Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a leghatékonyabba...

Hogyan lehet a leghatékonyabban lerázni a jogtalanul, pofátlanul követelőző embert?

Figyelt kérdés

Röviden megpróbálom összefoglalni a dolog hátterét:


A férjemtől elvált az exneje, van egy közös gyerekük. Ezután néhány évvel mi megismerkedtünk, összeházasodtunk és épp úton van az első babánk.


Anno a férjem a közös lakásukat otthagyta az exének és a gyereknek, hitelre vették, a férjem fizeti még most is a teljes törlesztőt, az exneje részét is. Az exe nem fizet lakáshasználati díjat, és extra magas gyerektartást kap. Szóval a férjem több mint korrekt és nagyvonalú.


Mi egy másik lakásban lakunk, amit a férjem a válása után az örökségéből vett.

Amint az exnej megtudta, hogy gyerekünk lesz, elkezdte azt követelni, hogy a férjem a közös lakásuk 50%-os tulajdonrészét ajándékozza az ő közös gyereküknek, amint az ingatlan tehermentessé válik. Ez kb 15 év múlva esedékes, de az exnej szerint a férjemnek erről most azonnal alá kellene írnia egy szándéknyilatkozatot. A férjem ebbe természetesen nem ment bele.


És az exe, amint világossá vált előtte, hogy nem fogja megkapni amit akar (illetve pofátlanul követel), elkezdett minket gyámhatósággal fenyegetni, hogy majd hivatalos úton megakadályozza a láthatásokat, ha már a férjem "szar apa" és "hajléktalant akar csinálni az elsőszülött gyerekéből".


És itt jön a kérdés lényege, hogyan lehet hatékonyabban leállítani ezt a pofátlan nőszemélyt? A férjem szerint valamilyen kompromisszumos megoldást kellene vele keresni. De én nem értem, mi lehet a kompromisszum akkor, ha az egyik fél akar valamit, a másik viszont nem.

Nekem az a véleményem, hogy az effajta hisztit pontosan úgy kell kezelni, mint a gyerekeknél. Szépen nyugodtan, mosolyogva nemet mondani annyiszor, ahányszor csak felhozza a dolgot. Akárhogy vergődik, hisztizik, fenyegetőzik, kategorikusan és következetesen nemet kell kondani egész addig, míg meg nem unja és be nem fejezi. Mert attól félek, hogy ha akár csak részben is, de engedünk neki, akkor vérszemet kap és még többet fog követelni. Például még magasabb gyerektartást, vagy az általunk használt lakás 50%-át a gyereke nevére, vagy bármi hasonlót.


Ti mit gondoltok, a férjemnek van igaza vagy nekem? Hogyan lehet tartósan befogni az exnej száját, az én megoldási javaslatommal, vagy pedig valamilyen kompromisszummal?



2015. jan. 16. 08:24
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván a feleség attól fél, hogy ha a férjeddel történik valami, akkor nem lesz hol lakniuk. Van valaki, akire hallgat, akinek ad a szavára? Annak kéne elbeszélgetnie vele, hogy ne mindig a férjedtől várja a megoldást, hanem tervezzen, gondoljon a jövőre és akkor nem érhetik meglepetések.

Szerintem is kompromisszumos megoldás kéne, ami lehetne pl. ez amit írtam, hogy megbeszélik, hogy a férjed érti az exe félelmét, de ne tőle várja mindennek a megoldását, de természetesen segít kitalálni, hogy mi lenne a legjobb, ami mindenki számára jó és kivitelezhető.

2015. jan. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
71%
Ebben az a bizarr, hogy onnantól kezdve, hogy nekik adta a lakást hivatalosan nem is kéne gyerektartást fizetnie.
2015. jan. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:

"Nyilván a feleség attól fél, hogy ha a férjeddel történik valami, akkor nem lesz hol lakniuk. Van valaki, akire hallgat, akinek ad a szavára? Annak kéne elbeszélgetnie vele, hogy ne mindig a férjedtől várja a megoldást, hanem tervezzen, gondoljon a jövőre és akkor nem érhetik meglepetések."


Én nem gondolom, hogy ettől félne. Ha a férjemmel történne valami, a lakás 50%-a akkor is az exé marad, a férjem 50%-ának a felét pedig a közös gyerekük örökölné. Így az ex a lakás 75%-a felett rendelkezhetne, tehát el is adhatná a beleegyezésem nélkül, és kitenni sem tudnám őket, még ha akarnám sem.

Nem mintha ez lenne a célom.


Szerintem ez sokkal inkább arról szól, hogy az ex így akarja "büntetni" a férjemet, amiért gyereket merészelt vállalni valaki mással. Ha ténylegesen a félelem motiválná, akkor már anno a vagyonmegosztásnál elkezdett volna rugózni ezen, nem pedig évekkel később, pont akkor, amikor bejelentettük, hogy gyerekünk lesz.

2015. jan. 16. 08:44
 14/35 anonim ***** válasza:
16%
Fogja meg a párod a dolgot a másik végén. A lakáshasználati díjat újból fel kell számítani, a hitel ráeső részét többet nem fizetni, a gyerektartás összegét pedig le kell csökkenteni. Amikor pedig az exnő szépen belerokkan a hitelekbe és kiadásokba, szépen elperelni tőle a gyereket azon címszó alatt hogy veszélyezteti a gyerek anyagi biztonságát. Itt az esély!
2015. jan. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
8%

És miért katasztrófa, ha a saját részét az első gyerekére íratja? Ez annyira elítélendő? Szerintem nem.


Én inkább azt tenném, hogy a továbbiakban nem fizetném, csak a hitel felét, ez így sokkal korrektebb.

2015. jan. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:

"És miért katasztrófa, ha a saját részét az első gyerekére íratja? Ez annyira elítélendő? Szerintem nem."


Szerintünk viszont igenis elítélendő. Mindkét gyereke egyenlő, ugyanannyira fontos, ugyanúgy az élete része, a családja tagja. Ugyan miért kapjon az elsőszülött egy fél lakást a feneke alá? Én sem kérem arra a férjemet, hogy az a lakás, amiben most lakunk, legyen teljes egészében a közös gyerekünké. Mert ez a nagyobbikkal szemben igazságtalan lenne.

2015. jan. 16. 08:49
 17/35 anonim ***** válasza:
7%
Egyébként neked semmi közöd ehhez.
2015. jan. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
0%
Ha a jelenlegi helyzetben egyébként is övé lenne 75%, ami - ahogy írod - arra jogosítja fel, hogy azt tegyen amit akar az ingatlannal (szerintem egyébként nem), akkor már nem mindegy, hogy 75 vagy 100% lesz az övé???
2015. jan. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
85%

Ez egyértelműen a gyerek(ek) leendő örökségéért megy a harc.

Szegény pasi!

2015. jan. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:

"Ha a jelenlegi helyzetben egyébként is övé lenne 75%, ami - ahogy írod - arra jogosítja fel, hogy azt tegyen amit akar az ingatlannal (szerintem egyébként nem), akkor már nem mindegy, hogy 75 vagy 100% lesz az övé???"


Nem mindegy, mert így a gyerekem nem lesz kizárva a jogos örökségéből, ugyanúgy, ahogy a nagyobbik sem. Ez így korrekt.

Aki szerint meg nincs hozzá közöm, az nyaljon sót. Hogyne lenne hozzá közöm?

2015. jan. 16. 08:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!