Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ha megszületik a...

Szerintetek ha megszületik a baba ráhagyhatom néha a rokonságra?

Figyelt kérdés
Párommal gyereket tervezünk. Arra gondoltam, hogy nem lennék majd mindig a kicsivel, hanem rábíznám vagy anyósomra vagy sógornőmre. Erre a párom megkérdezte, hogy akkor minek nekem a gyerek?! Ezzel tényleg rosszat tennék?
2014. dec. 30. 14:37
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
91%

Persze. Én is rábíztam a közeli rokonságra a lányunkat. Kénytelen is voltam, mivel nem vihettem el magammal az első 3 hétben elintézni a dolgaimat.

Fejtem le neki tejet és az éppen pót anyát játszó rokonunk mindent készségesen elintézett.

Ettől még nem lettem rossz anya vagy borzalmas háziasszony.

Sőt! Az elmúlt 6 évben sokszor előfordult, hogy a lányunkra nagyszülők vagy más rokonok (nővérem pl.) vigyázott, amíg mi elmentünk mulatni vagy szimplán csak kikapcsolódni (moziba).

Nem hetekre hagytam ott a gyermekünket.


Nálam a "minek neked gyerek" kategória ott kezdődik, amikor a szülők a gyerek nélkül mennek el 1-2 hetes nyaralásokra.

A gyereknevelés jár lemondásokkal, de nem kell lemondani az életről. A kikapcsolódás jár mindenkinek, csak meg kell találni az arany középutat.

2014. dec. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
24%
hány éves vagy??!!!
2014. dec. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim válasza:
53%
Ha már most ilyet kérdez, százszor gondol meg, szülsz-e neki gyereket.
2014. dec. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
95%
Nyilván a mértéktől függ. Ha szoptatás, lefektetés után 1-2 órát valamelyik családtag van vele, amíg te elintézel ezt-azt, netán kikapcsolódsz egy kicsit, attól semmi baja nem lesz. Egyébként régen sem teljesen egyedül gondoskodtak az anyukák a gyerekekről, besegített a család többi nőtagja. Ha van erre lehetőséged, nyugodtan élj vele! Kipihentebb, kiegyensúlyozottabb leszel, ami a babának is jót tesz.
2014. dec. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
27%

hál istennek felénk nincsenek ezek a begyepesedett "szabályok", mint Magyarországon, hogy 2 hétig a baba a lakásbol se menjen ki...utána pdig csak 10 percekre.... én mindenhova vittem a babámat, már elsö hétévégn mentunk sétálni, vagy a hivatalba, bevásárolni stb.

teljesen megértem a férjedet...már ezen agyalsz, hogy kinek passzold le? jo kis anyuka lesz beloled is....

2014. dec. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
93%
Nyugodtan ráhagyhatod. Még amikor szopik, akkor is el,ehetsz 2 szopi között. A babának is jobb, ha megszokja, hogy nem csak az anyja vam vele, hanem más is. Rossabb az az anya, aki egy percre sem engedi el maga mellől a babáját, és a baba hisztis lesz, ha nem látja az anyukáját. Az anyuka pedig állandóan feszült, fáradt.
2014. dec. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
93%
Attól, mert egyszer-kétszer rábízza másra, még nem lesz rossz anyuka. Te vagy a begyöpösödött kedves válaszoló. Neki is kijár néha a lazítás.
2014. dec. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
27%
Sógornőm egy héten minimum 2 éjszakára lepasszolja a kisfiát anyósékhoz. A gyerek mindig ordít, sír órákig az anyja után, ha meg megnyugszik, elképesztő neveletlen, kitanult kis dög. Más nyakára ne szülj gyereket. Ha a néha lepasszolást mondjuk havonta-kéthavonta egyszer érted, akkor az oké.
2014. dec. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
76%
Persze, hogy ráhagyhatod. Viszont a párodnak nem hiszem, hogy szülnék egy ilyen beszólás után, mert valószínűleg ő úgy képzeli el a jövőtöket, hogy otthon ülsz a gyereketekkel 0-24, míg ő éli világát. Nekem szükségem van arra, hogy néha egyedül legyek, intézzem a dolgaimat. Ilyenkor vagy a férjem vigyáz a gyerekre, vagy nagymamák, vagy bébiszitter. Sőt, fél éves volt a gyerek, mikor először több napra otthon hagytuk anyukámmal, míg mi wellnessezni mentünk az évfordulónkon. Remekül megvoltak, anyukám alig várja az ilyen alkalmakat, hogy unokázhasson.
2014. dec. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
74%

Kérdés, hogy milyen gyakran és miért bíznád rá?

Ha hetekre otthagynád a nagyinál, mert te "fáradt" vagy, akkor jogos.

De ha arra gondoltál, hogy amikor elintéznivalód van, vagy csak egy kicsit kikapcsolódnál havi 1-2 alkalommal akkor nem jogos.

Szóval beszélgessetek el erről részletesen, lehet te a második lehetőségre gondoltál, míg a férjednek egyből az első ugrott be. Simán lehet csak elbeszéltetek egymás mellett.

2014. dec. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!