Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez jogos elvárás vagy szemétsé...

Ez jogos elvárás vagy szemétség ilyet kérnem?

Figyelt kérdés
Utálom, mikor mindenki kopogás nélkül bemászkál a fürdőbe, mikor ott vagyok, vagy a szobámba, mikor esetleg átöltözök. Karácsonykor a bátyám akkor jött be a fürdőbe, mikor tampont cseréltem, ezért megbeszéltük, hogy azt a 10 percet bírják már ki, bele is egyeztek, azóta nem jönnek be, ha muszáj, akkor kopognak előtte. Ez viszont fordítva nem igaz, én bemegyek a fürdőszobába, ha valaki van is bent (amikor apum van, akkor azért csak akkor, ha tudom, hogy fel van öltözve), de ez őket nem zavarja. (Még mielőtt valaki belekötne, tudom, mert a karácsonyi megbeszélés óta sem szóltak, és akkor is azt mondták, hogy én menjek be nyugodtan, őket nem érdekli, ők is láttak engem meztelenül, mikor kicsi voltam, stb..) Szerintetek így tényleg bejárhatok, vagy én is várjam meg, amíg kijönnek? (Azért persze nem minden alkalommal megyek be, kb 2-3 havonta 1 alkalom, nekik viszont szinte mindig pont akkor volt valami dolguk, amikor én ott voltam.)
2015. jan. 17. 21:37
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
*szemétség volt ilyet kérnem
2015. jan. 17. 21:38
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
Szerinted? Ha Te sérelmezed a bemászkálást, miért evidens, hogy Neked szabad?? Tudod, van egy mondás: amit nem kívánsz magadnak, te se tedd másnak.
2015. jan. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez alap. Adjunk már egymásnak annyi intim szférát, hogy az ilyen jellegű dolgait eltudja végezni anélkül, hogy feszengenie kéne amiatt, hogy valaki benyit.

Én nem vagyok szégyellős a családom előtt, mégsem szeretem, ha bemászkálnak, amikor zuhanyzok.


Szerintem úgy fair, hogy te is legalább kopogj mielőtt bemész.

2015. jan. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
Jogos elvárás, de te is tartsd magad hozzá. Nem is értem, miért más kategória számodra, ha téged látnak tamponcsere közben, vagy ha te kapod ugyanezen az anyádat. Én kellemetlenül érezném magam.. Egyébként ha nem tartod magad te is a dologhoz, nagy az esély, hogy ők is el fogják felejteni. Nagyjából serdülőkorom óta privát a fürdőszoba a családban, bár én korábban sem jártam be a szüleimhez, ha fürödtek. Felnőttként indokolt esetben kopogás után persze beengedjük egymást (mármint az azonos neműek), de alapvetően megpróbáljuk biztosítani egymás számára a privát zónát. Az ajtót nem zárjuk kulcsra, baj esetén be tudunk menni segíteni.
2015. jan. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Igaz, kihagytam, de én szoktam kopogni, mindig is kopogtam.
2015. jan. 17. 21:58
 6/17 A kérdező kommentje:
És van, hogy anyum behív, hogy kenjem be testápolóval a hátát, akkor nyilván azért megyek be. Máskor azért, mert ott van a gyógyszerem, és szeretem mindig ugyanakkor bevenni. Nem mentegetem magam, csak azért írom ezeket, hogy lássátok, nem sminkeket próbálgatni megyek be, mivel úgy nekem estetek :)
2015. jan. 17. 22:00
 7/17 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem is tartsd magad a "szabályokhoz". Ha ők se mennek be míg Te bent vagy, akkor te is bírj már ki 10 percet míg ők bent vannak. A gyógyszer nem kifogás szerintem, nem muszáj a fürdőszobában tartani. Vagy ha annyira ott akarod tartani, akkor előtte fél órával hozd ki, és nincs baj belőle hogy valaki bent van és "miatta nem tudod bevenni ugyanabban az időben".

Mindenki azt kapja vissza, amit ad. Ha te is bejárkálsz (kopogás ide vagy oda), egy idő után ők is be fognak járkálni megint.

2015. jan. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
6%
Apád is verheti a ..szóval nem illik rányitni...
2015. jan. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Te se menj be. Azt a 10 percet te is ki tudod várni amiről írtál.
2015. jan. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
8-as, remélem, a tiédet is fogja valaki verni, mondjuk egy kalapáccsal.
2015. jan. 17. 22:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!