Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldön örökbefogadott...

Külföldön örökbefogadott gyermeket haza lehet hozni? Hogyan?

Figyelt kérdés

Ha kiköltöznék egy bármelyik másik országba a párommal és ott dolgoznánk meg minden és örökbefogadnánk egy gyereket, majd x idő múlva úgy döntenék, hogy mégis visszajövök Magyarországra, ugyanúgy visszajöhetek a gyerekkel mintha én szültem volna és a sajátom lenne?

Nem tervezek ilyesmit csupán eszembe jutott.


2015. jan. 11. 19:01
 1/4 A kérdező kommentje:
Még egy dolog, a gyerek nevével mi lesz?
2015. jan. 11. 19:06
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább az a gond, hogy külföldön nem tudnál örökbefogadni, mivel magyar állampolgár vagy. Az én esetemben is inkább az a kérdéses, hogy tudnék-e magyar gyereket örökbefogadni, úgy, hogy kiviszem magammal külföldre, nem tudnák ellenőrizni a körülményeit, stb. De csak majd akkor fogok utánanézni ha aktuális lesz.
2015. jan. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mivel ti lennétek a törvényes szülők szerintem ugyanúgy hazajöhetnétek vele, mintha saját lenne, max. itthon kellene neki iratokat intézni stb., esetleg mikor örökbe fogadjátok az állampolgárságot is kérvényezni neki, mármint a magyart is.
2015. jan. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az örökbefogadás azt jelenti, ahogy attól kezdve ti vagytok a szülei. Oda mész vele, ahova akarsz.

Hogy külföldiként megteheted-e , az macerás, az EU-ban tán igen, mert az nem külföld.

2015. febr. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!