Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan oruljek ennek a helyzet...

Hogyan oruljek ennek a helyzetnek?

Figyelt kérdés
A párommal évek óta együtt vagyunk.Vedekeztunk ennek ellenére gyereket várunk.Egyik pillanatban örülök neki másikban nem. Tudom hogy a párom jó apa lesz és tőle is szerettem volna gyereket. Magammal szemben vannak kételyeim. A gyerekkorom nem volt valami jó ezért félek tőle hogy nem leszek jó szülő.Volt már valaki közülezek ilyen helyzetben?
2014. dec. 22. 07:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én. Ráadásul én egy nem túl jó (mostmár látom) kapcsolatban lettem terhes. Megtartottam, mert nagyon féltem, nem akartam kisérteni a sorsot, hogy esetleg nem eshetek többet teherbe (már volt előtte abortuszom). A terhességet sem úgy éltem meg, mint mások, akik simogatják a hasukat, beszélgetnek vele. A szülés után 2 hónapig a kötelesség vezetett, nem az anyai érzelmek. Aztán egyszer csak megváltozott minden. Anyu szerint rólam mintázták az anyatigrist. :-) Most 17 éves a lányom, IMÁDOM. Az akkor pasimmal a lányom 1 éves korában szétmentünk, és most 14 éve egy fantasztikus párkapcsolatban élek. Ezzel csak azt akartam mondani, valószínű nem fogod tudni erőltetni, hogy örülj a helyzetnek. De hidd el előbb utóbb meg fogsz változni. Nem bántam meg, hogy megtartottam a gyereket, sőt. Életem leggyönyörűbb része :-).
2014. dec. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mi terveztük a babát, ennek ellenére folyamatosan kétségeim voltak saját magammal kapcsolatban. Még a születése után is. Kellett egy bő fél év, mire rájöttem, hogy tök jó anya vagyok, és egyáltalán nem olyan az egész, mint gondoltam volna! :) Ha tudom, hogy ennyire csodálatos dolog ez, már előbb belevágtam volna! :) Ne félj, szuper jó lesz, csak légy saját magadhoz türelmes, és hagyj időt a fejlődésre, tanulásra! Menni fog! :) N31
2014. dec. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is féltem, hogy milyen anya leszek. Féltem a terhességtől, a szüléstől, mindentől.


Aztán megszületett a kislányom 6 hónapra, és a születése után 5 perccel meghalt. Akkor döbbentem rá, hogy érte bármire képes lettem volna! És nem lett volna olyan, amit ne tudtam volna megtenni! Nem érdekelt volna, hogy hányszor kell felkelnem éjszaka, hogy mikor jövök bele a szoptatásba, fürdetésbe, pelenkázásba, mert belejöttem volna!


Lassan egy éve ennek, és most újra terhes vagyok. Még csak 6 hetes vagyok, de tudom, hogy gyönyörű lesz a terhességem, nem félek a szüléstől sem, mert minden vágyam, hogy élő babát tartsak a kezemben utána, ami feledteti a szülés nehézségeit. És utána ösztönösen fogom tudni, mit kell csinálnom vele. Elsősorban nagyon-nagyon szeretnem! Minden más másodlagos!


Örülj a picinek! :)

2014. dec. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!