Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Erőszakos, önbizalom hiányos...

Erőszakos, önbizalom hiányos anya?

Figyelt kérdés

Az anyámról van szó, akinek nagyon rossz a kapcsolata apámmal. Nem csak anyámnak, de nekünk, tesómnak és nekem is rossz a kapcsolatom apámmal. Apám iszik, és a fizetése felét haza sem adja, hanem elissza, cigit vesz, kávét. Kb 100 e ft-ot keres és 50 ezret ad haza. Tesóm még kiskorú. Én már dolgozok 2 éve, és az elmúlt fél évben költöztem haza, azt megelőzően nem itthon éltem. Apám kb 15 éve iszik és kb 10 éve él így, hogy hazudik, elkölti a pénzt italra, elad itthonról ezt-azt ha éppen nem maradt pénze italra.

Amikor visszaköltöztem megkérdeztem anyámat hogy adjak-e a rezsibe. Mondta hogy pénz nem kell, inkább a boltból hozzak ezt-azt, amit meg is teszek. Még soha nem mondta hogy kevés amit hozok a boltból.

Anyám folyamatosan elégedetlenkedik, amit meg is értek. Ő 120 ezret keres, szóval havonta 170 ezer ft a 4 fős család bevétele plusz az amit én még megveszek a boltban. Anyám napi szinten szidja apámat, naponta legalább 2 óra a veszekedésre megy el, most az ünnepek alatt pedig legalább 3 óra a veszekedésre megy el és legalább 2 óra még arra, hogy én anyámat végighallgatom hogy apám milyen semmirekellő ember. Anyámnak mondtam, sőt már évek óta mondom neki hogy váljon el. Vagy elfogadja hogy apám ilyen, és nem veszekszik, nem panaszkodik, vagy ha nem fogadja el, akkor váljon el, de akkor se veszekedjen, mert nincs értelme. Anyám mindig tőlem várja a megoldást mindenre. Folyton panaszkodik hogy hogy néz ki a ház, hogy nincs pénzünk ezt vagy az felújítani, megvenni. Hogy nem tud szépen öltözködni ahogy más korabeli nők, mert nincs pénzünk. Nyaralni sem megyünk el, sőt vacsározni sem mert nincs pénzünk. Nagyon stresszel már ez, hogy naponta ezt kell hallgatnom. Minden energiámat leszívja ez az örökös elégedetlenség. Én is munkából későn jövök haza, segítek anyámnak ahol tudok a háztartásban, a főzésben. Néha veszek anyámnak 1-1 szebb ruhát hogy érezze magát jobban, de nem fogok pl egy fürdőszobát felújítani. Próbálnék gyűjteni a sajátomra, hogy legyen valamennyi pénzem, és elköltözök, hiszen nem akarok még 30 évesen is itthon élni. De addig is, nagyon nagyon nehéz így élni, velük. Nagyon sokszor próbáltam beszélni velük, menthetetlen.

Szerintetek mi lenne a helyes megoldás??

26N



2015. jan. 1. 14:07
 1/6 A kérdező kommentje:

Az önbizalomhiányosságot nem fejtettem ki, de arra értem, hogy anyám állandóan az én társaságomban akar lenni. Ha elmegyek pl egy pár zoknit venni a boltba, jön velem. Ha mondom hogy bemegyek a városba barátnőmhöz, jön velem,kéri hogy nézzünk be pár boltba és majd egyedül hazajön. Programokat talál ki, hogy együtt legyünk. Állandóan azt akarja hogy ott legyek vele a konyhában, de mégsem jó neki ahogy én főzök. Ha a barátaimmal van programom, akkor nem azt mondja hogy érezd jól magad, hanem azt, hogy nagyon jó hogy te megteheted hogy csavarogsz. Havonta 2 alkalommal járok el szórakozni, vagy egy buli, vagy egy mozi, vagy egy kávé a csajokkal, vagy egy biliárd. És ő ezt irigyli tőlem. Pedig a szórakozás nem több havonta mint 6-8 ezer ft.

Ha barátom van, (ismerkedem, tavaly 2 barátom volt 2-2 hónapig) akkor is megjegyzéseket tesz mindenkire, úgy hogy egyiket sem látta.

2015. jan. 1. 14:11
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért kellene Édesapàdnak hazaadnia a fizetését? Nem értem!
2015. jan. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha anyád nem akar elválni, az az ő hülyesége. Amíg ezt nem látja be, addig marad ez a helyzet, ezzel te sem fogsz tudni mit tenni, legfeljebb annyit, hoyg a tesód lelép az ország túlfelébe tanulni, te meg albérletbe.
2015. jan. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tudod mit mondok, mindenki a saját maga szerencséjének a kovása. Nekem 24 éves nőnek ez az eddigi élettapasztalatom/véleményem. Az a helyzet hogy apád miatt megprobálnak kihasználni. Anyukád nem lép, nem mer elköltözni inkább a te béredet akarná elvenni mert az ővé már igy is elmegy a kiadésokra. A lakás állapotáról meg a szüleid tehetnek, nem te. Ők sokkal idősebbek mint te, nekik kellett volna megalapozni hogy szép házba éljetek. Költözz el, adj haza egy bizonyos összeget és éld az életedet.Ismerkedj emg valakivel, törekedj arra hogy neked jobb életed legyen. Tanulj, keres jobb munkát, képezd magad.Azért hogy 40 valahányévesen ne kelljen a lányodtól pénzt kérned egy szép blúzra. Ha maradsz csak ki fognak használni és ugyanoda jutsz ahol a szüleid vannak.
2015. jan. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Első lépésként én megmondanám neki hogy vagy váljon el és költözzön el és adjon lehetőséget magának egy új életre,ami jobb lehet,de kereshet is magának egy jobb embert aki nem iszik.Vagy nyugodtan maradhat ebbe az állapotba,de akkor hagyja abba a panaszkodást.( én édesanyámmal ezt közöltem hogy hagyja abba mert kezd elegem lenni és elköltözöm).

Ezt használt elváltak elköltözött és újra férjnél van. De én akkor is dobbantottam volna ha ő marad,mert már nem bírtam.


Szerintem költözz el.Nem a te felelősséged az amit ők elrontottak.Nem kéne hogy ilyen fiatalon lelkileg tönkre menj és megkeseredj.


Ne haragudj hogy ezt leírom és nem megbántani akarlak,de furcsa édesanyád van.Lelkiismeret furdalást kelt,sajnáltatja magát ha egy kicsit kikapcsolódsz ,sajnálja tőled a dolgokat,pedig te minden telhetőt megteszel.Próbálom v.mellyest megérteni mert édesapád mellett megkeseredett,de akkor se kéne így viselkednie.

2015. jan. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Azóta hogy alakult az életed?
2015. jan. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!