Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan házasodhatnánk össze?...

Hogyan házasodhatnánk össze? (lent)

Figyelt kérdés
Tegnap megkérte a kezem a párom. Igaz az esküvő még odébb van, de már elkezdtünk rajta gondolkozni, hogy mit hogyan kéne csinálni. Azonban lenne egy olyan "gondunk", hogy ő gyülekezetbe jár, nincs megkeresztelkedve mert náluk bemerítkezés van. Én viszont katolikus vagyok. Ő mindig úgy képzelte el, hogy gyülekezeti házban lesz az esküvője, én pedig ragaszkodok a templomihoz. Úgy tudom, templomi esküvőhöz elkérik a keresztlevelüket a házasodni akaróknak, vagy ennek híján csak akkor adják össze őket, ha áttérnek az adott vallásra. a gyülekezetbe járók pedig azt vallják, hogy ha nem vagyok bemerítkezve, akkor szükséges lenne, főleg ha házasodunk..Hogyan lehet ezt a problémát orvosolni anélkül, hogy bármelyikünknek is ki kéne lépni a vallásából? És olyan opció lehetséges, hogy itt is és ott is van egy esküvő, plusz még a polgári? Tudom, eléggé kacifántos a kérdésem, de előre is köszönöm annak, aki válaszol! :)

2015. jan. 13. 09:19
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

Nem tudom, de a lényeg az, hogy ezen ne vesszetek össze, addig amíg el nem juttok oda.

Tök mindegy, hogy melyiket választjátok. Egy a lényeg: hogy boldogok legyetek, és ezt tegyétek meg egymásért normálisan.

:)

2015. jan. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Elmentek abba a templomba, ahol szeretnétek összeházasodni és megkérdezitek, hogy milyen feltételekkel adnak össze benneteket. Aztán elmentek a gyülekezetbe, és ott is megkérdezitek. Utána van értelme gondolkodni, hogy mi hogyan legyen.
2015. jan. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, egyfelől a bemerítkezés is a megkeresztelés egy fajtája (n.b. ezek a gyülekezetek pusztán ragaszkodnak szó szerint az eredeti biblikus hagyományhoz, ami szerint Keresztelő Szt János is a Jordán folyóban megmerítéssel keresztelt, Jézust IS, ennyi... ha ez nem keresztelő, akkor Jézus se keresztény:))))

Másfelől meg a katolikus egyház is összead bárkivel, nem kell az illetőnek az adott vallást felvenni, azt kell vállalni, hogy az illető nem akadályozza a gyerekeitek katolikus nevelését, ha ez megvan, egy ateistával is összeadnak a kánonjog szerint. (legfeljebb X pap egyedileg nem hajlandó)

2015. jan. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Engem elszomorít, hogy a XXI. században egy emberpár boldog együttélésében még mindig ekkora szerepe van a vallási hovatartozásnak!
2015. jan. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

Létezik ökumenikus esküvő is.

A katolikus papság ragaszkodik hozzá, hogy a szertartás az ő templomukban legyen, de beengedik a protestáns lelkészt is, hogy áldást mondjon a házasulókra.

Mivel ez kicsit felétek dönti az egyensúlyt, akkor lehetne utána mondjuk folytatásként a baptistáknál (gondolom az a vőlegény ) az ott szokásos menyegzőt tartani. Nem fogjátok megbánni!

Előzőnek üzenem, nem baj az, hogy nem mindenkinek a pénz az istene.

2015. jan. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

"Előzőnek üzenem, nem baj az, hogy nem mindenkinek a pénz az istene."


Ki beszél itt pénzről?

2015. jan. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Írtad, hogy te a templomihoz ragaszkodsz, a párod meg a gyülekezetihez. Mindkét szertartás szerint házasodni szerintem lehetetlen, mert vagy neki kell keresztelkednie, vagy neked bemerítkezni, pont ezt szeretnétek elkerülni.


Ebben a helyzetben én csak a polgári esküvőt választanám. Így nem kell egyikőtöknek sem kilépnie a vallásából.

2015. jan. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!