Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne ezt a lehetetlen...

Hogy lehetne ezt a lehetetlen helyzetet megoldani? Az összes családtagom rossz helyzetben van, én támogatom őket mindenben, és már nem bírom anyagilag és fizikailag!

Figyelt kérdés

44 éves nő vagyok, házas, van két gyerekem. A lányom az idősebb, 23 éves, nem tanul semmit, még szakmát sem, pedig gimnáziumban nagyon jól tanult, de miután leérettségizett lázadóvá vált, és már nem érdekeljük egyáltalán, külön költözött, és elvárja, hogy pénzeljük őt, de ha beszélni próbálok vele, mindig undok és elutasító, pedig korábban rendes gyerek volt.


A férjem már 4 éve munkanélküli, és így ő nagyon jól érzi magát, nem is akar ezen változtatni, egész nap itthon ül, tévézik meg számítógépezik, nem érdekli semmi, csak a focimeccsekről, a sportról meg a hírekről és a politikáról beszél mindenkinek, ezek ráadásul senkit nem érdekelnek a családban, és az sem érdekli, hogy milyen nehéz helyzetben vagyunk.


A húgom 33 éves, van egy kétéves gyereke, a férje elhagyta, magára hagyta a kétéves gyerekkel együtt, és a mi támogatásunkra szorul, adtam neki egy kis támogatást a spórolt pénzünkből, de az nem elég, és azt inkább a gyerekeimnek tettem félre.


A fiammal van a legnagyobb probléma. 21 éves, levelezőn tanul felsőoktatásban, mellette dolgozgat. Nekem van csak munkám rajta kívül, mi hozzuk a pénzt a családunkban. A gond az, hogy 2 éve összejött egy kínai nővel, aki 36 éves, és egy kínai áruházat vezet. Én annak idején ezért először nagyon haragudtam, aztán kezdtem beletörődni, mert gondoltam, hogy ez csak egy rövid kapcsolat lesz, de nem így lett, a nő terhes lett, most már a hetedik hónapban van. Ez nagyon kiakasztott engem, még most sem térek ettől magamhoz, hiszen a fiam még szinte gyerek. Eddig sem volt szimpatikus a nő, de ezek után már utálom őt. Állandóan nálunk ül, szinte már beköltözött hozzánk, de legalább neki is van saját keresete és lakása is, de nem küldhetem el, mert azzal nagyon megbántanám a fiam. Ő azt mondta, hogy már egy éve tervezték a gyereket, és együtt fognak maradni, mert szerinte ők összetartoznak, és a fiam fel akarja adni a tanulmányait. Nem normális! Nem való neki még a gyerek, és mindenképpen tanulnia kellene még. Elég furcsa lesz az is, hogy az unokám kínai lesz...nincs bajom a kínaiakkal, de ez akkor is furcsa.


Mit csináljak? Hogy oldjam meg ezt a rengeteg problémát, ami a nyakamba szakadt? A férjem, ha akarna tudna segíteni, de az ő hozzáállása a legidegesítőbb!



2015. jan. 13. 20:52
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
92%
A gyerekeid felnőttek, viseljék a döntéseik következményeit. A férjed meg tartsa el magát, én elsüllyednék a helyében. Egy férfitól a legundorítóbb otthon dögleni. Mások örülnek ha a családjuknak pénzt kereshetnek, sokan abba betegednek bele ha nem megy... Én a helyedben lelépnék és élném az életemet. Nem lennék mások lábtörlője.
2015. jan. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
85%
Kínaiaknál nem az a szokás hogy a gyerekek tartják el a szülőket amikor már keresőképesek? Azért lopkodják a fiú gyerekeket mert a fiú gyerek jó befektetés, de a lány az anyósáékat fogja eltartani. Nem lehet hogy azért költözött be hozzátok hogy segítsen?
2015. jan. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Először az életben állj a sarkadra,mert itt nagyon kihasználnak.

