Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos a feleség követelése,...

Jogos a feleség követelése, hogy az ő vezetéknevét kapja a gyerek?

Figyelt kérdés

2015. jan. 8. 13:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
73%

Miért vagy így felháborodva? Szabad országban élünk. És nem a múltszázadokban. Arra sem kötelezheted a feleségedet, hogy házasságkötéskor felvegye a te nevedet. Ez a dolog nem kötelező, csak egy maradi és begyöpösödött szokás. Én sem akarom felvenni a párom nevét, és nem azért mert nem tetszik.

Ezzel a vitával tulajdonképpen csak tárgyiasítod a gyerekedet. Inkább gondold végig, hogy miért is ragaszkodsz ahhoz, hogy hogyan hívják a gyerekedet. Ha csak a hagyomány és a szokások miatt akkor lehet, hogy megkellene gondolnod, hogy nem vagy-e kicsit maradi ebből a szempontból.

Inkább próbálj meg kompromisszumot kötni a feleségeddel. Biztosan vagy rá normális megoldás ami mindketötőknek megfelel.

2015. jan. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
36%

teljesen lenyegtelen kerdes, hogy kinek a vezeteknevet kapja a gyerek.


Amugy is ahany orszag annyi szokas.


Nemetorszagban pl. a feleseg vezeteknevet kapjak alapbol. Spanyoloknal meg kotojeleznek.


Tokmindegy szvsz.

2015. jan. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
követelés szinten egyik fél részéről sem lenne jogos. megbeszélni meg lehet. hogyha apuka neve olyan, amit nem szívesen adnék a gyerekemnek (bugyi, fütyi, stb.), akkor megbeszélnénk, hogy az enyémet kapja. ha az apuka mondjuk kovács, az anyuka meg andrássy, és szeretné tovább vinni a nevét, akkor is meg lehet beszélni, de nem követelni. amennyiben csak simán mindketten ragaszkodnak a nevükhöz, akkor jöhet a kötőjel. de ha gyereket vállatok, legyen már annyi kompromisszumkészség bennetek, hogy nem követelőztök, hanem kommunikáltok.
2015. jan. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
21%

Németországban sem a feleség, hanem az apa nevét kapják a gyerekek.

A követelés nem jogos egyik fél részéről sem.

De általában amelyik nő ragaszkodik ehhez, az nem becsüli semmire a férjét, feminista.

2015. jan. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
95%
Ha különleges, szép vezetékneve van a feleségnek akkor elgondolkodtató hogy jó lenne ha az ő nevét kapná a gyerek. Főleg akkor ha az apuka p: Kovács, Kis, Nagy tömegnevű, vagy ha cikis a hangzása:Pl: Ondó, Bugyi stb. Ez két ember döntése. El kell gondolkozni hogy a gyereknek vajon melyik név tetszene jobban ha nagyobb lesz.
2015. jan. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
90%

A követelés nagyon erős, és kemény szó..

A követelés nem jogos..

Az,mhogy ő szeretné,hogy a gyerekek az ő nevét viseljék, teljesen normalis is lehet.

Ha nekem nem tucatnevem volna,akkor én is szerettem volna, mert nálunk én vagyok az egyetlen a családban, aki vinné a nevet..csak apukám van, és csak én vagyok de lány, apunak lánytesója van, és nagyapámnak sincsen tesója... De olyan nev, ami minden sarkon van..

Szerintem a kérés teljesíthető...

2015. jan. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Most házasodtok?
2015. jan. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
55%
Bár én nem tudnám elképzelni hogy az én nevemet kapják a gyerekek, de a kötőjeles verzió ellen nem lehet tiltakozni. Mindkét szülőnek joga van nevet adni a gyereknek, még ha ez egyeseknek nem is tetszik. (Hozzáteszem, nekem sem tetszik, de pusztán ezért nem lehet azt mondani hogy csak apuka nevét kaphatja, ha valakinek fontos hogy mindkettőjük nevét megkapja.)
2015. jan. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!