Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek a szülő- "gyerek"...

Mit tegyek a szülő- "gyerek" konfliktus ellen?

Figyelt kérdés
22 éves lány vagyok, végeztem a sulival, épp munkát keresek. A szüleim 61 és 65 évesek. még mindig úgy bánnak velem, mint egy 10 évessel. Nem járhatok el későig bulizni, nem mehetek az engedélyük nélkül szinte sehova, nem zárhatom magamra az ajtót. Pedig élettársam is van, akivel nálunk élünk. Folyton bejárkálnak hozzánk, kopogás nélkül, és mikor felhoztuk az ötletet, hogy zárat teszünk az ajtóra, azt mondták ez az ő házuk és ők parancsolnak. Ha valamivel is ellenkezem, folyton azzal fenyegetőznek, hogy elzavarnak itthonról. Már nagyon nehezen bírjuk a barátommal. mit tegyünk? nincs pénzünk külön költözni...
2008. aug. 19. 22:39
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Én 22 évesen már rég külön laktam, ti is kitűzhetitek célul, hogy minél hamarabb leléptek otthonról. Addig meg gyűjtögetni kell egy kis pénzt, és össze kell szorítani a fogatokat. Nem nagyon van más megoldás, vagy a felnőtt vagy a gyerek szerepet vállalod, mindkettőnek megvannak a szépségei és az árnyoldalai. Amig otthon laksz, úgyis gyerekként fognak kezelni a szüleid.
2008. aug. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
67%
esetleg albérlet.
2008. aug. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy munka nélkül nem nagyon megy a pénzgyűjtögetés! De ha végre találok valamit, úgyis veszek lakást, csak az nem most lesz! Nekem pedig a mostani helyzetre kellene megoldást találnom, hogy addig amíg muszáj vagyok itt lakni valahogy kijöjjünk egymással békességben!
2008. aug. 21. 13:46
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi 37 évesen tartunk ott, hogy végre építkezünk (hitelből), eddig szülőknél, meg albérletben laktunk, és folyamatosan alkalmazkodni kellett valakihez. Ez néha bizony nem könnyű. Nem csinálhattuk azt, amit akartunk, mert nem a saját lakásunkban laktunk. Ki kell bírni, nem tudok mást ajánlani. Vagy minél hamarabb munkát találni, és elköltözni albérletbe. Olyan megoldást, hogy a kecske is jól lakjon és a káposzta is megmaradjon, nem tudok javasolni. Kivéve, ha nem mérgesedett el még annyira a viszony közted és a szüleid között, hogy ne tudjátok megoldani ezt a helyzetet.
2008. aug. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Gratulálok a barátodhoz! Mert nem csak Neked kell kibírni a szüleid zsarnokoskodását, hanem Neki is! Nem mindenkinek adatik meg az életben, hogy saját lakást vásárolhasson, lehet albérletben is élni nagyon nagy szeretetben, békességben. Az édesanyámmal mi is albérletben kezdtük, a kútról hozott vizet, kannában olajat a fűtéshez. Keressetek olyan albérletet, ami olcsó, és szeressétek nagyon egymást. Meglátod a szüleid is megbékélnek majd ezzel a helyzettel.
2008. aug. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!