Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Haragudnátok unokatesrvéretekr...

Haragudnátok unokatesrvéretekre, ha nem adott volna kölcsön, ebben az esetbe?

Figyelt kérdés

Nem vagyok rá túl büszke, kicsit el vagyunk adósodva. Egyszer kértünk 40ezret, azóta nem tudjuk utolérni magunkat. Megadjuk fizetéskor, következõ fizu elõtt hiányzik...

Kérni akartam unokatestvéremtõl fizetés elõtt 25 ezret. Nem adott.

A lányom késõbb mondta, hogy unokatestvvérem fia megy nyáron osztály kirándulásra, másik két testvére is. Ez 3x60ezer. Gondoltam a gyerekei, megértettem, hogy fontosabbak neki, mint mi.

Húgom állateledel boltban dolgozik, bement unokatestvérem férje, ott hagyott 110 ezer forintot!! (Kullancsnyakörvek, táp, konzerv, hal, papagáj, nyúl kaják, egy rakat hülyeség!! Sok állatuk van....) ez nagyon zokon esett. Erre van ennyi pénzük, nekem meg azt mondja nincs pénz.

Toját hoztam tõlük, 10 darabot, erre elkérte az árát.

Nem vârok alamizsnát, de rosszul esik tõle.

Ami a legjobban zavar, hogy közben úgy csinâlt mintha semmi nem történt volna, trécselne velem



2014. máj. 15. 08:26
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
98%
Miért lenne kötelessége rajtatok segíteni? Örülj neki, h akkor segített. Egyébként pedig nem más tárcájában kellene turkálnotok, hanem a sajátot rendben tartani. Vállaljatok plusz munkát, húzzátok össze a nadrágszíjat 1-2 hónapig... Bocs, de a pofátlan emberektől felmegy az agyvizem.
2014. máj. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
100%

Nem értelek: az a bajod, hogy ök a SAJÁT jövedelmüket saját magukra költik, nem pedig rátok???? EZ teljesen normális, aki mást vár el, azzal van valami nagy baj.


Amikor ti folyamatosan egyik adóságból a másikba juttok, akkor teljesen érthetö, hogy nem ad nektek, elvégre ök megdolgoztak azért a pénzért.


Tényleg nem történt semmi, egyszerüen csak nem tartják kötelességüknek azt, hogy benneteket pénzeljenek.

2014. máj. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 A kérdező kommentje:

Mondom nem várom el, de azt hittem fontosabb vagyok neki, mint egy hal... és zavar, hogy úgy csinál mintha semmi nem történt volna.

Mi is bele tudtunk volna ülni a készbe, mint õk, de itt a hitel a nyakunkon

2014. máj. 15. 08:33
 4/66 anonim ***** válasza:
100%

Ha az eddigit sem tudod visszaadni, akkor mit vársz?

Ne más pénzét akard beosztani.

2014. máj. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 A kérdező kommentje:
Oké, mondom én is szégyelem. De még csak 15 ezret sikerült visszahozni. Nyáron,hogy nincs suli a lányomnak beérjük magunkat
2014. máj. 15. 08:35
 6/66 anonim ***** válasza:
100%

Ne egyben add meg a tartozást, hanem 10-15 ezer forinttal. Annyit ki lehet gazdálkodni, a negyvenezer sok. Persze, hogy nem tudod utolérni magatokat.

Az uncsitesót is megértem, miért adna? Kérsz, visszaadod, megint kérsz. Amit neked kölcsönad, neki is hiányzik a kasszából!

Nem tudhatod, hogy mióta gyűjtöget, hogy a gyerekek kirándulni mehessenek. Milyen osztálykirándulás az, ahová 60 ezer forint kell? Külföldre mennek, vagy mi?

Mi közötök, milyen hülyeségre költenek? Szeretik az állataikat, gondoskodnak róluk! Talán dobják ki az utcára a kutyát, nyuszit, mindent, mert te nem tudod rendben tartani a pénzügyeidet?

Ne más pénztárcájában kotorássz!

Vállalj különmunkát te, vagy a férjed. Add el a felesleges dolgaitokat.

2014. máj. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a hitelt ti vállaltátok. Nem tartott senki fegyvert a fejedhez, h vedd fel. Az irigységedet pedig tartsd kordában. Feltételezem, h nem a te szüleidtől kapták azt a "készt". Miért ők a hibásak azért, mert az ő szűk családja máshogy menedzselte az életét és ezáltal jobban tudta őket segíteni? Haragudj a sajátodra.
2014. máj. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 A kérdező kommentje:
Külföld igen. Ez még csak a befizetni való. Tavaly mi is kigazdálkodtuk/eladásból is letettük, így a lányom mehetett. Végül benne volt 80ban.
2014. máj. 15. 08:38
 9/66 anonim ***** válasza:
100%
"Mi is bele tudtunk volna ülni a készbe, mint õk, de itt a hitel a nyakunkon" Ezt a mondatot nem értem! Akkor miért nem ültetek bele? Direkt vettetek fel hitelt, hogy nehezebb legyen? Kérdező ti hány évesek vagytok?
2014. máj. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 A kérdező kommentje:
Vállaltuk a hitelt, mert nem volt semmink. Egy 70 éves házat nem csak megvenni kellett, hanem felújítani is..
2014. máj. 15. 08:40
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!