Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire vagyunk mi magunk a...

Mennyire vagyunk mi magunk a felelősek, azért, amivé válunk, és mennyire a szüleink?

Figyelt kérdés

Szerintem ahogy fű sem magától zöld,valamennyire minket is a környezetünk formál olyannak,amilyenek vagyunk.....


Anyám világéletében csak saját magával törődött,mindig elvárta tőlem hogy saját magam helyett róla szóljon az egész életem....nekem sohasem lehettek problémáim,ha voltak is,akkor az övéi mindig fontosabbak voltak.

Apám pedig olyan számomra mint egy rokon....sosem szólt bele abba,ami köztem,és anyám között zajlott...mindig kívülálló volt,ha valamilyen konfliktus támadt köztünk.

Máskor anyám előszeretettel próbált ellene fordítani,és elérni hogy folyton neki adjak igazat,bárkivel szemben...


Anyámról tudni kell,hogy iszonyat antiszociális,egyetlen egy rokonával sincs jóban (még a saját testvérével sem),tőlem pedig ugyanezt várta,ha ő valakivel nincs jóban,akkor én hogy képzelem,hogy továbbra is tartom velük a kapcsolatot?

Szakítsam meg azonnal!

Ha még sem így tettem,addig terrorizált,amíg kiharcolta....felnőttem,és szép lassan azt vettem észre,hogy nincsenek barátaim,a rokonokkal nem tartom a kapcsolatot,undorodok mindenfajta érintéstől,legyen az idegentől,vagy családtagtól egyformán.

Ha valahol kettőnél többen tartózkodnak egy helyiségben,el kell jönnöm onnan,mert nem bírom a társaságot....teljesen képtelen vagyok az empátiára,a legszerencsétlenebb ember szenvedése is szinte teljes mértékben hidegen hagy....

A párkapcsolataim kudarcra vannak ítélve,egyik barátomat sem bírtam elviselni...


Hogyan tudnék ezen változtatni?


2013. szept. 7. 21:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudok segiteni de nagyon sajnalom. Ennek a viselkedesnek biztos hogy van koze ahhoz ahogy anyukad "nevelt" teged..
2013. szept. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Pszichológus.
2013. szept. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Való igaz hogy sokat számit amit korábban más emberektől kaptunk és főleg az számit amit édesanyánktól ill édesapámktól kaptunk illetve az aki a legtöbbet volt velünk és felnevelt minket.

sok viselkedésmintából nagyon hezéz kiszabadulni.

de néhány dolgot ne felejts el:

1. te dönthetsz ugy hogy felül irod ezeket.

2. ha felirmerted miben kell változnod de nem vagy rá képes dönthetsz ugy is hogy szakembert keresel fel aki ebben segit.

vagyis dönthetsz ugy hogy felülirod azokat a téged ért nem kivánatos dolgok hatásait amit sose kértél hogy hasson rád...

2013. szept. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

A gyerekkori sérelmeink, frusztrációink kihatnak az egész életünkre. Kapcsolatainkra, párválasztásunkra, még a gyereknevelésünkre is.

Javaslom, keress fel egy pszichológust (akár alapítványit is, az ingyenes) ô segíteni tud abban, hogy helyreálljon a lelki békéd, és a kapcsolatod is a világgal magad körül.

Ha nehéz gyerekkorod volt, akkor sem kell egy életen át szenvedned! :)

2013. szept. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nagyon rossz érzés,hogy ennyire lelkileg szegény vagyok...

Sokszor élek vissza az emberek bizalmával,fordítom a hasznomra a barátságukat,ismeretségüket,de nem érzek emiatt bűntudatot...

Persze bántani,vagy tönkretenni valakit sosem lenék képes,ezt tudom....

2013. szept. 7. 22:05
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ideig-óráig lehet másokat okolni. De el kell jönnie egy pontnak, ahol átveszed az életed felett az irányítást, helyére teszed a dolgokat és dolgozol a maradék problémádon, hogy olyan életet élhess, amilyet akarsz. Akár szakemberi segítséggel is. Nincs olyan, hogy valaki kudarcra van ítélve, csak olyan, hogy nem néz szembe a gondjaival és elcseszi az életét vele.
2013. szept. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nagyon nehéz....próbáltam már változni.

Például ha valaki kedves velem,jót tesz velem,kimutatja az érzelmeit felém,csak állok ott,és semmi reakció nem jön belőlem,ilyenkor az emberek automatikusan hálásak,viszonozzák az érzelmeket,én az ürességen kívül esküszöm mást nem érzek....

2013. szept. 7. 22:13
 8/13 anonim ***** válasza:
ezt mond szakembernek, az olyasmiket is tud amiket mi nem.
2013. szept. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
az ölelésnél ugyanígy,ha valaki megölel,akkor automatikusan félre ugrok,vagy hagyom,de csak állok ott idétlenül lelógó kezekkel....
2013. szept. 7. 22:15
 10/13 A kérdező kommentje:
Korában azt hittem,ez így normális,de már tudom hogy nem...a környezetemben élők,azt hiszik beképzelt vagyok,és csak nem ereszkedem le hozzájuk..
2013. szept. 7. 22:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!