Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet így egészséges gyerekeke...

Nagi88 kérdése:

Lehet így egészséges gyerekeket nevelni? Ráadásul vagy lehet szerencsére pont örökbe fogadásról lesz szó, sajnos nőgyógyászati okokból nem lehet saját gyerekem.

Figyelt kérdés

Félek a gyerekkorom rossz kihatással lesz a leendő gyermekeim nevelésére, bár párommal ellentétben nekem vannak pozitív mintáim is.


(Ő 18 évesen egyenesen másik kontinensre én 17 évesen "csak" a fővárosba költöztem.)


Lehet így egészséges gyerekeket nevelni? Ráadásul vagy lehet szerencsére pont örökbe fogadásról lesz szó, sajnos nőgyógyászati okokból nem lehet saját gyerekem.


Én elég késői és nem kívánt, és ráadásul négy fiú gyerek után születtem lánynak. - Menopauza alatti teherbeesési "balesetként".


Félek a gyerekkorom rossz kihatással lesz a leendő gyermekeim nevelésére, bár párommal ellentétben nekem vannak jó példáim, kamaszkoromig nagyon szerető és valódi apaként viselkedő nagyapám, és nagybátyámék, akihez akkor jártam át, amikor csak akartam. Anyám még féltékeny is volt rájuk, pedig ha nem hallja mástól mennyit vagyok náluk, szerintem észre sem veszi, ha nem létezem.


Nagyapámnak a harmadik házasságából született anyám, minden házasságában szerető és gondoskodó ember volt, az élet bánt vele cudarul, hogy két feleségét is elveszítette (háborúk, betegség, ...), ő és nagybátyámék nagyon szerető közeget teremtettek nekem.


Páromnál, egész más a helyzet. Ő úgy nevezett budai gyerek, aki ünnepnap látta a szüleit meg vasárnapi ebédnél, akkor is nyakleves repetával, ha volt egy jegye is, ami nem ötös. - de mindentől függetlenül anyagilag eleresztve. Ahogy tehette le is lépet és szinte a lehető legmesszebb akkor, bár véletlenül ragadt kint Rióban (egy táskával, de bűnözés nélkül jól elvolt a luxus szálódák és a nyomornegyed közt ingázva - keményen ívót - bár nem látszik rajta sem a leletein és füvezett mást nem - , két hétre ment, és sok-sok év után nem önszántából jött haza, bár csak hazatoloncolták, más baja nem lett belőle (hála felmenőinek köszönhető és elintézett német állampolgárságának). Ma egy polgári és minden tekintetben úriember, céggel és saját erőből vagyonnal.


Ő 38/F budapesti/riói/müncheni én 28/L burgenlandi/bécsi/budapesti. Most Münchenben élünk, mind a ketten folyékonyan beszélünk németül és magyarul. (Amúgy még mind a ketten elég sok nyelven megérettjük magunk, bár azt nyelvtudásnak nem nevezném.)


Lehet vajon ilyen hátterekkel jól gyereket nevelni?


Párommal is félig vagyunk összeköltözve, két lakás összenyitva és most még csak két nappali/háló közös.


Ő a pedáns én a szétszórt, nem tisztasággal, van a baj. "Csak nálam nincs a dolgoknak még a konyhában sem fix helye".


Elnézést ha, nyelvtani és fogalmazásbéli hibákért! Nagyapámtól vasárnapi iskolában négy évet és önszorgalomból tanultam csak a nyelvet, ja meg hét évet Budapesten éltem, bár inkább német nyelvi közegben!


2014. szept. 25. 20:57
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
De hosszú lett. :S
2014. szept. 25. 20:58
 2/15 anonim ***** válasza:
78%
Miután értelmesek vagytok és felismertétek azokat a hibákat, amiket nem akartok elkövetni, így igen, lehet egészséges gyereket nevelni.:)
2014. szept. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%
Megtanultatok gondoskodni magatokról és azt, hogy a vérrokonság nem minden. Ez csak előny.
2014. szept. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

Elolvastam. Az érzésem: szerencsés és boldog lesz, akit örökbe fogadtok. Ez volt az első érzésem,nem kicsit meghatódottan. Csak nagyon hosszan tudnám kifejteni, magam is keresgélve, miért is ez "jött". A vívódás minden lelkiismeretes szülő sajátja... Jó leszek? jól csinálom? ez a jó? Mivel minden helyzet más és más, valóban ezeknek a kérdéseknek fel kell merülni, nincsenek sablonok, és intuitív figyelemmel kell "jelen" lenni és "megoldani", vagyis tenni ami a teendő.

A nevelésnél ez az intuitív figyelem a döntő, mindkét fél részéről: a nevelő és a gyerek figyelme is intuitív (nem tudna megtanulni beszélni egyébként). Van néhány könyv, ami segítő lehet, ha azokról, vagy csak úgy beszélgetni akarsz még velem, privben.

2014. szept. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
27%
Esküszöm, olyan érzésem van, mintha dicsekednél (attól függetlenül, hogy van benne rossz rész is) De fura! Nem is értem a kérdés lényegét! Vagy hogy ezt komolyan meg kell kérdezni!
2014. szept. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
29%
Hát magyarul azért írni nem tudsz olyan jól... Meg értelmesen, tömören és lényegre törően mesélni sem.
2014. szept. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Először a nyelvi kritikára:


Hát az az igazság, a magyar nyelvet élőszóban és párbeszédben többségében még mindig nagyapámmal beszéltem. - Rám ragadt a szószátyárság? ;)


Amíg Budapesten éltem sokat jártam színházban, voltak azért magyar baráti köröm, barátnőim meg hasonlóak.


De tény, szóban senki nem mondana meg hogy nem vagyok pesti polgár, de írásban, elég pocsék vagyok magyarul.


Ráadásul a nyugatgenerációját olvasom többségében, és hát az nem éppen a mai nyelvezett és tömörség.

2014. szept. 25. 21:58
 8/15 anonim ***** válasza:
a gyerek a jövőben él, nem a te múltadban
2014. szept. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok biztató és pozitív hozzászólás, minden választ utolsó szóig!


Egyet nem írtam még rendszeresen sportolok, és az volt a második családom mindig. Ott rendszeretetre tanítottak (időben és életvezetésben) és kitartásra neveltek, különben nem is mernék belevágni a családalapításba.


Azért azt nem lehet elmondani - nem sajnáltatni akarom magam - amikor az ember évekig csak kallódik igazi támasz nélkül, kicsit feleslegesnek érezve sőt terhesnek az otthonában, családjában és az életben. Nem szeretném, ha ennek a múltak bármilyen rossz kihatása lenne a majdani gyermekeimre vagy családi életemre.


Viszont mindenkinek csak tudom ajánlani a sportot, azt ahol igazi közösség van! ;)


Itt most még a sportklubban beilleszkedésben vagyok, bár hál istennek, bár igaz még junior korabeli versenysort múltam miatt hál Istennek nem mindenki teljesen ismeretlen. Másfél évtizeddel ezelőtti dolgokról (főleg versenyekről és hasonló dolgokról - jó szerelmekről is) anekdotázva, azért ez is egy jó közeg. Örülök, hogy ilyen sok bajorországi lány is, nem hagyta abba velem együtt a sportot.

2014. szept. 25. 22:17
 10/15 A kérdező kommentje:

# 8/9


Köszönöm!


Bár már kitudja lehet már él, csak nem velem még. Talán sajnos. Bár annak is meg lesz az ideje, semmit nem szabad siettetni.

2014. szept. 25. 22:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!