Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálhatnék a gépfüggő,...

Mit csinálhatnék a gépfüggő, agresszív-vadállat, pofátlanul hazudós és lopkodó öcsémmel, aki megkeseríti az életem?

Figyelt kérdés

Bocsánat, ez hosszú lesz, de már totál kiakadtam.

Az öcsém napi 10 órákat gépezik, van hogy suliba sem megy, mert hajnali háromig gépezett, mindezt úgy, hogy 13 éves, és elvileg le van kódolva a gép, de anyámék egyáltalán nem ellenőrzik, ezért nem is veszik észre, hogy ki sem kapcsolja, csak a képernyőt -.-"

HA nem gépezhet akkor egy agresszív vadállat, mindenkibe beleköt, de főleg belém, mert én vagyok a legközelebb (19 éves lány vagyok, még gimibe járok).

Ha valami nem tetszik neki, akkor ököllel nekem esik, vagy hozzám vág valamit, akkor is, ha hozzá sem szólok, mert mostanában ezzel próbálkozom: nem beszélek vele egyáltalán, és ki sem jövök a szobámból. De ő oda is utánam jön, ellopja a dolgaimat, és ő van felháborodva, ha szóváteszem, hogym iért lopta el.

NEm tudom kizárni, mert kitörte az ajtómat, apám megcsinálta a zárat, egy héttel utána (tegnap) megint kitörte, mert megnéztem neki, mikor jön a busz, és nem tetszett neki, hogy olyan későn jön, ordibálni kezdett, én meg mondtam, hogy ne velem ordibáljon, és hozzá tettem egy nem túl kedves jelzőt. És ennyiért. Ugyanakkor ő oylanokat mondd, hogy beletapos a pofámba, elvágja a torkomat aztán a saját véremben fulldokolhatok, felakaszt, kibelez satöbbi.

ÉS folyamatosan hazudok, nekem is, és a szüleinkbnek is. Most pl ellopta a töltőmet, majd pár nappal utána hozzámvágta, hogy "köszi szépen" és mikor számon kértem, akkor elkezdett ordítani, hgoy én adtam osda neki, és ő igenis megkérdezett, és azt mdontam, hogy elviheti. PEdig szó sem volt ilyenről, kezdek félni, hogy vajon tényleg azt hiszi??? Mert akkor az már nagyon durva.


2012. jan. 6. 18:23
1 2 3 4 5 6
 1/60 A kérdező kommentje:
*folyamatosan hazudik
2012. jan. 6. 18:25
 2/60 bánomisén ***** válasza:
95%

Az internetfüggés ugyanolyan addiktív betegség, mint a drogfüggőség vagy az alkoholizmus, nagyjából a megoldás is ugyanaz rá: pszichológus.

Amiket akkor produkál, amikor nem mehet géphez, azok az elvonási tünetek.

Egyébként valami más baja is lehet, ha ennyire idegbeteg, tényleg érdemes lenne elvinni pszichológushoz.


Nincs elkényeztetve?

2012. jan. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem az a legnagyobb baj, hogy a szülők leszarják. Valószínű, hogy ezzel a viselkedéssel is csak magára akarja vonni a figyelmet, a gépfüggés meg menekülés.
2012. jan. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 A kérdező kommentje:

Nincs! És próbáltam anyának én is modnani, de azzal jön, hogy biztos azért ilyen, merté n bánom és gonosz vagyok vele HOLOTT semmit az égviilágon nem csinálok vele. Azt mondja ne üssem bele az orrom, pedig ez engem is érint, igencsak. Félek tőle, nem merek elaludni, simán kinézem belőle, hogy tényleg megfojt álmomban.

Nem kényeztetik el, nem is néznek rá, nem foglalkoznak vele, ugyanúgy ahogy velem sem foglalkoztak soha, és az 5 éves öcsénkkel sem foglalkoznak, aki kezd olyan lenni, mint a nagy, mert a nagyobbik állandóan kínozza.

És ilyenkor a szüleink bedugják a fülüket, vagy pedig lecsesznek álltalában ENGEM (még akkor is ha azt sem tudopm épp, hgoy miről van szó) hogy megkeserítjük az életüket...

2012. jan. 6. 18:34
 5/60 anonim ***** válasza:
88%

Ez durva, és nem igazán tudok okosat mondani.

(a gépet kikapcsolhatod te is hátul a főkapcsolójánál.)

2012. jan. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 A kérdező kommentje:
Nem kapcsolhatom ki, egyrészt, mert ő jobban ért hozzá, simán visszakapcsolja, másrészt meg akkor kinyír. (Ami jelenleg tulajdonképpen megváltás lenne, nem bírom tovább elviselni elég sok gáz van az "életemben" így is)
2012. jan. 6. 18:40
 7/60 bánomisén ***** válasza:
92%
Egy 13 éves, netfüggő, viselkedészavaros gyereket el lehet vinni akarata ellenére is szakemberhez. Erre csak ez a megoldás létezik.
2012. jan. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
16%
Biztos hogy az ott a főkapcsoló ?:DD,a számítógép hátulján lévő a választókapcsoló az állíthatja be 115 V vagy 230 V legyen,nem ajánlatos azt kapcsolgatni :D
2012. jan. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 A kérdező kommentje:

hát akkor meg én nem tudom miről van szó!

Amúgy akarata ellenére ÉN nem vihetem el, mivel ne maz anyja vagyok, meg nem is tudnám elvinni, hiába 6 évvel fiatalabb, nagyobb nálam (magasságban és kilóban is jóval...)

2012. jan. 6. 18:56
 10/60 anonim ***** válasza:
100%

Nem a választókapcsolóról beszélek, az enyémen legalábbis az a főkapcsoló.

Ha visszakapcsolja, akkor már kell a kód hozzá, hogy használni tudja. Viszont lehet, hogy tényleg agresszív lenne miatta... De ez nem állapot akkor se.

2012. jan. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!