Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyi valóságtól...

Tényleg ennyi valóságtól "elrugaszkodott" Női elvárás van manapság?

Figyelt kérdés

Főleg a 20-30 közti korosztály a lényeg, számomra nagyon érdekes hogy manapság no nem "általánosan", sok olyan elvárást hallok a nők részéről ami ugyan nem életképtelen de nagyon nehezen teljesíthető..


Gondolok én a "Versenyszférában" dolgozik, 500 nettót keres, intellektuel, és minden este sportol, jóképű.... nem nagyítok a dolgon, de sokaknak mostanság mintha "bili és a kéz" esete effektus állna fenn.


Mindez onnan indul hogy neki "diplomája" van, és ő is a versenyszférában dolgozik... (legutóbb a versenyszféra a nő szerint: Üzletkötő volt :') ), meg hogy ő is kenguzik hétvégente és mennyire fitt... és aki nem "sportol" az egy egészségtelen dagadt állat.


Ez amolyan szemellenzős gondolkodás szerintem... mert akinek diploma van az csakis "precíz" rendszerető, az életvitele is rendezett stb, de a szakmunkás az nem "precíz", meg undorító hogy a napon izzad, bezzeg a "versenyszféra"


Nem akarok általánosítani, de mostanság ez az "ideál" terjed, a nők részéről... a vicc az hogy szerintem a fentebb említett ideál szerinte ívben elkerüli az ilyen nőket...


Nekem is van diplomám, ami ér is valamit... de már csak az én szakmámban is hatalmas szórás van ember és ember közt... én pl ámulok azon hogy legutóbb egy mesterember a 500m2 csempét szemre lerak, és méregethettem én a fugaközöket de mindenhol tizeden belül volt, vagy hogy a ruhája minden nap frissen mosott volt (munkás ancug), és igen ő is hülyére kereste magát. (többet mint én a diplomámmal)



2014. aug. 2. 20:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem nem a nők elvárásai magasak, csak neked kevés az önbizalmad. Manapság a nők inkább megkeresik ezt a pénzt, nem a pasitól várják. Persze vannak ri.bik is, de velük minek foglalkozol?
2014. aug. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
89%

Attól függ, kitől hallod. Ha pl. egy nő "a versenyszférában dolgozik, 500 nettót keres, intellektuel, és minden este sportol, jóképű" női megfelelője, akkor teljesen oké, hogy a partneréből is kinézi ezeket.:) Vagy nem?


Igazából mindenki elvárhat mindent, max. nem teljesül:)))


Én szellemi munkát végző huszonéves vagyok, több diplomával, jó fizetéssel, és a partneremtől annyit "várok" el, hogy ő is szeressen élni, szeresse, amit csinál, boldog legyen az életében, sikeres ember legyen, mint én. Milton Friedman tartott előadást a suliban egyszer és azt mondta: mindegy mit csinálsz, bármi is legyen az, te légy benne a legjobb, és akkor arra lesz kereslet" :)


Szerintem annyit el kell várni a másiktól is, amit mi nyújtunk neki, mert egyébként feladjuk önmagunkat, olyan, mintha önmagunkat nem becsülnénk eléggé, mintha kisebbítenénk az érdemeinket.

2014. aug. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
itt nem a ribikről beszéltem most :), sokkal inkább a magukat "túlbecsülő" nőkről, akik indokolatlan magas elvárásokkal válogatnak... pl elképzelhető az hogy manapság középvezetőként dolgozó nő hozzámenjen mondjuk egy szakmunkáshoz?
2014. aug. 2. 20:52
 4/25 anonim ***** válasza:
81%

kérdező, szerinted akkor nem várhat el a másiktól annyit, amennyit ő ért el az életben? csak kevesebbet? miért? mert nő? vagy mert 30 feletti? akkor legyen boldogtalan? az, hogy neked nem elvárás semmi egy nő felé, az a te dolgod, de ő boldogtalan lenne valaki mellett, akire nem tud felnézni. mindegy, hogy ezt jogosan vagy jogtalanul gondolja-e így.:)


Egyébként biztosan elképzelhető, csak nehezen találkozik össze két ilyen ember szerintem, nehezen teremtenek közös témát és kapcsolatot.

