Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kölcsön kért pénzt illik...

Kölcsön kért pénzt illik időben visszaadni?

Figyelt kérdés
Párom kért kölcsön apukámtól egy nagyobb összeget és aztmondta, hogy 1 hét múlva vissza adja. Na most már eltelt a második hét is azóta, de semmi jelét nem mutatja, hogy vissza akarná adni, vagy legalább mondott volna valamit, hogy nemtudja akkor vissza adni amikorra igérte.. Bunkóság lenne szólni neki?? És hogy fogalmazzak?
2014. jún. 25. 13:06
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Mit kell ezen finomkodni?


"Figyelj Laci, mi van azzal a pénzzel, amit 2 hete kölcsönkértünk édesapámtól? Visszaadtad már?"


Ennyi! Nehogy már ilyen piti dolgokról ne tudjatok beszélni, ha egyszer házasok vagytok.

2014. jún. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%
Ha azt mondta, egy hét múlva visszaadja, akkor igen, illendő lenne visszaadnia. Ha meg valami miatt mégis csúszik, akkor ilyenkor kötelessége lenne ezt jeleznie apukád felé. Tőlünk is kértek már kölcsön, volt hogy később tudták megadni a tartozást, de idetelefonáltak, nem volt belőle semmi gond. Nyugodtan kérdezz rá, miért nem adta még meg és hogy talán szólnia kellene ilyen esetben.
2014. jún. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

Igen, ezt én is szeretem. Kölcsön adok valakinek, aztán még nekem kellemetlen rászólni az illetőre, hogy fizessen....


Kérdezz rá, ne köntörfalazz, alap lett volna, hogy legalább szól, hogy most nem majd 1 hét múlva, vagy valami.

2014. jún. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem is illendőség, hanem becsület kérdése. Ha nem is tudja megadni, de legalább szóljon, hogy "Figyelj, ne haragudj már, udom, hogy tartozom neked, majd a jövő héten/fizetéskor/holdtöltekor megadom."

Erre azt mondom, persze rendben, mindenki megérti, ha átmenetileg megszorul valaki, de ez, hogy meg sem említi, és sunnyog, ez undorító.

Az ilyen ismerősöknek én soha többé nem adok kölcsön, és megbízhatatlannak könyvelem el őket.


Hogy hozd ezt szóba? Kérdezz rá nyíltan. A párja vagy, kellene, hogy szabadon tudjatok beszélni egymással bármiről.

2014. jún. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
71%

Igazán nemes párod van.

Gratulálok a választáshoz.

2014. jún. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!