Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek igaza van? Jogosan...

Szerintetek igaza van? Jogosan kéri vissza amit örökbe adott?

Figyelt kérdés

Két kislányom van és rengeteg ruhát kapunk.

A nagylányom konkrétan öt nála idősebb lánykától örököl.

Mivel így is kifolyik a ruha, kiscipő a szekrényből, facebookon szoktam eladogatni amiből sok van, illetve ovis ruhavásárra felajánlok.

Most kaptam nagynénémtől egy nagy zsák ruhát, cipőt.

Ebből néhány cipőt, ruhát eladásra kínáltam.

Erre kiakadt, hogy ő nem azért adta, hogy továbbadjam, ő is el tudná adni. És kéri vissza mind. (hozzátenném, úgy adta, hogyha nem kell, dobjam ki, ő nem rakosgatja)


2015. jan. 16. 19:04
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
95%
Nem, amit adunk azt ajándékba adjuk. Ajándékot viszont én soha nem adnék tovább pénzért, csak ajándékba.
2015. jan. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
38%

Tehát az ajándékot te pénzért árulod!


Mennyit ADÓZOL utána?

2015. jan. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
95%

Mi se adtunk el még semmit amit ajándékba kaptunk, néha viszont továbbadjuk olyanoknak, akiknek szükségük van rá.

Mellesleg azt se szoktuk figyelni, hogy amit oda adunk azzal mi történik később, bár szoktam látni néha a gyerekeken ismerős ruhákat, és akkor kifejezetten örülök, hogy jó helyre ment.

2015. jan. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
95%
Mi is sokat kapunk, de nem adjuk el amit ajándékba kapunk. Tény, hogy aki adja el tudná adni. Most milyen alapon csinálsz pénzt a más jóindulatából?
2015. jan. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
95%
Igaz van. Ő ajándékba adta a gyerekednek, te meg pénzért adod tovább. Ha nem kell ruha, nem kell elfogadni, de eladni pofátlanság
2015. jan. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
92%
Inkább adnád valami segélyszervezetnek. Szemétség eladni azt, amit te ajándékba kaptál.
2015. jan. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem meg nincs igaza. Úgy adta oda, hogyha nem kell dobjad ki. AKkor miért baj, ha eladod ami nem jó vagy nem kell?

Mégis mit kell tenni a kapott használt ruhával? Talán visszaadni, hogy ne tudja hová tenni az illető?

Ez nem klasszikus ajándék.

2015. jan. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
80%
Annyi szegény gyerek/család van. Annyi szervezet, Mikulásgyár, anyátok kínja. Aki keres, az talál, de ha nem akar, akkor a sápot le kell szedni utána.
2015. jan. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
46%
Kérdés: ha ő ingyen kapta, azaz nem kellett pénzt fizetni érte akkor az mennyiben más mintha ő azt eladja és a pénzt kapja meg érte?
2015. jan. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
91%

egyrészről igaza van, mert illetlenség ajándékot pénzért eladni, bár inkább az a kérdés, hogyan tudta meg

viszont benned is lehetett volna annyi, hogy nem rögtön váltod pénzzé, hanem vársz x hónapot, esetleg tényleg tovább lehetne adni olyan helyre, ahol szükség van rá

2015. jan. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!