Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak nekem az idei életem...

Csak nekem az idei életem eddigi legrosszabb karácsonya?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok, apukámmal élek, még tanulok, pár napja összevesztünk, nem kaptam semmiféle ajándékot, nincs karácsonyi kaja itthon, még annyi se mint máskor (mondjuk ezt az egyet nem bánom, legalább nem leszek rosszul és hízok) de azért kicsit túlzásnak érzem, hogy mirelit zöldséget vacsorázok még ilyenkor is. egész nap takarítottam, fáradt vagyok, de ilyenkor is veszekszik velem, hogy mosogassak. anyukám messze él, most nem tudok hozzá menni, de ő vele is csak kb 5 percet beszéltem. ma kb három olyan emberrel veszekedtem, akikről azt hittem közel állnak hozzám. tudom, hogy már nem vagyok gyerek, de tényleg jól esett volna, ha kapok ajándékot. annyira elment a kedvem az egésztől, hogy még a fát sem díszítettem fel. egy órája sírok a szobámban és jobb ötletem nem volt, minthogy a gyakorikérdéseken panaszkodjak
2014. dec. 24. 20:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Én is 19 éves vagyok, nekem sem volt jó Karácsonyom, hiába, szüleimmel töltöttem itthon, fa van, vacsora volt, ajándékbontás volt, de az öröm, a szeretet kimaradt.

Nagyon hiányolok egy párt az életemből, kb 3 hete tett lapátra nagyon sz**ét módon, és nagyon megviselt, még mindig borzalmasan érzem magam miatta. És igen hiányzik, és űr számomra ez az egész ünnep jelenleg...


De reménykedem benne hogy a jövő Karácsonyom már sokkal jobb lesz, és nyugodt szivvel lehetek majd én is.

2014. dec. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
20%

Mesélek neked egy történetet:


Szeptemberben találkoztak. Nap mint nap együtt voltak munkájukból kifolyólag. A férfi veszélyes, a nő éppen túl élete legdurvább szakításán. Eltalálták egymást, de semmi nem lehetett köztük. 3 teljes hónapig bírták, de akkor megvolt a csók, a földöntúli. Még egy hónap, és megvolt minden, aminek lennie kellett. Bolondulnak egymásért. A férfi 80 kilométereket kocsikázik egy tízperces találkozásért. A nő is hullaszerelmes. Akadályok vannak. Ó, csak azok vannak. De mindez nem érdekli egyiküket sem. Karácsonykor persze nem lehetnek együtt, de ez még az elfogadhatóbb verzió. A férfinak tartozásai vannak. Karácsony másnapján olyasmit készül bevállalni, ami miatt esélyes, hogy a nő maximum a beszélőn vagy csak koporsóban látja viszont.


Nah, szerinted kinek rosszabb az idei karácsonya?

2014. dec. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Mindenkinek meg van a saját baja. Kinek kisebb kinek nagyobb. Ez most így sikerült neked, de figyeld meg pár napon belül kibékültök, aztán bepótoltok mindent :) most meg vagy aludj el, vagy keress valakit akivel elbeszélgetsz valamiről és eltereli a gondolataid :) 23f
2014. dec. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
77%

Nekem nem, de egy lány barátomnak egyenesen pocsék a karácsonya.


Az egész úgy volt hogy múlt hónapban dobta őt a barátja, csak mert a lány nem szeret bulizni járni annyit, annak ellenére külsőre teljesen bulizósnak néz ki a csaj. De lényegtelen, szakítottak szomorú is miatta. A lány az anyjával él, de nem jönnek ki jól, az apjához is sokat szokott menni de az apja most külföldön dolgozik, és ott is tartja az ünnepet mert olyan helyen van ahol nincs se karácsony se más ünnep, dolgoznia kell sajnos.

A testvérével sem tud ünnepelni mert a tesójának külön családja van már és az ország másik végében laknak és csak 26-án mennek látogatóba pár napra.

