Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan nyerjem vissza az...

Hogyan nyerjem vissza az önbecsülésemet 30 felett, ha anyám 15 éven keresztül becsmérelt a kisebb és nagyobb család előtt?

Figyelt kérdés

Tanulmányaim eredményei mindig az első 3 tanulók között voltak az iskolákban, két egyetemi végzettségem van, 3 éve költöztem el otthonról, hetente max. 1 alkalommal ha hazalátogatok azért, hogy anyám ne mondja, hogy hálátlan vagyok, évek óta 2 munkahelyem van.

Anyám 15 éven keresztül a következőket ordítja rám: k..rva vagyok (eddig max. 2 párkapcsolatom volt) azért is, mert tangákat talált pár évvel ezelőtt a fiókomban, azt hazudja rám, hogy drogozok (soha még csak meg sem kóstoltam), azt, hogy alkoholista vagyok (évente 1-2 alkalommal iszok társasággal max. 1 pohár bort) és sajnos mindezeket a család el is hiszi és úgy néznek rám, mint a 10. fogásra.

Igyekeztem a jó eredményekkel mindig bizonyítani szüleim előtt azért, hogy büszkék legyenek rám, szeretem őket, csak nem értem ezeket az oktalan vádaskodásokat. Lehet, hogy az is a baj anyám szemében, hogy apámra hasonlítok és sajnos nagyon megromlott a házasságuk akkor, amikor én 10 éves voltam, azóta rengeteg volt közöttük a cirkusz otthon.



2014. jan. 11. 12:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hálatlan?! Még is miért? Illetve miért gondolod hogy bizonyítanod kéne neki? Ha így érzel hát szakíts meg vele minden kapcsolatot, aztán hátha a fejéhez kap, de akkor már késő lesz? Az ilyen ember nem érdemli meg hogy ennyit törődj vele.
2014. jan. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

" hetente max. 1 alkalommal ha hazalátogatok azért, hogy anyám ne mondja, hogy hálátlan vagyok, évek óta 2 munkahelyem van. "


Hetente egyszer?? Mi vagy te, mazochista? Minek mész te oda egyáltalán? Így is úgy is mocskol téged, akkor meg nem mindegy? Komolyan, saját magadnak csinálod a rosszat...

2014. jan. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%

Tanulmányaim eredményei mindig az első 3 tanulók között voltak ...


ezzel a fogalmazással ez kizárt, tovább nem is olvasom.

2014. jan. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Klári459 válasza:
Még most kell leállítanod a rágalmakat! Elmondani nekik, hogy így nem fogsz haza járni. Mond meg, hogy nagyon szereted őket, de neked rosszul esik, ahogy bánnak veled. Sajnos addig amig azzal töltöd az életed óráit, hogy megfelelj nekik, azt veszed észre egyszer csak, hogy eltelt az életed. Legyél boldog, szeresd és becsüld magadat is.Szerintem sokan vagyunk úgy, hogy olyan dolgokon bánkódunk éveken keresztül - tönkre téve saját életünket -, amin nem tudunk változtatni. Te tudod mi az igazság és ez a fontos. Majd ráunnak, ha látják nincsenek rád hatással. Egyébként pedig nem te kérted, hogy megszüless:)Nincs mit számon kérniük rajtad, mert te ami kötelességed volt, hogy tanuljál, megtetted.
2014. jan. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
Pszichiáter, holnapután reggel, és vedd komolyan a terápiát. Így is lehet, hogy már késő.
2014. jan. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

legközelebb, ha nagyobb rokonság előtt kezdi el mondani, akkor állj fel vegyél egy nagy levegőt, és mondd azt, hogy akkor most ÉN jövök! azért vagyok szerinted... és innentől kezdve tételesen megcáfolod amiket mondott.

igen kell hozzá egy elhatározás, meg sok gyakorlás tükör előtt, esetleg, ha van párod akkor előtte, de meg fogja érni! :-)

2014. jan. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy VÉGLEG rávágod az ajtót.
2014. jan. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

Az ilyen anyától tényleg menekülni kell. Éld az életed és ne törődj senkivel. Legyen kapcsolatod, 30 évesen nem egészséges, hogy kettő volt, max.ha 5-5 évet jártál mindkettővel. Ha jól esik többször is menj szórakozni, meginni a barátokkal egy üveg bort, ez nem alkoholizmus, legyen kapcsolatod, flörtölj, pasizz, érezd jól magad, és építsd fel az önbizalmad.

Mi a fenének akarsz megfelelni olyan embernek, akinek soha nem fogsz és a személyiséged olyan szinten sérül, hogy csoda lesz ha helyreáll.

Aki pszichológust ajánl neked a jövőhéttől, vedd komolyan, és tényleg menj el. Sok érdekeset fogsz tőle hallani.

2014. jan. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mondd el neki így ezt amit írtál, hogy ez nem szép dolog tőle, hogy így rágalmaz, mondja már meg neked, hogy kitől szedte, és ha lesz pontos forrása akkor NE szakítsd meg a kapcsolatot vele, ha nem lesz akkor meg mondd azt, hogy neked nincs arra szükséged, hogy megalázzon az egész család előtt, hülyét csináljon belőled, és szakíts meg vele minden kapcsolatot. Sajnálom, hogy gy alakult, maradj higgadt, és még nem késő megbeszélni. Mondd el hogy neked ez baromira rosszul esik, és abbahagyhatná. Magyarázd el részletesen, de ne a nagy család előtt! Kitartást!
2014. ápr. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Az "ijen" fajta embereknel soha nem fogod elérni azt amit szeretnel mivel van egy alap problemaja veled.jelen esetben, hgy apadra hasonlítasz.

Amíg az anyukád ezt nem latja be addg te hiába erőlkodsz.

Úgyhogy javasolom, hogy hagyd! Ne erőltesd.

Kezedben van a kulcs , elj vele.

Menj tőle messzire (ne a masik faluba) , keress egy jó állást és élj!

Majd max.unnepekkor haza mész , akkor kiteszed magad újra , mint céltábla és kész. Örökké nem nyavajoghatsz azon , hogy bem szeret a család. .

Sz*ard le , nem bizonygathatsz örökké.

Különben ha nem adsz rá okot akkor anyadon kívül a családod miért hiszi el azt , drogozol meg iszol ?

2016. szept. 13. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!