2014. aug. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
80%

Nekem pl. nem férfias egy versenyszférában dolgozó férfi. Most le leszek pontozva, de én pl. imádom, hogy a férjem kétkezi ember. No nem arra gondolok, hogy szegény mennyit dolgozik, mert nyilván nem keres annyit, mint egy diplomás ember, de szereti a munkáját, átlagosan keres vele, és imádom, hogy ha elromlik valami, akkor nem kell szerelőt hívni, hanem meg tudja ő maga csinálni, fúr, farag, mos, főz, takarít, szereti a rendet :)

No nem mintha nem jönne jól minden pénz, nem erről van szó, de én pl. nem bírom a milliós kocsiban parádézó pasikat, egyszerűen taszít, hogy még kutyát sétáltatni is öltönynadrágban és ingben mennek, és pont most láttam egy fickót, aki úgy használta az esernyőt, mint egy sétabotot, vagy nem is tudom.

Inkább a nagyzást nem bírom, és sajnos sok ilyet látok, tapasztalok.

Én kifejezetten szeretem, hogy a férjem kétkezi ember.


És félreértés ne essék, nem becsülöm le a versenyszférában dolgozókat, nyilván ők is megdolgoztak azért, amit elértek, és nem is mindenkire vonatkozik, én a burzsuj kategóriát nem szeretem, aki még otthon sem visel macinacit, mert az prolis.

2014. aug. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
62%
a férjem 35 és 27 vagyok.
2014. aug. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
76%

A 20-30-as korosztályt említetted, ilyenkor akarnak a nők olyan társat találni, aki alkalmas családalapításra.

Ezért megcélozzák a "felső" réteget (ami persze relatív) és ha sikerül onnan találni, akkor öröm van. Ha nem, akkor idővel mennek lejjebb az igények.

Nézd meg a 30-40-es korosztályt, ott már alacsonyabb a léc. :)


De végül is ebben van logika. Elindulnak az elvárásokkal felülről és addig viszik lejjebb, amíg a realitással össze nem találkozik.

2014. aug. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
22%

Olyan jó látni, h leírta a kérdező, h a nő nem tudja visszafelé ezt nyújtani, de azért írják a marhaságot.

Na nem baj, a lényeg, h többdiplomás, szellemi munkát végző....(csak tudnám, h ha egy egyszerű kérdést képtelen értelmezni)

2014. aug. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
67%

9-es, a kérdező leír pl. egy esetet így: "Mindez onnan indul hogy neki "diplomája" van, és ő is a versenyszférában dolgozik... (legutóbb a versenyszféra a nő szerint: Üzletkötő volt :') ), meg hogy ő is kenguzik hétvégente és mennyire fitt..."


Szóval azért mégiscsak tudok én olvasni:) ahogyan te is, csak te mást ragadtál ki. ne bántsuk már egymást:)

2014. aug. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
96%

Manapság irreálisak az elvárások, de nem csak a nők részéről. A férfiak is mindent elvárnak a nőtől: mindig minden helyzetben nézzen ki jól, de a férfi ne lásson meg egy hajcsavart vagy egy borotvát se mert az "kiábrándítja". Legyen jó munkahelye, mert különben azonnal pénzéhesnek mondják. Legyen mindig minden lyuka szexre kész, és vállaljon be mindent -még azt is ami undorítja, vagy fájdalmat okoz neki- mert különben frigid**** és ne csodálkozzon ha megcsalják. Legyen házias, szolgálja ki a férfit, mert az a "dolga". Legyen mindig jókedvű, mert a rossz kedv csak a férfiak kiváltsága, és ezt persze szó nélkül tűrje. És még sorolhatnám, hogy a környezetben a 30-as korosztály mit vár el a nőtől. Aztán sopánkodnak, hogy nem találnak "rendes, feleségnek való" nőt.

Nagyon elszaladt a ló mindkét nemnél.

2014. aug. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!