Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek ez meghívásnak számít...

Nektek ez meghívásnak számít a párotok barátaitól?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy a párom barátaival nem túl jó a viszonyom. Olyan semleges lenne, hogy tudjuk ki a másik, de nem beszélünk soha semmiről, mert nem ismerjük a másikat. Ezzel nem is lenne semmi gond, de az én párom barátai többször séretettek már meg, sokszor levegőnek néznek, nem veszik figyelembe hogy a páromnak a barátnője vagyok, nem is vesznek számításba, soha, máskor meg kiskutyaként kezelnek.

Nah és ebből a kiskutyás dologból jutunk el az érdemi részhez. Sokszor van olyan, hogy éppen a barátommal vagyok, és telefon az egyik haver, hogy x helyen x időben lesznek, és menjen már a barátom. Se kérdés hogy mit csinál, van-e programja, ráér-e, csak hogy menjen már. Amikor azt mondja, hogy velem van, akkor két dolog történik általában. 1.győzködik hogy de menjen már velük. 2.azt mondják hogy "hozhatod őt is". A barátom szerint ezzel "hívnak" engem is, nem mondanák, ha zavarnék/nem akarnának látni. De nekem inkább azt jelenti, hogy én vagyok a kiskutya, amit ha a barátom nem tud otthonhagyni, akkor vigye el nyugodtan, mert ott is ellesz majd. Nekem ez egyáltalán nem meghívás, ez inkább sértő számomra, hogy emberszámba se vesznek és azt mondják ha meghallják hogy a barátom velem van hogy "gyerTEK el".

És ez nem egyszeri eset, mindig ezt mondják a barátomnak ha megtudják hogy velem van és nem akar/fog itthagyni miattuk

Én vagyok túlérzékeny, vagy igazam van? Számotokra ez meghívás?



2015. jan. 4. 20:28
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

"Miért csak én vagyok "leszólva"?"


Mert nincs igazad? Vedd már észre magadat. Egy válaszadó értett veled egyet, a többi mind azt hangoztatta, hogy veled van a gond. Erre ahelyett, hogy elgondondolkodnál ezen, tovább hisztizel...

2015. jan. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Szóval az, hogy nekem rosszulesik mikor a barátom lemondja a programunkat, teljesen jogtalan. DE amikor ő a barátaival van, és én pár percet "vennék el", még csak nem is azt kérem, hogy miattam mondja le, és ők mérgesek, akkor az jogos. Értem. Köszönöm.
2015. jan. 4. 23:08
 23/28 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy jogtalanul lemondja. Ha nincs kedve hozzá az egyikőtöknek, az már jogos. Vagy amikor neked nincs kedved, az rendben van, de ha neki nincs, az nem?
2015. jan. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Úgy értettem, hogy az a jogtalan, hogy nekem ez rosszul esik. Mert az volt a válasz, hogy ne "hisztizzek" azon ha otthagy mikor velem lenne programja, de arra nem volt semmi reakció, hogy a fiúk nyugodtan lehetnek mérgesek mikor én pár percet kérnék.

Persze, ha azért mondja le mert neki nincs kedve (ami még nem fordult elő), akkor azzal nincsen semmi baj, azt megértem, mert előfordul, mindenkinek lehet rossz napja, én olyankor pl senkivel se akarok lenni. De ha azért kellene lemondania, mert a barátai izzélnek, és ez nekem rosszul esik, akkor az nem jogos a részemről? Főleg, hogy ő többször csinált ilyet, rossz volt nagyon. Én egyszer csináltam ilyet, és rossz volt neki, rájött hogy nekem is miért esett rosszul mikor ő elment a lefixált programunkról, az ő öltelete volt, hogy akkor tényleg legyen úgy, hogy ha megbeszéltük hogy együtt leszünk, akkor másért nem mondjuk le. Pl a fiúk miatt mióta rájött, hogy milyen érzés (az az egy eset mikor én mentem el a barátaimhoz), azóta sose hagyott itt, és sose mondta hogy azért mert megbeszéltük. Mindig az volt a válasz, hogy velem akar lenni, és meg is beszéltük.

És az a jogos, hogy az ő barátai mérgesek mikor én pár percet kérnék az "ő idejükből", így értettem.

Bocsánat ha félreérthetően írtam.

2015. jan. 4. 23:15
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

"apjak tőlük, csupán annyit, hogy ha megtudják, hogy velem van, és velem AKAR lenni a barátom, akkor azt mondják hogy "gyerTEK"


Én is fiús közegben mozgok, a szakmám miatt is.

De nem is ismernek? Minek bonyolítod túl? Ha már x-szer találkoztatok, akkor valszeg közösen hívnak meg benneteket.


EZ a legnagyobb gondod? Menj már el, és érezd jól magad, ismerkedj, haverkodj velük.

2015. jan. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
De épp ez a gond velük! Hiába megyek el és próbálok összehaverkodni velük már nem is annyira lelkesedésből, hanem a barátomért, de egyszeráűen nem megy, akármit csinálok. Értem én hogy nem lehet mindenki olyan hű de jó kapcsolatban a másikkal meg nem ők lesznek a legjobb barátaim, de tényleg olyan nagy kérés lenne egy normális viszonyt kialakítani velük a barátom kedvéért? Már kezdek belefáradni hogy csak falakba ütközöm, de a barátomért mégis mindig erőt veszek magamon, hogy hátha most sikerül egy kicsit normálisan beszélgetni velük, de ők tisztára elzárkóznak.
2015. jan. 4. 23:41
 27/28 anonim ***** válasza:
A probléma szerintem egyszerű: a baráti kör fiúkból áll, ha volt is valaha lány közöttük, fiúsabb volt nálad. A te társaságodban nem tudják elengedni magukat. Nem feltétlen nem kedvelnek, de a barátoddal akarnak időt tölteni elsősorban, de ha te ott vagy, nem tudnak lazán beszélgetni. Lehet soha nem lesz közös témád velük, csak kukán meredtek egymásra, ha találkoztok, ami senkinek sem jó.. Biztasd a barátod, hogy szervezzen velük külön programokat, amikor nem vagytok együtt, mellette viszont legyen szent a veled töltött idő. Így mindenkinek jut a barátodból.
2015. jan. 5. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó!

Én ezt próbálom már régóta kivitelezni, de a barátainak nem "szent" a velem töltött idő. A barátomnak is sokszor mondtam (mostanság annyira nem) hogy menjen velük ha velem nem tud találkozni.

De mégis csak jó lenne legalább annyit kialakítani, hogy el tudjunk lenni. Gondolj bele.. a barátom ha szülinapi bulit tart, akkor nem tud velük is foglalkozni rendesen, hogy engem ne hagyjon egyedül mert nem tudok beszélgetni senkivel.. ez így se neki, se nekik, sem nekem nem jó. Tényleg csak annyi lenne, hogy ne csak bámuljuk egymást és unatkozzunk, hanem hogy ha nem is világmegváltó dolgokról, de legalább ellegyünk. Főleg hogy mielőtt összejöttünk a barátommal, egy szilveszteren ismertem meg mindannyiójukat. És ott mindenkivel tudtam beszélni, utána levő pár hónapban is, csak így az utóbbi fél évben lett ekkora gond hogy nem lehet velük kommunikálni.

2015. jan. 5. 19:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!