Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy csinálják azok akik...

Hogy csinálják azok akik fiatalon vállalnak gyereket? Ez működhet így?

Figyelt kérdés

A legfontosabb célom az életben az hogy gyerekeket neveljek és ezt hamar el is akarom kezdeni, ezért eljátszottam már többször is a gondolattal. Jövőre fogok érettségizni és én utána szeretnék már gyereket vállalni... maximum 1-2 évet tudnék várni. A szüleim folyton mondogatják, hogy gondolkozzak a továbbtanuláson (ezért nem mondom nekik a terveimet) és arra gondoltam, hogy érettségi után elmennék egy 1-2 éves továbbképzésre. Vagy miután már lett egy babám, mivel általában a gyerek 2-3 éves koráig nem szoktak dolgozni a nők. Lenne hol lakni és a párom keresőképes.

Tudom, hogy rengeteg minden megtörténhet még addig de mindketten ezt szeretnénk. Tegyük fel, hogy minden így marad, mert mindketten ezt szeretnénk. A szüleim tuti, hogy nem rajonganának ezért és azt mondanák, hogy elrontom az életemet. Igazuk lenne? Tényleg ezt szeretném, évek óta ezek körül járnak a gondolataim.


2015. jan. 24. 22:48
1 2
 11/17 Fish1 ***** válasza:
100%
Először is, ha felmerül benned a kérdés, hogy ez működhet-e, az már régen rossz. Annyit jelent, hogy bizonytalan vagy és kétségeid vannak annak ellenére, amiket állítasz. Semmiképp ne kezdj bele. Szerezz végzettséget és némi egzisztenciát, mert ezek nélkül csúnyán orcára fogsz esni. Az indokokat nem írom le, mert az előttem szólók megtették. Ismerek jópár olyan embert, akik fiatalon ugrottak bele a gyerekvállalásba és mindegyikük küszködik, vagy vergődik egy tré kapcsolatban.
2015. jan. 25. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon fiatal vagy még, nem lehetsz régóta együtt a pároddal. Honnan tudod, hogy életed végéig veled akar maradni? Mi van akkor, ha szülsz neki egy gyereket, és egy évre rá szakítotok? Miből fogod egyedül eltartani a babát? Vagy ha együtt is maradtok, de mondjuk elveszíti az állását? Akkor kinek a fizetéséből éltek majd meg? És gyerek mellett hogy akarod azt a tanfolyamot elvégezni? Mert a legtöbb ilyen egy-két éves tanfolyam nappali képzés keretében működik itthon, tehát ott vagy reggel 8-tól délután 2-ig minden hétköznap, akárcsak középiskolában. És addig hol lesz a gyerek, ki vigyáz rá?
2015. jan. 25. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
76%
Tökéletesen tönkre fogod tenni az életed. De az nekem fura, hogy ez az életcélod. És mi marad, ha felnőnek és kirepülnek? Semmi? Öngyilkos leszel?
2015. jan. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
30%

Persze, itt mindenki magából indul ki és lehordja azt, aki egy kicsit másképp merészel gondolkodni.

Csak hogy jó példát is hallj: ismerek olyan párokat, akik fiatalon vállaltak gyereket, köszönik szépen jól megvannak, közel sem minden korai házasságnak és gyerekvállalásnak válás a vége. Akik hamar vállaltak gyereket, ott hamar elkezdtek dolgozni és rá pár évre készek voltak a családalapításra. Nincs ebben semmi szégyellnivaló, ki mondja, hogy csak 30 fölött lehet szülni és első a karrier?

Csak azt ne felejtsd el, hogy egyrészt a gyereket nem magadnak szülöd, nem a te tulajdonod. Másfelől a sorrend is fontos: nem szabad a gyereket "felmagasztalni" minden fölé, mert akkor úgy jársz, mint az egyik itteni példa, hogy már a 7. férfit fogyassza el, csak azt felejti el, hogy egy gyereknek van apja is, akit ha önző módon elüldöz magától, akkor se a gyereknek, se a férjnek nem lesz jó.

2015. jan. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Szerintem nincsen gond azzal ha valaki fiatalon akar gyereket vállalni,azt sem tudom miért rossz ha felcseréli a sorrendet,előbb szül,aztán dolgozik.Én a helyedben leérettségiznék és egy-két szakmát tanulnék még 20 éves korodig.Míg otthon leszel is folyamatosan tanulj (nehezebb lesz mint gyerek nélkül)
2015. jan. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ha ilyen gyerekorientált vagy én elsősorban ezzel kapcsolatos szakma elvégzését ajánlanám. Dajka, óvónő, védőnő mondjuk, ha más nem a saját gyerekeknél csak hasznodra lehetnek a tanultak és lehet otthon vannak a nők 2-3 évig, de első évben, amíg hozzászoksz ahhoz a napirendhez egy perc időd se lenne tanulni vagy ha mégis az se lenne olyan minőségű és mennyiségű, mint amire szükség lenne. Nekem nincs problémám a korai gyerekvállalással. Engem is 21-22 évesen vállaltak a szüleim egyetemistaként, viszont ők már a finisben voltak és látták, hogy merre tartanak, össze tudták a gyereknevelést egyeztetni a tanulással, de vizsgaidőszakban a nagyszüleim besegítettek, nem elvárt segítségként, utólag ajánlották fel amikor már megszülettem, hogy pár órákról lehet szó.


Tehát lehet, hogy a párod már abban a korban van és neked nagy álmod a gyerek, de én egy érettségire nulla munkatapasztalattal nem vállalnék gyereket a mai világban.

2015. jan. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
79%

Nem biztos, hogy minden a terveid szerint alakul.

Könnyű eltervezni, hogy gyerek mellett tanulsz majd, de ne hidd, hogy olyan könnyű ez. Pl. belegondoltál, hogy hiába vagy otthon 2-3 évig, azalatt suliba járni nem nagyon tudsz, mert ott a gyerek. Kire bízod, ha apuka dolgozik, nagyszülők dolgoznak, nem vállalják stb. És akkor nem beszélek arról, hogy egy gyerek nagyon megtudja változtatni két ember kapcsolatát (ez idősebb korban is így van), mit csinálsz ha mégsem jöttök ki? Egyedül is feltudod nevelni a gyereket?


És ezeket tapasztalatból mondom, mert nekem is így alakult az életem, csak én nem terveztem a gyereket.

19 évesen szültem, de én számíthattam a szüleimre. Nekem örömmel vigyáztak rá, hogy levelezőin elvégezhessek egy főiskolát, és lehessen egy normális munkám, így én 23 éves koromra egy viszonylag jól fizető állással rendelkeztem, sikerült pár éven belül lakást vennem stb. Persze hiába volt nagy szerelem, a gyerek apjával nem maradtunk együtt. Nekem piszok nagy szerencsém volt, mert a szüleim évekig "elviseltek" gyerekkel, hogy utána a saját lábamon megállhassak. Így én most nem függök már senkitől.

Én a helyedben nem alapoznám egy férfira se az életem (és hidd el, nem a keserűség beszél belőlem, mert szerncsére találtam valakit, aki gyerekkel együtt elfogad és szeret mindkettőnket).

2015. jan. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!