Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez normális, vagy mit lehetne...

Ez normális, vagy mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, a barátom , 19 .

Több mint 3 éve vagyunk együtt , nagyon szeretjük egymást, de nem engedik hogy együtt aludjunk, pedig már volt együtt nyaralni is az én családommal együtt, meg szoktunk is egymásnál aludni, de külön szobába alszunk ott is , itt is. Fog ez változni? Anya nem engedi, akárhányszor megkérdezem,hogy legalább annyit,hogy 1 szobába, ő a matracon ,én az ágyamba, de nem engedi azt sem. (Egyébként nagyon jó viszonyba van anya és a barátom.)


2015. jan. 13. 20:19
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
75%

Amíg kiskorú vagy, szülőd felelősséggel tartozik érted, a szexualitásod kapcsán is. Bár nincs joga minden tekintetben a párkapcsolatodba beleszólni, de abba igen, hogy nemi életet élj-e, vagy nem, pontosabban javaslatot tehet.


Sőt, tudtommal a saját lakásában megtilthatja azt is akár, hogy együtt tartózkodj bárkivel, aki nem családtag, eleve senki nem teheti be a lábát egy házba, ha a lakás tulajdonosa megtiltja.


Vétójoga tudtommal nincs, mivel elmúltál 14.


JAVASOLHATJA, hogy NE élj nemi életet még. Ennél fogva javasolhatja, hogy ne aludj egy szobában a pároddal. Mert ha bármi probléma történik (erőszak, teherbeesés, fertőzés, stb), akkor az Ő FELELŐSSÉGE,

és NEM a tied!

Érted?


A kérdésed azon részére, hogy "normális"-e ez a fajta tiltás, a fenti soraim alapján leszűrheted. Attól függ, pontosan mit és mennyire tilt - ez részletesen nem derül ki soraidból, csak nagyjából.

2015. jan. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:

Nem fog változni. Mond neki, hogy már nem vagy szűz, akkor két esélyes lesz a dolog, vagy megutálják a párod és elzavarják, vagy pedig megengedik, hogy együtt aludjatok. Mást nem tehetsz, mindig te leszel a pici kicsi lány akit meg kell védeni. Vannak akik még egy lakásban sem alhatnak együtt.

Sok sikert, és bátorságot!

2015. jan. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:

Az első beíró vagyok. A másodikkal ne mértek egyet. Ha jól értem, ő hazugságra buzdít téged. A szexualitás nagyon érzékeny terület. Ha ehhez hozzávesszük, hogy jó a kapcsolatod szüleiddel, ahogy írod, és a párodat is kedveli anyud, akkor semmiképp nem kockáztatnám a helyedben a hazugságot.


Ha pedig már nem vagy szűz -ez esetben nem hazugságról volna szó-, és, tegyük fel, anyud nem tudja még, akkor az más kérdés, h ezt megbeszéled-e vele már, vagy még mindig magán ügyként kezeled. Ha megosztanád vele, sok mindentől függ a kimenetel... anyudtól is - nekem mint idegennek, látatlanban bizonytalan, hogy miképp reagálna erre anyud.

2015. jan. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Ezt a két dolgot tiltja az együtt alvást,és a szeretkezést, pedig 3 év után, már lehet látni, hogy nagyon szeretjük egymást, és nem csak 1 futó kapcsolat..
2015. jan. 13. 20:52
 5/32 anonim ***** válasza:
Elég maradi gondolkodás...
2015. jan. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Kár,hogy ilyen témákban lehetetlen vele beszélni is, pedig jó lenne valakivel beszélgetni ilyenekről is stb...

De ezt félretéve jó a kapcsolatunk...

2015. jan. 13. 20:59
 7/32 anonim ***** válasza:

Szeretkezni nem csak a szobában lehet, és nem csak ágyban és párnák között lehet elveszíteni a szüzességet. Séta a parkban, egy kettesben eltöltött délután a strandon, vagy egy tanulós délután miközben elmennek a szülők vásárolni, mert ti úgyis csak "tanultok", nagyon sok lehetőség van.


Szóval attól mert gardedámot játszanak a szüleid attól még lehetsz túl az egész dolgon. Ezt ők is nagyon jól tudják, de csak a lakásban tudnak megfelelően korlátozni. Ha szembesíted őket a legnagyobb félelmükkel lehet rájőnek, hogy mekkorát tévedtek, beletörődnek, hogy már nem vagy a pici kislányuk, és megengedik az egy szobában alvást is.

2015. jan. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Vagy kiakadnak teljesen, és találkozni se engednének a barátommal...
2015. jan. 13. 21:02
 9/32 anonim ***** válasza:
az alvást még értem, hogy megtiltja, de a szexet hogy tilthatja meg? :D
2015. jan. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Mint írtam kétesélyes a dolog, de van amikor a sokkterápia a leghatásosabb.

Ha az ész érvek, és az "ígérem semmi nem fog történni" nem elég a szülőknek, akkor muszáj hatásosabban lépni. Ha nem akar hazudni, akkor érvelhet azzal is, hogy mennyi más helyen megtehette volna azt amitől tiltják, de ő nem tette, mert nem akart csalódást okozni.

Azért kíváncsi lennék, ha megkérdezné a kérdező az anyját, hogy ő milyen volt ennyi idősen, és mit csinált amikor tiltották a párjától, akkor mennyire mondaná pironkodva, hogy ő ennyi idősen már rég túl volt az egészen, és csak a "csalódástól" akarja megvédeni a lányát. De valószínűbb, hogy azt fogja mondani szeplőtelen fogantatás volt a 17 és 9hónappal ezelőtti fogantatás.

2015. jan. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!