Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell odaköltözni az...

Miért kell odaköltözni az anyóshoz?

Figyelt kérdés
rengeteg olyan kérdéssel lehet találkozni itt,amiben segítséget kérnek,mert nem bírnak egy fedél alatt élni a szemét anyóssal.nem értem ezeket!senki nem kényszerítette őket arra,hogy odaköltözzenek a párjuk szüleihez!amig más házában lakik valaki,illene alkalmazkodni a háztulajdonoshoz,még ha az illető fizet is lakbért...a válsz arra hogy miért nem költöznek el:mert nem tehetik meg anyagilag...könyörgöm!előtte is lakott az illető valahol,mielőtt megismerkedett a párjával.nekem eszembe nem jutna odaköltözni anyósomékhoz!szerintem csak akkor kéne az ilyen pároknak összeköltözni,ha van hova!!!és nem az anyóst szidni.azt a legkönnyebb...csak engem húz ez fel ennyire?van mások is igy gondolják?előre is köszönöm a válaszokat!
2010. febr. 5. 21:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
87%

Tudod,vannak akik együtt szeretnének élni,valamelyest összekötni az életüket,és ne mindig adott ehhez rögtön egy ház,lakás,akármi.Érthető,hogy nem albérletbe fognak költözni,mivel úgy esélyük nincs félre tennie gy önálló házra,gyűjtögetni,mert minden pénzük elmenne az albérletre.

Igazából az még OK lenne,hogy az alkalmazkodik,aki odaköltözik valakihez,csak nem kellene mindig mindent am eny nyakába varrni ezzel a címszóval.Ugyanis vannak,akik igenis főznek,mosnak,takarítanak,besegítenek,és a köszönöm helyett megkapják,hogy ezt meg ezt nem így kéne,kislányom.Aztán a végén már nem ilyen hangnemben,hanem úgy,hogy TE aztán idióta vagy,mert nem úgy vasalsz ki,ahogy az nekem tetszik.Aztán ebből lesznek a viták,majd a veszekedések.Egy idő után rohadt sz@rul tud esni,mikor a másik igyekezetében valaki folyotn a hibát keresi.Jah,és a legrendesebb emberből is előbújik az uralkodási vágy előbb-utóbb,merthogy ez az ő otthona,és ott ő diktál,más meg fogja be,stb.Ez részben igaz,de nem mindig ezzel kéne takarózni,és elüldözni azt,aki ,,idegen".

2010. febr. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
81%

Részben igazat adok neked,részben nem.Igazad van,mert én sem költöznék össze anyósomékkal.De sokan tényleg nem tehetnek mást,mert nincs pénz saját házra,lakásra.Igen,korábban is laktak valahol,például otthon ki-ki a saját szüleivel,vagy kisebb legény/leány lakásban,ahol most már 1-2 gyerekkel nem férnének el.

Az is tény,hogy alkalmazkodni tudni kell,de az nem abból áll,hogy hagyni kell,hogy az anyós beleszóljon a párkapcsolatba vagy a gyereknevelésbe.Talán azt hiszi joga van hozzá,mivel együtt lakik velük,pedig ehhez semmi köze.Együtt élni békében csak úgy lehet,ha mindenki meg tudja teremteni a maga privát szféráját és szerintem egy felnőtt párnak sem hiányzik,ha van egy főnők a házban,aki néha kiosztja őket.Ezért jobb külön,mert mindenki a maga ura lehet.Nyilván nem látunk bele mindenkinek az életébe és lehet,hogy sok helyen a menyek és vők is rendesen kiprovokálják a dolgokat,hogy veszekedés legyen,de ugyanez igaz lehet az anyósra is.

2010. febr. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
73%
Csak tudod, ha valakinek nincs hova mennie, mert a szülei alkoholisták, kitették otthonról, stb. De persze megint az értelmiség tesz fel ilyen kérdéseket...
2010. febr. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
53%

Sokan elötte a saját szüleinél lakott - és akkor vagy egyik, vagy a másik az anyóshoz kerül.Vagy esetleg kollégiumban, vagy egy szobában - egyik helyen se tudnak ketten élni. Ha arra várnának, hogy anyagilag meg tudjanak egy külön lakást engedni, akkor esetleg még évekig nem tudnának összeköltözni.


DE ha valaki az anyósához költözik, akkor ott vegye tudomásul, hogy ö a jövevény, és alkalmazkodnia kell. Az a szoba, ahol alszanak, az a terület, ahol az anyósnak nem sok beleszólása van - csak annyi, hogy rendben legyen tartva, meg ne zavarják a szülöket.


Egyébként elég kevés az az anyós, ahol tényleg ö a hibás, illetve CSAK ö, a legtöbbször a meny akarja az anyóst és az egész családot irányitani.

2010. febr. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
54%

Elsővel értek egyet.

Saját lakást szeretnénk és amíg gyűjtünk,itthon lakunk apóssal.2-3 év múlva talán vhogy lakáshoz jutunk de addig is szeretünk egymás mellett ébredni..:-)))

2010. febr. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
45%
Nagyon egyetértek veled kedves kérdező. Az meg aztán a világcsúcs, amikor még az anyós nyakára szülnek is egy-két gyereket. Nehogy már az anyós végre miután kirepültek a gyerekek, élvezhesse kicsit az egyedüllétet. Hogy végre nem a gyerek az első, hogy alhat délig hétvégén ha úgy tartja a kedve, stb. De persze anyósnak ez nem jár, mert kutya kötelessége befogadni a menyét, nem beleszólni semmibe, sőt még terméeszetesen az unokákat is a nagyi gondozza, mert a fiataloknak bulizni, stb-hez van kedvük. Ha a fiam ebbe a korba lép, hogy barátnőzik én bizony isten veszek egy lakást neki, mert ezt biztosan nem bírnám ki.
2010. febr. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
39%

21. 39-es Miből gondolod, hogy a kérdező értelmiségi?

Azért az tényleg elgondolkodtató, hogy miért nem a lányos háznál laknak, ha az anyóssal nem megy az együttélés? Anyóst a vejére panaszkodni nem nagyon hallottam mostanában.

2010. febr. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Te még sose kerültél olyan helyzetbe ami az elején még jó ötletnek tünik aztán késöbb rájönn az ember mekkora bajban van.
2010. febr. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
elnézést kérek,nem teljesen igy akartam feltenni a kérdést.nem az a baj ha valaki odaköltözik(bár én nem tenném,gyereket meg addig pláne nem szülnék,amig nincs hova).a baj az,hogy odaköltözik,és sajnáltatja magát h milyen szemét vele az anyós.ha már odacuccol,akkor vállalja az anyós hülyeségeit,tanuljon meg együtt élni vele,ls ne nyafogjon.ő vállalta...ha valaki ugy költözik oda,hogy szeretet és béke van,azzal nincs semmi gond!
2010. febr. 5. 21:51
 10/24 anonim ***** válasza:
83%
Az meg a másik oltári hülyeség hogy veszek neki egy lakást...anyuci pici fia:-)
2010. febr. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!