Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg én vagyok a gonosz...

Tényleg én vagyok a gonosz boszorka amiért nem támogatom anyagilag a hugomat és a gyerekét?

Figyelt kérdés
Jol fizetö állásom van ès egy nagyobb összegü megtakaritásom. Ezekèrt kemènyen megküzdöttem nem pottyant csak ugy az ölembe semmi.A hugom 21 èves van egy 2 èves fia. Alighogy leèrettsègizett összeállt egy 35 èves fickoval. Aki persze azota lelèpett ö meg itt maradt egyedül egy gyerekkel. Csupán a gyest kapja meg a családit plusz ami a szüleink utalnak ami 50 ezer forint havonta. Most mindenki engem utál mert nem adok pènzt nekik. Kèrleltem hogy menjen tanulni ne szülje meg a gyereket nem hallgatott rám. Magára vessen. Tènyleg gonosz vagyok?
2015. jan. 11. 22:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/83 anonim ***** válasza:
31%
Én a helyedben támogattam volna a gyerek 2 éves koráig! (a gyerek nem tehet az egészről, őt sajnáltam volna). Utána pedig a gyerek mehet bölcsibe, hugica pedig dolgozni.
2015. jan. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/83 anonim ***** válasza:
81%
Nem vagy az, sőt azzal teszel jót, ha nem te eteted őket, mert később csak rosszabb lesz. Az meg hogy a szüleid segítik, természetes, de hosszú távon az is a visszájára fog fordulni, ha belekényelmesedik, hogy semmit nem kell csináljon.
2015. jan. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/83 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem is támogathattad volna, főleg hogy lett volna miből. Ki tudja, lehet 20-25 év múlva te szorulsz az ő támogatására.
2015. jan. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/83 anonim ***** válasza:
89%
Hát attól függ, ha csak tartja a markát és perkálj, a helyedben a képébe röhögnék kb. Ha mondjuk arra kérne, hogy valami szakmát tanuljon vagy munka miatt költözni kell és kaucióra kéne a pénz, akkor adnék - persze elvárni semmit nem lehet.
2015. jan. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/83 anonim ***** válasza:
93%
Én az öcsémet támogattam, mikor egy rossz döntés miatt az utcára került (kidobta a barátnője). Az idő engem igazolt, mert visszatért a segítségemmel a normális kerékvágásba és normális férfi lett belőle.
2015. jan. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/83 anonim ***** válasza:
48%

Lehet szőrösszivű vagyok, de 18 év felett (azaz miután elvégzed a 12 osztályt) kezdj saját talpra állni és indulj dolgozni (ha nem akarsz továbbtanulni).

Ebből kifolyólag nem támogatnám a húgodat a helyedben, max csecse-becsékkel a kicsiket és ennyi.

Ott volt az esélye hogy kezdjen az életével valamit, előtte, hát ez van, tanuljon a hibájából és épitsen sárból kecót magának...


Amúgymeg a fiatalkori szülésnek nagyon ellene vagyok abban az esetben ha valaki nyakára szül az illető, azaz a semmire alapozza a gyrek jövőjét. Megértem, az abortusz se megoldás, ellene vagyok, de ez se buli igy hogy hopp terhes vagyok, nem baj mert megszülöm majd eltart egy 35-ös pasi, aki utána lelép... Szép...


Ez normális és éppeszű embereknél nem igy működik, sajnálom a kisfiút emiatt, erről tényleg nem ő tehet.

Ha gondolod a kisfiút támogasd max, de én a te helyedben itt sem esnék túlzásba, max ha te úgy érzed hogy kell.

2015. jan. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/83 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam hogy nem segitek csak hogy pènzt nem adok neki. De a kisfiunak szoktam ruhákat cipoket játèkokat venni ès kèt havonta felpakolom a hütojüket is. De mondtam a hugomnak hogy hat honapig csinálom ezt utána leveszem a kezem rola. Ezèrt tort ki a botrány ès lettem egy gonosz boszorka.Mert nem adok pènzt neki a kezèbe. Nem neki segitek hanem a kicsinek.
2015. jan. 11. 23:13
 8/83 anonim ***** válasza:
72%
Nem támogatnám. 2 éves kisgyerek mellett mehet nyugodtam dolgozni, de gondolom könnyebb eltartatni magát.
2015. jan. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/83 anonim ***** válasza:
79%

En támogattam a hugomat a gyerekei miatt, aztán még egy köszönet sem volt érte, a gyerekeitõl sem.Sõt természetesnek vett mindent, de én amit megspóroltam magamtól,csak azt tudtam adni nekik.

Most már nem fogok adni nekik, nekem is szükségem van rá.

2015. jan. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/83 anonim ***** válasza:
53%
Nyilván nem vagy felelős az ő rossz döntéseiért, és nem is feladatod segíteni őt, de olyan, mintha egy idegenről beszélnél, abból is olyanról akit kifejezetten utálsz. A testvéri szeretet nem ilyen következetes... Hibázott, igazad van, nyilván nem utalhatsz neki rendszeres bért, de időnként egy kis támogatás számomra természetes lenne, amíg egyenesbe nem jön. Vajon te sosem kerülsz nehéz helyzetbe?
2015. jan. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!