A lány összeveszett anyjával pár napja szintén, ő sok mindent megcsinált, de nagyívben nem törődött vele az anyja. Volt ünnepi ebéd, együtt csinálták meg a nagyszülei is ott voltak, de csak veszekedtek hogy ez így nem jó, úgy nem jó. Már az ünnepi ebédjükön is pocsék volt a hangulat senki nem szólt senkihez, az ajándékozás is olyan volt hogy az anyja meg a nagyszülők egymást ajándékozták a lányt kihagyták, ő szóvá tette hogy ő is ott van anyja csak kikapta a szekrényéből a csomagot és szó szerint hozzá vágta hogy "nem érdemled meg, csak azért adom hogy ne hisztizz!" Akkor a lány elkezdett nagyon zokogni, ki is ment a házból, és elsétált hozzám mondanom sem kell hogy gyalog 40 perc az út ide, este 7 kor csörrent meg a telefonom, mivel jelenleg én vagyok az egyetlen ember akire igazán számíthat, a barátnői is máshol ünnepelnek sok barátja meg csak haver neki, őket nem akarta ilyennel fárasztani, engem sem akart, de egyszerűen bennem bízik meg a legjobban és először azért hívott fel hogy haza tudnám-e vinni autóval mert fájnak a lábai. De már akkor hallottam a telefonba hogy elég sírós a hangja így megkérdeztem mi a baj, meg mi történt. Mondanom sem kell elsírta magát szegénykém. Akkor kiszedtem belőle hogy hol van pontosan, pár házra volt innen egy padon ülve zokogott, kimentem elé papucsban meg gyorsan magamra kaptam a kabátomat, láttam hogy nagyon maga alatt van, behoztam hozzánk hogy picit megnyugtassam, akkor mindent elmesélt amit korábban leírtam, és mondtam neki hogy nem akarom hogy hazamenjen ilyen állapotban ilyen körülmények közé. A szüleim is megvigasztalták, a megmaradt ebéd egy részét megmelegítettük és megkínáltuk vele, jól esett neki, kedvence a halászlé, de náluk évek óta nincs amióta a szülei elváltak mert anyja nem hajlandó főzni. Én készültem neki ajándékkal mert a nagyon közeli barátaimnak is szoktam adni és igaz csak 26-án terveztük azt hogy megünnepeljük de előrébb hoztam, mert tudtam hogy jól esne neki, átadtam, ezzel végre tudtam egy mosolyt csalni az arcára, meg meg is nevettettem. Ezzel nem lett jó karácsonya mert ugye a karácsony elsősorban a család ünnepe, de mégis jobb lett a hangulata. Akkor rávettem hogy maradjon itt, nálunk, adtam neki egy melegítőt a volt barátnőm itt maradt ruhái közül, meg egy jó nagy régi pólómat még a túlsúlyos időszakomból maradt meg, azt oda adtam alvósnak, és átadtam neki az ágyam, este 9 körül, én meg felfújtam a matracunkat hogy majd a földön alszom, de megkérte hogy legyek mellette mert nem akar egyedül lenni, magyarul hozzám akart bújni mert szeretetre vágyott. Így is lett, és elaludt. Én most kijöttem a szobámból lekapcsolni a kivilágítást és lefürödni gyorsan de mivel nem vagyok álmos így itt kint a nappaliba ülve nézegetem ezt az oldalt és írok a laptopomról hátha itt látok egy hasonló kérdést és kapok valami ötletet hogy a másnapját hogyan dobjam fel neki.


Az anyja már kereste őt, persze én vettem fel a telefont mert ismerem kisgyerekkorom óta az egész családot, ahogyan a szüleim is, de válásuk óta ők nem tartották tovább a kapcsolatot csak mi a lánnyal, az anyjával én jóba vagyok, elmagyaráztam neki mindent hogy mi volt mert egyrészt egy helyen dolgozunk és tegezem őt, meg jóban is vagyunk, és normális hangnemben tudtunk beszélni ne olyan rég és beismerte hogy ő is hibázott de vannak sajnos problémái amiről a lánya nem tud, és nem is szeretné ha megtudná, nekem is csak dióhéjban mondta el a dolgot de megértettem hogy neki sem könnyű. És abban maradtunk hogy itt marad a lány ameddig megnyugszik teljesen és együtt hazamegyünk és segítek kibékíteni őket, mert a lányt ismerem nem lehet vele békésen beszélgetni ha ilyen van, de én kordában tudom tartani, és már békítettem már ki őket még 1 évvel ezelőtt karácsony előtt és akkor nagyon jó ünnepük volt.


Sajnálom hogy veled is hasonló történt, hidd el egyszer ez jobb lesz, de ha esetleg lesz családod akkor lehet olyan karácsonyod amilyet te szeretnél és az lesz a te igazi karácsonyod :) Én ilyenekkel vigasztaltam őt, és mondta is hogy már ezek a kedves szavak szebbé teszik az ünnepet a lelkében, és jól esik neki az is hogy mi picit segítünk neki bepótolni :)

2014. dec. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Juj, 14-es, te nagyon jó ember vagy. Ritka, hogy valakire ennyire lehet számítani. Így ismeretlenül is fogadd a gratulációmat, maradj mindig ennyire jó ember. :)


Nekem is rossz a karácsonyom, bár nem vészes. Csak nincs meg az igazi karácsony érzés. Semmi karácsonyi jelleg nem volt a dologban, együtt vacsiztunk, aztán ajándékoztunk és ennyi volt. Se közös beszélgetés, se társas, pedig még annak is örülnék, ha azt a nyamvadt Reszkessetek betörőket néznénk meg együtt. De nem... Barátom is egész nap kockul, amikor mondtam neki, hogy bújjon hozzám, vagy csináljunk valamit együtt, akkor annyit válaszolt, hogy minek. És kockult tovább. :/

Alig várom, hogy saját családom legyen és igazi karácsonyom.

2014. dec. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
En ss kaptam semmit. A szuleim allandoan veszekednek vwlem meg ilyenkoris ugy hogy nem csak neked szar
2014. dec. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Nyugi, engem meg tesóm felesége leq**rvázott és közölte velem, hogy jobb lenne ha anyám mellet döglenék a sírban.
2014. dec. 25. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Éhezel?!
2014. dec. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
A 12-es választ valaki bejelentené? Mivel az enyém, én nem tudom, de tegye már meg valaki, hogy eltünteti. Köszönöm.
2014. dec. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Jelentettem, Utolsó. Minden jót kívánok, bár tudom, ez nem segít.
2014. dec. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!