Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Még sosem veszekedtünk a...

Még sosem veszekedtünk a párommal. Ez így egészséges?

Figyelt kérdés

1 éve vagyunk együtt és még soha nem fordult elő, hogy veszekedtünk volna de soha nem is vitatkoztunk még. Mi jól érezzük így magunkat de többször hallottam már olyat, hogy nem egészséges az a kapcsolat ahol sok veszekedés van de az se amelyikben egyáltalán nincs. Részemről nincs olyan dolog ami idegesít benne és nem mondom el neki, de szerintem az ő részéről sincs ilyen. A kapcsolatunkban van 1-2 dolog ami mindkettőnket zavar de egyelőre nem tudjuk ezt megoldani és ne problémázunk rajta sokat.

Onnan jutott eszembe ez a kérdés, hogy a körülöttem lévő szerelmesek között néha van egy kis vita de van ahol nagyobb veszekedések is. Félreértés ne essék, nem vágyom rá csak furcsa.


2015. jan. 18. 13:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
37%
Mi is ilyen páros vagyunk, 5 éve csend van itthon. Mások marhatják egymást ha nekik úgy jó, de mi a nyugalmat díjjazzuk :) Merült már fel olyasmi, amiben nem értettünk egyet, de akkor észérvekkel megbeszéltük, nem volt vitatkozás, sértés, kiabálás, semmi. Csak pro és kontra beszélgetés komolyan :)
2015. jan. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
61%

Mi is ilyenek voltunk az első évben :) Igazából azóta is.

5 éve vagyunk együtt (ebből 4,5 éve együtt is élünk) és ez idő alatt nagyjából 2 veszekedésünk volt összesen :)

2015. jan. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem baj, ha nem szoktatok veszekedni vagy vitatkozni. Akkor van baj, hogyha ez azért van, mert nem vagytok hajlandóak elmondani egymásnak higgadtan a problémát, hanem inkább a másik fejéhez vágjátok egy feszültebb állapotban, vagy mert tartogatjátok sokáig, aztán egyszer már betelik a pohár stb. Amíg nincsenek elnyomott problémák, amikről nem beszél a pár, mert hátha akkor magától elmúlik, addig egészséges a kapcsolat ebből a szempontból.
2015. jan. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
első: kevered a vitatkozást a veszekedéssel.
2015. jan. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Sohasem az a kérdés, hogy veszekedtek-e, hanem hogy lenne-e valamelyikőtöknek oka rá. Ha nincs problémátok és azért nem veszekedtek, akkor természetesen semmi gond. De ha azért nem veszekedtek, mert tűrtök és konfliktus kerülők vagytok akkor az biztos, hogy nem egészséges.

Egyébként erre példaként mindig az olaszokat hozom fel. Egészségesebben és tovább élnek, mint mi és meggyőződésem, hogy ehhez hozzájárul az is, hogyha bármilyen kicsi problémájuk is van egymással, vagy mással, akkor akkora patáliát csapnak, amekkorát csak lehet. Aztán kiordítják magukat, eltelik 1-2 óra és minden megy tovább, újra haverok, nincs semmi gond. Nálunk magyaroknál, ahogy észrevettem, ezzel szemben az a szokás, hogy visszanyeljük a haragunkat és fortyogunk rajta magunkba akár évekig is. És majd egyszerre fog robbanni az egész, amikor már nagyon elég. Szerintem ez sokkal egészségtelenebb.

2015. jan. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Mi is ilyenek voltunk az első pár évben, az utóbbi 4-5 évben viszont csak veszekszünk, illetve én már a váláson gondolkozom. Valószínűleg fogtok majd veszekedni, de ne várd azt az időszakot.
2015. jan. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%
Mi sem veszekedtünk a férjemmel szinte sosem, kb 10-12 éven keresztül. Egy kezemen meg tudnám számolni, hányszor vesztünk rendesen össze. És most válunk. Ő mindig is konfliktuskerülő volt, ami voltak olyan helyzetek, mikor idegesített engem, mivel én viszont szókimondó, eléggé hirtelen természetű ember vagyok. Igaz nekem amilyen hirtelen jön a dühöm, általában ugyanolyan gyorsan el is száll. Viszont nem szeretem a hazugságot, sumákolást, én inkább vállalom a konfliktust. 13 év után kellett rájönnöm, hogy mi azért nem veszekedtünk, mert a férjem van annyira jellemtelen, gyáva ember, hogy mindig tudta, mivel kerülheti el a veszekedést. Mondjuk, ha eltitkol dolgokat, nem számol be azokról amik érintik az egész családot, vagyis hazudik, titkolózik. De mint tudjuk, nincs az a titok ami ki ne derülne, és mivel el voltak hallgatva nagy volumenű dolgok, így már megbocsáthatatlanok. Viszont most, hogy tudja elválok tőle mindenképpen, most látom csak igazán, hogy mennyire nem ismertem, nem tudtam kivel élek együtt. Mennyire egy gátlástalan, undorító hazug, egoista emberrel. Hát, inkább veszekedrünk volna néha, csak lett volna őszinte, ne hazudott volna végig 14 évet.
2015. jan. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
51%
Ez igy valoban nem egezseges. Azonnal torj szet a fejen egy sorosuveget es uvoltsd neki hogy biztos.megcsal es keveset is keres meg a potenciaja se az igazi. Cserebe majd o masnap reszegen megy haza, jol elver es minden a megszokott normalis.lesz. Nem jo kilogni.a.sorbol es kullonckodni.
2015. jan. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van, és ez az én szememben azért "gond", mert kifejezetten az a fajta ember vagyok, akire ha rájön, akkor kedve van veszekedni, mert... mert csak. De vele nem lehet. Soha semmilyen kicsi ál-indokot sem adott rá, és mikor ténylegesen haragudtam is valamiért, olyan aranyosan próbál ez ellen tenni, hogy nem lehet egy veszekedésnyi időre fenntartani. Egyszer veszekedtünk talán eddigi együttlétünk óta, és az nem tegnap kezdődött...
2015. jan. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Azért az sem jó, ha a problémákat a szőnyeg alá sepritek. Meglehet ezt beszélni szépen is, nem csak ordibálva.
2015. jan. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!