A gyerekeid felnőttek, ha lázadni, családot alapítani van eszük, hát megélni is legyen. A szülők nem foghatják mindig a felnőtt gyerekük kezét,mert teljesen életképtelenné válnak.

A férjed kihasznál. Most vagy adsz neki egy utolsó esélyt (ezt konkrétan hozd is a tudomására) vagy kidobod.

A húgod nem tud visszamenni dolgozni? Esetleg neki segíthetnél bölcsődét intézni.

Őszintén: én felállnák és innentől kezdve csak magamról gondoskodnék. Hátha ettől észbe kap a család.

2015. jan. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát azt hiszem tényleg az lenne a legjobb,ha elköltöznél,ha nem is végleg,de legalább addig amíg észhez térnek,ne tudják,hogy hová,de tudják,hogy jól vagy.Max telefonon érhetnének el,ha bunkóznak,akkor meg azon sem.
2015. jan. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
80%
A fiadat és a családját támogasd csak, ők a leírásod szerint nem használtak ki, mondjuk azt se vidd túlzásba! A húgodnak segíthetsz talpra állni, aztán hagyd békén! A többieket (a lányodat és a férjedet) fegyelmezd, fenyítsd meg, hogy kezdjenek valamit magukkal, az életükkel, mert tőled ne számítsanak többet semmire! A kínaiakkal vigyázz! Veszélyesek!
2015. jan. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben:


A lànyodnak nem adnèk egy fillèrt se. Ha ennyire önàllónak hiszi magàt akkor viselkedjen is úgy. Tartsa el magàt. Gyakorlatilag eltartod ès akkor mèg ő undok?! Ne viccel, àllj a sarkadra. Persze hogy így viselkedik ha ezzel elèr mindent.


A fèrjeddel neked kell beszèlned. Nyilvàn jó otthon hereverèzni, de egy èleterős fèrfitól ez nagyon gàz hozzààllàs. Ràgd a fülèt minden nap hogy keressen munkàt. Írjatok önèletrajzot ès add ki neki a feladatot.


Fiad nehèz dió. Lassan megszületik az unokàd, próbàld elfogadni màst nem tehetsz. Nèzd, beleszólni màr nem tudsz. Lehet meg fogja bànni a korai apasàgot, lehet nem. Mindenki a sajàt tapasztalataiból tanul.

Arra vedd rà hogy ne hagyja abba teljesen, csak àtmenetileg szüneteltesse a tanulmànyait. Passzivàljon. Aztàn kèsőbb mèg mindig dönthet úgy hogy folytatja vagy vègleg abbahagyja.

2015. jan. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim válasza:
80%

De anya! Te is csak 23 voltál mikor megszülettem... A nővéremről nem is beszélve.

xD bocsi xD


Nem irigyellek... én már rég leléptem volna

2015. jan. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem irigyellek.

Én 22 éves lány vagyok és 1 hónapja költöztem el, úgy hogy bőven 1 éve munkám van.

Egyáltalán nem várnám el, hogy adjanak 1 forintot is, nem is adnának, hiszen ha külön akarok lenni, akkor legyek önellátó is teljesen. Csodálom, hogy ennyire az orrodnál fogva tud vezetni a lányod. Engem tuti kipenderítettek volna, hogy mit képzelek. Állj ki magadért, akár hangos szóval is!

Férjedet is tanítsd móresre, húgodat is.

A fiadat pedig küldd el a kínai nő lakásásra, hogy költözzön oda.

Ne legyél ilyen buta, és ne sajnáld őket "kirakni", "elhanyagolni" stb, mert ők is vígan kihasználnak, és ebből látszik, hogy semmibe sem vesznek. Ilyen emberekért pedig kár hajtanod magad.

Sok sikert!

22L

2015. jan. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem válaszolók már leírtak mindent. Azért élősködnek rajtad, mert hagyod magad.
2015. jan. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
90%
Tudom ajanlani Kafkatol az Atvaltozast...
2015. jan. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!