy legyen egy ágy, ahol alhatok, és ne haljak éhen.

2014. dec. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De engem tényleg semmi sem érdekel....majd belepusztultam abba, hogy találja valami hobbit de mindig csak erőltetett valami lett belőle. A párkapcsolat nem érdekel, képtelen lennék egy ember mellett élni évekig, pláne úgy, hogy folyton úton vagyok. Engem csak az érdekel, hogy legyen munkám és fizetésem. 18 éves korom óta ilyen vagyok, mióta főállásban dolgozom. Sajnos túl sok pénzt nem tudok keresni (sok pénz = fizetés>400 ezer/hó) mert nincs használható végzettségem, lévén, hogy a tanulás sosem volt az erősségem (sokan javasolták, hogy tanuljak de arra képtelen vagyok, tipikusan én voltam az a gyerek, aki bár jól viselkedett, a tanulmányi eredményei és a szellemi képességei mindig a "rossz teljesítményűek csoportjába" tartozott iskolás korában, szemben a színötös, komolyzenén szocializálódott, gazdag családból származó gyerekekkel, akik a tanárok kedvence volt.
2014. dec. 21. 11:13
 6/7 piroska és a farkas ***** válasza:
Szerintem el kéne járnod önkénteskedni. valahova, ahol nem lehet nem megérintődni. Tul fiatal vagy ahhoz, hogy a saját életedre és a világra ekkora közönnyel tekints. A pénzeddel pedig azt csinálsz, amit akarsz, nyilván.
2014. dec. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az is lehet életcél, hogy utazgass, világot láss. Utazási irodákon keresztül egész jó árakon lehet megoldani, és még társaság is van közben. Én egy világvége kis faluban lakom, és nyáron nagyon sok család ment így Görögországba busszal. Vagy ha mondjuk szereted az állatokat, az is lehet életcél, hogy egy általad kedvelt fajtát nemesítesz (macska, nyúl, tengerimalac, gekkó, hal stb.), eleinte tapasztalt tenyésztő segítségével. Nálam is csak úgy kezdődött, hogy vettem egy kiskutyát, a tenyésztője javaslatára beneveztem pár hónapos korában kiállításra, ahol rögtön osztálygyőztes lett, aztán már jártunk magunktól is, kutyasulizunk, versenyzünk stb :) Majd kialakul nálad is valami, ami érdekel, és szeretnél fejlődni benne.
2014. dec. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!