Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A volt férjem jogosan követeli...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A volt férjem jogosan követeli vissza a 2 havi gyerektartást? Ha bírósághoz fordul, megítélik neki?

Figyelt kérdés

A volt férjem 50% gyerektartást fizet a 3 gyermekünk után, ez nagyjából 90000Ft-ra jön ki, vonják tőle. 2 hónapig ő volt velük, amíg én kórházban voltam ill. lábadoztam. Most kitalálta, hogy azt a 2 havi gyerektartást én utaljam neki vissza, mert ő volt velük, tehát az neki jár és amúgy is sokkal többet költött rájuk, mint kellett volna. Igaz, hogy megvett nekik minden hülyeséget, amit mondtak, de nem érzem jogosnak, hogy ezért cserébe visszaadjam a gyerektartást. A rezsit fizettem, csoportos beszedés révén, anyu vásárolt nekik szintén az én pénzemből, a hűtőt és a fagyasztókat is kiürítették, tehát egy kicsit túlzásnak érzem, hogy ő sokkal többet költött rájuk, mint én.


Mit lehet csinálni ilyen esetben?


2014. aug. 8. 11:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%
A gyerektartás nem az anyának jár, hanem a gyerekeknek. Mondd meg ezt neki.
2014. aug. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
Semmit...ha akar menjen bíróságra, de ez a vicc kategória lesz..ne aggódj...
2014. aug. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
53%

Nálad vannak elhelyezve a gyerekek, ő fizet x összeget havonta, amit a gyermekek ruházására, étkezésére, stb. ad. Na most két hónapig mi volt a helyzet? Kaptad tőle ugyanazt az összeget, amellett ő látta el őket. Ergo, mire is kaptad azt az összeget?

Nálunk ugyanez a helyzet, csak én a másik oldalon vagyok, (ezért, ill. a véleményemért nyilván lepontozást is fogok kapni).

A gyerek egész nyári szünetben nálam volt, én etettem, én ruháztam, mellette persze vonták a havi 35-öt. Tehát ha nála van a gyerek, közös a gyerek (bocsánat a kifejezésért) fenntartása, ha nálam, akkor csak az enyém, PLUSZ még fizetek is neki. MIRE? Hogy fésültetni tudja a haját a fodrásszal minden másnap? Vagy hogy az új palijával el tudjon menni nyaralni? Hozzáteszem, természetesen én így nem tudtam elvinni szegény gyereket sehova...

2014. aug. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
56%

3. válaszoló vagyok..

hozzáteszem, hogy természetesen nem jutott eszébe az anyukának, hogy -mivel most fordított a helyzet- visszautaljon legalább valamennyit a gyerektartásból.

Nem hogy most ő fizessen, ahogy én szoktam tejelni, visszautalni sem hajlandó.

Persze ezt nem lehet jogi úton megoldani, ez emberségi kérdés...

2014. aug. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
46%

Nem, nem fogja visszakapni, majd fizeti a perköltséget is.

Nálad vannak elhelyezve a gyerekek, a gyeretartás nem csak a ruhára és egyébre valóo. Abbol fizeted a megfelelő méretű lakást stb. Amit gondolom nem adtál fel, adtál el arra az időre amíg nem nalad voltak a gyerek.

2014. aug. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem azért benned is lehetett volna annyi emberség, hogy felét kéred el, nem az egészet.
2014. aug. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
70%

"Abbol fizeted a megfelelő méretű lakást stb."


Ezért is írtam, hogy a gyerektartásnak egy részét illő lett volna visszaküldeni. Egy részét...

2014. aug. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Az apjuktól a gyerekek az iskolába és oviba sem tudtak volna bejárni, ráadásul ő csak egy szobát bérel, ezért ő költözött át hozzánk. Anyukám mindenben segített nekik, a bevásárlást is ő intézte, elhozta hozzám a gyerekeket látogatni stb. Én másik városban voltam vagy kórházban vagy az egyik barátnőm szüleinél.

Mint már írtam is, mindent én fizettem, rezsit, élelmiszert, csopotrpénzt, osztálypénzt. Ő csak azt vett nekik amit akart és arra költött amire akart. Nem én kértem rá, hogy vásároljon össze minden hülyeséget.

2014. aug. 8. 11:45
 9/15 anonim ***** válasza:
33%
Anyukád segített mert neked segített látni az unokát, most azt miért akarod felszámolni apának költségnek?
2014. aug. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló!


Nem akarom felszámolni és nem is fogom. Egyébként ebből semmi költsége nem volt az apjuknak. Nem is értem, hogy mire gondolsz.

2014. aug. 8. 11:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!