Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálják ezt velem?

Miért csinálják ezt velem?

Figyelt kérdés

21/l vagyok,minden nap járok dolgozni,szellemi munkát végzek,igaz hogy irodán a melegbe,tisztaságba dolgozom,de nagyon nehéz szellemileg,érzelmileg helyt állni,ebédidőm alig van,van hogy túlóráznom kell,vagy haza kell hoznom,sokszor ideges vagyok,szorongok,hogy minden rendben legyen,minimálbérért... Reggel hatkor kelek,este hatkor érek haza,busszal járok a munkahelyemre. Ez mellett magam által finanszirozott levelezős egyetemre járok,csinálom a jogosìtványt,nyelvizsgát is. Anyámmal élek,aki állandóan nyavajog hogy jaj de fáradt,annyi a dolga hogy fűtsön be. Amikor megjövök akkor előadja hogy ő egész nap fát vágott,ami nem igaz,mivel vágott fát hozatunk mindig,és egy családtagunk jön minden kéthétbe két hétre való gyujtóst vágni,ugyhogy neki csak be kell hozni és befűteni. A mosásra azt mondja hogy egész nap mosott.....

a mosógép mos tudtommal,csak ki kell teregetni,ami rosszabb esetbe is maximum 15-de legyen akkor 20perc..... Minden este én takarìtok össze mindent,ő meg nézi a tévét.... Amikor annyira fáradt vagyok hogy muszáj lefeküdnöm,vagy leülni,vagy csak látszik a szememen,akkor már mindenki megszól,hogy beteg vagyok e,menjek orvoshoz,mert nekem semmi gondom semmire,nincs gyerekem,nincs dolgom,henyélek a munkahelyen is,hisz nem fizikai munka,mit vagyok ugy oda,bezzeg ők ennyi idősen nem merték azt mondani hogy fáradtak,ugyhogy ne hazudjak,ne játszam meg magam..


...



Az a helyzet hogy mostanában a szervezetem is ki van,folyamatosan baj van a beleimmel,gyomrommal az állandó idegeskedés meg loholás miatt... Egyszerűen nem birom,túl sok,és kezdem mondogatni hogy feladom,nem megy,mégse hiszi el senki,megse merek szólalni vagy kimutatni hogy se jól nem vagyok se kipihent..... :(


2015. jan. 22. 17:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem tudsz esetleg elköltözni otthonról, akár lakótársakkal? Ez nagyon rossz, amikor valakinek a munkáját így semmibe veszik, felőröl lelkileg, amitől még levertebb leszel. Ha nem lenne ez a nyomasztó légkör, sokkal több energiád lenne.
2015. jan. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel. Ám túl sokat is vállaltál. Minek csinálsz jogsit, ha alig van időd? A nyelvvizsgát megértem, mert diplomához kell egy. A jogsit pihentethetéd amíg le nem nyelvvizsgázol. Így össze fogsz roppanni a nyomás alatt, hogy kb szét kéne szakadnod. Mikor tanulsz egyáltalán a nyelvvizsgára ha ennyire nincs időd?
2015. jan. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Éjjel tanulok meg hétvégén
2015. jan. 22. 18:06
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem csoda ha fáradt vagy. Túl sokat vállaltál magadra. Költözz el. A feladatok számát csökkentsd. Még ha egyedül is laksz, akkor majd magadra kell főzni, mosni takarítani, és ha ugyanennyi feladatod marad, akkor se lesz sokkal rosszabb, hiába szűnik meg a "lelki terror". A nyomás még rajtad marad.
2015. jan. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"Költözz el"


Miből, minimálbérből?

2015. jan. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
24%
Sehol nem írta, hogy minimálbért keres. De egyébként pont azért írtam a lakótársas megoldást, mert gondoltam rá, hogy esetleg nem túl sok a fizuja.
2015. jan. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ja, de, bocs,most látom, írta, én kérek elnézést. De lakótársakkal így is megoldható.
2015. jan. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
"hogy minden rendben legyen,minimálbérért..."
2015. jan. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én is szellemi munkát végzek, és sokan lekicsinyelnek, hogy nem csinálok semmit. Pedig átlag évi kétszer annyira összeomlok idegileg, hogy térden-homlokon támaszkodom a konyhakövön és szűkölve veregetem a fejem a földbe. Majd felállok és megyek tovább. Nem tudom, meddig fogom bírni. Lehet, hogy tényleg gyenge vagyok, és fizikailag nem is csinálok semmit, de hatalmas felelősség van rajtam és nem hibázhatok...


Szerencsére a párom látja, hogy mi a helyzet, és bár nem érti, mit csinálok pontosan, érti, hogy nem babra megy, és itthon olyan légkört teremt, ami alkalmas a kikapcsolódásra. Pedig ő fizikai munkát végez, és nagyon elfárad ő is.


Tényleg a megfelelő háttér a fontos, hogy legalább otthon fel tudj töltődni. Így nem fogod bírni!

2015. jan. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Olyan helyen élek és csak annyiból ami miatt nem lehet elköltözni. Igy is fizetem a rezsi felét,ami igy is sok,plusz gyógyszert,bérletet,ennivalót veszek magamnak,és minden kiadásomat magam fizetem.
2015. jan. 22. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!