Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom jogosan kéri vissza a...

Anyósom jogosan kéri vissza a tőle kapott gyerekholmikat?

Figyelt kérdés

Férjem egyke, nekem 4 fiatalabb testvérem van (erre nem kérek megjegyzést, a szüleim rendesen neveltek/nevelnek minket).


A családban nekünk született elsőként gyerekünk. Mi is szeretnénk még és előbb-utóbb a testvéreim is. Ezért minden gyerekruhát, játékot, egyéb holmit bedobozolva a szüleimhez vittünk, hogy majd akinek legközelebb születik gyereke, használhassa. Ezzel a férjem is egyetért, szereti a testvéreimet.


A lányunk 2 éves elmúlt, most valahogy szóba került a dolog és anyósom teljesen felháborodott, hogy amiket ő vett azokat miért adnám a tesóim gyerekeinek, adjuk vissza neki. Kérdezte a férjem hogy mire szeretné használni őket, azt mondta hogy ahhoz semmi közünk, de azonnal adjuk vissza neki.


Igaza van?


2013. szept. 30. 10:20
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
88%

Érdekes a te anyósod is :( ....

Miért sajnálja,nem tudom...max ő is csak odaadná valakinek,esetleg a te kislányodnak tartaná meg? Dehát így is-úgy is családban maradna...sőt visszakerülne gondolom.

2013. szept. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
85%
Attól,függ ha az elején jelezte,hogy csak kölcsön adja vagy ő nincs jóba a testvéreiddel akkor igen,különben nem.
2013. szept. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
76%

Nincs igaza, amit ő adott nektek, az már a tietek, azt csináltok vele amit akartok. Kivéve, ha kölcsönbe adta annak idején, és azt mondta, hogy ha már nem használot őket, akkor add vissza.

Amúgy én ezek után visszaadnék anyósnak mindent amit kaptam, a családi béke érdekében. Sőt, le is zárnám ezt a sztorit, nem fortyognék magamban sem. Ha a tesóid kapnak valamit tőled majd ha gyerekük lesz, annak örülhetnek, ha meg nem akkor sincs semmi baj.

2013. szept. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
74%
Ajándékba kaptátok tőle? Vagy örökölt holmi volt?
2013. szept. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
75%

Nem jogos, még akkor sem lenne az, ha a férjednek lennének testvérei, bár azt még megérteném...

Én visszaadnám neki az összes gyerekholmit amit adott, és nem fogadnék el tőle többé semmit. De ez én vagyok, és én hajlamos vagyok mindent túlreagálni. :)

Hál isten, az én anyósom nem ilyen.

2013. szept. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
61%
NE haragudj meg, de én el tudom képzelni, hogy amit ő adott az unokájának, és idegenekhez került, az neki egy kicsit rosszul esett. Lehet hogy csak volt a rossz, hogy nem is tudott a dologról. Nem éri meg az ellenségeskedés, hidd el, hiszen nagymama ő is, mint anyukád.
2013. szept. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:

Ajándékba kaptuk születéskor, karácsonyra, szülinapra.


Nem ismeri annyira a testvéreimet hogy ne legyen jóban velük, párszor találkozott velük meg az esküvőn, de nem mondott róluk rosszat.


Összeszedjük és visszaadjuk őket. Azt még nem tudjuk, az ezután kapott dolgokkal mi legyen.

2013. szept. 30. 10:33
 8/46 anonim ***** válasza:
88%
Gondolom nem kölcsön adta,mert akkor egyértelmű lenne.De természetesen nincs oka,joga,hogy visszakérje,ez elég kicsinyes dolog.Gondolom féltékenység,irígység állhat mögötte.Szerintem adjátok vissza neki,ha ez a vágya,de az utolsó zokniig.
2013. szept. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
50%
Lehet eltenné emlékbe, vagy a ti következő gyereketeknek.
2013. szept. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
88%
Ha ajándékba adta, akkor semmi joga visszakérni. Ha úgy adta, hogy kölcsönbe, akkor van. Bár nem tudom milyen nagymama az, aki (ha nincs másik unoka) kölcsönbe vesz dolgokat az unokájának. Ez esetben vissza adnám, de megmondanám, hogy köszönjük, többet nem kérünk semmit.
2013. szept. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!