Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagynéném megsértődött,...

A nagynéném megsértődött, amiért idén csak a gyerekek kapnak karácsonykor ajándékot?

Figyelt kérdés

Idén megbeszéltük, hogy anyagi okokból csak a gyerekek kapnak ajándékot, a felnőtteknek finom ebéd és vacsora, beszélgetés lesz az ajándék. A nagynénémből most kibukott, hogy így nem lesz igazi a karácsony, mert ő csak lesheti ahogy a gyerekek játszanak, abba semmi öröm nincsen. A sütiket megkóstolta, szerinte mind sz*r és ehetetlen. Mindenben talált valami kifogásolni valót. Ha ilyen lesz holnap is, akkor már most temethetjük az ünnepi hangulatot.

Mit csináljunk, hogy kicsit magába szálljon?


2014. dec. 23. 07:10
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
29%

Őszintén szólva nekem sem tetszene, hogy mindig csak a gyerekek stb...

Az ennivaló, innivaló az nem ajándék.


Persze neki sem így kellett volna reagálni.


Megértem, ha nincs sok pénz, de ilyen esetekben miért nem lehet pl.: valami apró kis ajándéktárgyat venni? Én nagyon örülnék egy apró kis porcelánangyalnak, ez csak a példa kedvéért írtam. Még ezer Ft-ba sem kerül.

2014. dec. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
69%

A karácsonynak nem az ajándékozásról kellene szólnia, hanem arról, hogy a család együtt van, boldogságban, jól érzik magukat. Ha valaki számára csak az ajándékozásról szól, és az illető felnőtt, az nagyon anyagias ember lehet! A kérdező rokona nagyon gyerekes, hogy így fogja fel a dolgokat. Sokan családban sem tudnak ünnepelni, itt még kaja pia is lesz, és a kérdező rokonát ez önző módon nem érdekli. Gyenge jellem lehet.


Kérdező! Egy dolgot tudtok tenni: higgadtan megmondjátok neki, hogy vagy fogja vissza magát, vagy ott az ajtó, menjen ahova akar.

2014. dec. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem arról van szó, hogy mindig csak a gyerek. Ha nincs pénz, azt a felnőttek megértik (elvileg..), a gyerekek számára viszont a karácsonyhoz szorosan fűződik az ajándék fogalma. Én ki nem állhatom az olyan ajándékokat, hogy "csak legyen valami". Mi sem ajándékozunk, ha épp nem úgy állunk anyagilag, de nekünk az ajándék csak egy kiegészítés a vidám hangulatú családi összejövetel, játék és eszem-iszom mellett. Egy felnőtt ember ideális esetben mindent meg tud venni magának, amire szüksége van, ha pedig nem, akkor igazán nem mástól kellene elvárnia..

Ha ő ilyen anyagias, nem fogja látni a ti nézőpontotokat, neki nem okoz örömet magában a családdal töltött idő. És hidd el, egy porcelán angyalka sem tenné boldoggá. Kötelező vele karácsonyoznotok? Mert ha magára erőlteti a legszebb álarcát, akkor is tudjátok, hogy csak színjáték, és elrontja a hangulatot..

2014. dec. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
48%

nagynéninek nincs persze igaza,de:

Az én családom alapból mindig összejön és eszik jókat, beszélget, alkalmasint játszik.Épp ezért ajándék nélkül a Karácsony nálunk nem különbözne egy sima hétköznaptól.Akkor meg viszont az egésznek nincs értelme,mert a felnőttnek is izgalmas kitalálni mit szeretne a másik(nem kell ezért persze nagyon költekezni)legalább kicsit megmozgatja az agytekervényeket az ajándék kitalálása,ha nem jön össze akkor is el szoktuk viccelni a dolgot.Nagynénéd prolin viselkedett,de valahol megértem.

2014. dec. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

"ő csak lesheti ahogy a gyerekek játszanak, abba semmi öröm nincsen"


Hmm... a nagynénédre ráférne egy pofon az élettől. Abból a nagyobbik fajtából. Akkor megtanulná, minek is örül az átlagember Karácsonykor.

Nyugodtan mondd meg neki, hogy ajtód előtte nyitva áll - kifelé.

2014. dec. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
42%

Igen, a nagynéni is hibás, mert nem így kellett volna viselkednie, de ha a gyerekeknek tudnak ajándékot venni, a felnőtteknek miért nem?


