Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy családanya havi nettó...

Ha egy családanya havi nettó 220 eFt körül tesz a családi kasszába az kevésnek számít?

Figyelt kérdés

Az anyaságnak annyiban van jelentősége, hogy nem tud bármit elvállalni, hiszen a gyereket időben kell hozni-vinni, törődni kell vele, a férj sokat dolgozik, így a házimunka nagy része is a nőre marad.

(Egyébként diplomás nő, 8 év munkatapasztalattal, Borsod megyében. Az összegben minden juttatás benne van.)


2015. jan. 22. 15:49
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
20%

Természetesen optimális esetben feleződnek a terhek, kötelezettségek, a akár a házimunkát, akár a gyerek körüli teendőket tekintjük, hiszen ketten vállallták. Ez lerágott csont.

De minden család helyzete egyedi. Én sem azért akarok egy 8-16-os melót , mert a férjem képtelen lenne elvinni a gyereket az oviba. A munkájából adódóan készenlétet ad, olyankor bármikor hívhatják és nem lehet tudni meddig marad. Pedig szivesebben vinné a gyereket oviba, mit eg vizihullát lehelyszinelni. Namármost ha az én melóm is hasonló kiszámíthatatlan lenne és nekem is mennem kellene korán dolgozni, vagy valami műszakos melóba, akkor a gyereket nem tudná elvinni senki oviba. Nagyszülők élnek, virulnak hálistennek és dolgoznak is mindannyian.

Szóval minden család helyzete egyedi és azért mert javarészt az anya vállalja az ovis menetet, még nem jelenti azt, hogy az apa egy semmirekellő és nem osztják meg a teendőket.

2015. jan. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
89%
Én 74 ezret keresek,úgy hogy szombat vasárnap is megyek kéthetente,és két műszakos munka.Mellette,hozom viszem,rendezem a gyereket,lakást.Ehez képest jól keresel.
2015. jan. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
60%
Ezután a kérdés után feltenném a kérdést, hogy tényleg borsodban élsz? Mert speciel Miskolcon és környékén örül az ember, ha van munkája (én minimálbért keresek, ami lássuk be azért a 220.000 harmad része kb), nemhogy 220.000 nettót haza tud vinni.
2015. jan. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, mit dolgozol?

Ennyi pénztől a földhöz verném a seggem örömömben. Nettó 120-at keresek, fiatal, független nőként.

2015. jan. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
Pénzügyi területen dolgozom.
2015. jan. 22. 20:32
 26/32 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, provokálni akarod a többieket a kérdéseddel?


Igen, kevés a havi nettó 220e Ft, ha a te szinted a Rolls-Royce autó sofőrrel, ezer négyzetméteres luxusvillában akarsz élni és minden évben egy hónapot a Seychelle-szigeteken nyaralni.


Amúgy, aki Magyarországon él és nem a Holdon, az pontosan tudja, hogy ez kifejezetten magas fizetés - pláne, ha nem reggeltől estig kell gürizni érte.

2015. jan. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
0%

Hát,anyuka letedre nem rossz, jó máker vagy. Gyerekes anyukaknak nem nagyon szoktak ennyit fizetni.

Amúgy nem egy nagyon magas fizu. Én 1 év munkataoasztalattal kapok ennél többet,7-4-ig dolgozom.

2015. jan. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

A fizetésed kiemelkedő, az egyetemi oktatód pedig perverz.


Kérdezd meg tőle, neki hány Rolls-Roys-a van, hogy lekicsinyli a negyedmilliós fizetést? És hogy mért gondolja a saját - esetleg 10 milliós - bevételét átlagosnak és diplomajegyből következőnek?

Diplomajegy az tipikusan olyan, hogy soha senkit nem érdekel. Csak a diploma száma érdekel.

De legyen neki igaza, diplomázz legalább négyesre, és legyen többszöröse a fizetésed a mostaninak!


Udvariasan úgy járhatnál ennek utána, hogy megkérdezed a tanárodat, milyen fizetésre számíthatsz jobb jegy és rosszabb jegy esetén.

2015. jan. 23. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
55%
Anyukám 160 nettót kap 25 év munkaviszonnyal diplomásként napi 8 óra munkáért plusz 4 óra készenlét (utóbbi ingyen, de kötelező jelleggel). És kuriózumként olyan a szakmája, hogy nincs női-férfi bérkülönbség és a gyerek se akadály (ha nem tud dolgozni neki kell megoldani a helyettesítést, így senkit se érdekel hány gyerek van és milyen korúak) Az ország keleti felében, de nem Borsodban, így kedves kérdező kiemelkedően jó a fizetésed. Becsüld meg, a tanárodtól meg kérdezd meg ha te keveset kapsz, akkor mennyi a sok? Illetve látott mostanában magyar fizetési papírokat? A 150 ezres átlagkeresetbe beletartoznak a majd egy millás politikusi, mindenféle vezetői bérek. És igen, a fővárosban tényleg ez számít átlagnak (a legtöbb ismerősöm legalább bruttó 200-at kap diplomával), de sehol máshol.
2015. jan. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
76%

29-re:

"a fővárosban tényleg ez számít átlagnak (a legtöbb ismerősöm legalább bruttó 200-at kap diplomával)"


A nettó 220e Ft bruttó 300e fölött van!

2015. jan. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!