A Karácsonyhoz hozzátartozik az ajándék, és ha csak apró kis ajándéktárgyat kap valaki, az is öröm.


Persze, hogy nem csak és kizárólag az ajándékozásról szól ez az ünnep, de a része. És ha nincs pénz, megértem, hogy akkor nincs ajándék, az más dolog. De ha a gyerekeknek tudnak venni, akkor a felnőtteknek nem?


Állandóan a gyerekek, gyerekek...Aztán persze azt a játékot használja pár hétig jó esetben...Komolyan rossz nézni, hogy több ezreket adnak ki műanyag vackokra.

2014. dec. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
73%
ja, tudom az a bunkó, aki gyerekekre irigykedik!
2014. dec. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Nekem apám sértődött meg egyik évben, hogy mi gyerekek nagyobb értékű ajándékot kaptunk, mint ő :-DDD komolyan, vicc.

Viszont én sem tartom azt jó szokásnak, hogy a felnőttek semmit nem kapnak. A gyerek önző lesz, ha mindig azt látja hogy csak az ő számára van csomag a fa alatt. Nem azért írom ezt, mert nem tudok élni anélkül a doboz konyakmeggy és tusfürdő nélkül amit várhatok idén pl. anyóséktól :-D , de a karácsony nem csak a gyerekek ünnepe hanem a felnőtteké is. Természetesen nálunk is a kislányom kapja mindenhonnét a sokezres ajándékokat, aminek nagyon örülök, már előre mosolygok magamban ha rágondolok mennyire boldog lesz és milyen jót játszunk majd együtt a játékokkal. De én nem tudom elképzelni akkor se, hogy egy bármilyen apróságot ne adjak át a család többi tagjának.

2014. dec. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

"A nagynénémből most kibukott, hogy így nem lesz igazi a karácsony, mert ő csak lesheti ahogy a gyerekek játszanak, abba semmi öröm nincsen"


Wow.


Amúgy, ha nagyon nincs pénzem, akkor én kesztyűt (olcsó kínait) vagy valami jobb-szebb szappant vagy ilyen gyertyatartót-kismütyürt szoktam venni nekik és szépen becsomagolom.

800-1000 forint belefér fejenként(- ha kell kispórolom a kajapénzből valahogy), és mégis kapnak valamit.


vagy csóró egyetemista koromban volt, hogy poénból tőlem mindenki egy pár, nagyon-nagyon szépen becsomagolt zoknit kapott... 5 emberre került összesen 2500 forintba

Nem az ajándék a lényeg, hanem az, hogy ameddig megvette az ember, becsomagolta, addig törődött a megajándékozottal.

2014. dec. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
55%

Emberek, itt nem arról van szó, hogy milyen borzasztó, hogy a felnőttek nem ajándékoznak...Gondoljátok, hogy aki ilyeneket beszól, annak egy nyomorul zoknival vagy egy doboz csokival ki lehet szúrni a szemét? Nyilván nem erre gondolt, mikor kifejtette az ajándék iránti vágyát.

A család, a vendéglátó most úgy döntött, hogy nem lesz ajándékozás. Akkor menjen oda, ahol van, ha ez nem tetszik. Más kérdés, hogy vendégségbe úgyse megy az ember üres kézzel, egy üveg bor, pezsgő, meg némi édesség úgyis megy az emberrel. Én meg speciel örülnék, ha olyan helyre hívnának ahol nem kell még azon gondolkodnom, hogy milyen kis apróságot szerezek be mindenkinek (bocs, de egy nagyobb családban az 1000 Ft-os kis tételek is szépen össze tudnak adódni, és a porfogó, semmirevaló vackoktól a hajam égnek áll, annál nagyobb pénzpocsékolás a világon nincs és semmi másra nem jó, csak hogy az ajándékozó "letudja" a dolgot), akkor már inkább egy doboz csoki, azt legalább megeszi, meg az uraknak egy üveg alkohol, amit szeret. Ezek nem mennek kárba, jön a szilveszter, ha máskor nem, ott megissza.

Ők idén így döntöttek, talán illene tiszteletben tartani. Nem kötelező olyanokkal tölteni az ünnepet, akiknek a gondolkodásával nem értünk egyet.

2014. dec. 24. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!