Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem családjában tragédia...

A férjem családjában tragédia történt. Hazautaznátok?

Figyelt kérdés

A férjem és én is egy városból származunk. Jelen pillanat 400 km-re élünk onnan.

Ma este érkezett a hír, hogy sajnos az unokatestvére egy komoly autóbalesetben szörnyet halt. Gyakorlatilag együtt nőttek fel a férjemmel, 1 év van köztük, olyanok voltak mint a testvérek, a legjobb barátok. Természetes, hogy ő holnap reggel azonnal indul haza, ezt szeretné, de én?

Terhes vagyok, pont 2 hét múlvára vagyok kiírva.

Csúnya ebben gondolkodni, nagyon nem is jó érzés, hiszen szívem szerint egyértelműen mennék én is a férjemmel, de az unokaöccse is másik városban lakott (200 km-re a szülői háztól), a testét haza kell szállíttatni, intézni a temetést. Minimum 1-1,5 hétig otthon lennénk.

Annyira úgy érzem, hogy most mellette kell lennem és támogatnom kell, iszonyatosan kikészült, illetve nekem is szükségem van rá, még is félek! Itthon van az orvosom, itthonra terveztük a szülést, erre rendezkedtünk be, hetek óta másról sem beszélünk, csak várjuk a babát.

Autóval tudunk menni, de 400 km alsó hangon, autópályán is minimum 5 óra.


Nagyon aludni sem tudok, csak agyalok. A férjemnek sem volt egyértelemű hogyan tudjuk ezt megoldani, de őt most elvakította egyelőre a szomorúság és a sírás. Abban sem vagyok biztos, hogy képes ilyen állapotban ennyit vezetni. Reggelre el kellene döntenem, hogy megyek vele, vagy maradok. Kínomban már összeírtam a pozitívumokat és negatívumokat is. Ha véletlenül ott sikerülne megszülnöm a babát, akkor lehet hogy ismeretlen helyen, ismeretlen orvossal menne a dolog, de legalább együtt lennénk. Itt nincs senkim, akire támaszkodhatok a páromat és egy barátnőmet leszámítva.

Egyszerűen nem tudom mi lenne ésszerű, én is elvagyok keseredve, hiszen tudom mennyit jelentett a férjemnek az unokatestvére, sokat vendégeskedett nálunk és mi is sokat mentünk hozzá. Nagyon jó ember volt, igazán nem ezt érdemelte! :(



2015. jan. 25. 00:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
56%
Neked ebben a helyzetben otthon a helyed .
2015. jan. 25. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

A 400 km határon innen vagy túl van?

Határon túlra semmiképp nem mennék.

De egyébként sem biztos hogy bevállalnám, ha 2 hét múlvára vagy kiírva, az nagyjából azt jelenti, bármelyik nap megszülhetsz. Lehet itt nincs senkid, csak a barátnőd, de az épp elég. Mentőt te is tudsz hívni, onnantól kezdve jó kezekben vagy.

Arról nem beszélve, hogy azt sem tudod, képes-e ilyen állapotban vezetni...és akkor még te is beülnél mellé a kocsiba? Nem tud esetleg ő is vonattal menni?

Ha meg ott szülsz meg, külön probléma, hogy jutsz majd haza egy újszülöttel, 400 km-ről.

Én maradnék a helyedben.

2015. jan. 25. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%
Én is maradnék. Ennyit kibírnánk, bárhogy is terveztük, részvétem Nektek!
2015. jan. 25. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem mindenki megertene. Most eloterbe kell helyezned magad es a babat. Hivd az egyik csaladtagodat, rokonodat segitsegul magatokhoz.
2015. jan. 25. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
27%

Részvétem. :-(((

400km. Nem egy eget verően nagy távolság. Szerintem bevállalható. Terhesen, más esetben én is óva intenélek tőle. De ha az első, második baba, akkor nem valószínű, hogy hirtelen fog jönni, sőt inkább késni szokott. És még az is lehet, hogy haza értek mire megszületik. De csak akkor gondolkozz, az utazáson, ha nem volt, és nem is várható komplikáció. Ha országon belül utaztok, és nem magánorvosnál szülsz, akkor szinte mindegy, hogy ki az. Mindeni megteszi, amit csak lehet, és vigyáz rátok. Nagyon fontos lenne, hogy együtt legyetek, mindkét okból is, de sokkal fontosabb, hogy ne legyen bajotok. És ha mész, akkor ahol csak van, autópályán menjetek, még ha több idő, pénz, akkor is. Ott a legkisebb a stressz, és a zötykölődés.

De szerintem az lenne a legjobb, ha a párod sem menne. És afelől sincs kétségem, hogy ebben a helyzetben az unokatesója is azt kérné tőletek, hogy maradjatok otthon. Nincs más, aki elintézhetné a temetést?

A férjed vigyázni fog nagyon. Efelől ne legyenek kétségeid, a vezetés is egy "begyakorolt" dolog. A váratlanra meg nem lehet felkészülni. :-( Bízz benne. Csak beszélgess vele, útközben nehogy beleélje magát a történtekbe. És ígérd meg neki, ha úgy érzed, hogy baj van, akkor azonnal szólsz, persze tartsd is be az ígéretedet. És ha elmész, akkor úgy készüljetek, mintha biztos lenne, hogy megszületik a baba. Kórházi, baba cuccok a csomagtartóban, a babahordozó mellett.

Arról nem is beszélve, hogy lehet, hogy hiába kérdeztél minket, és gondolkodtál. Reggel felkel, és megmondja neked, hogy hogyan döntött. :-)

2015. jan. 25. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
14%
Teljes mértékben egyetértek az előttem iróval.
2015. jan. 25. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
90%

Maradnek ott ahol vagyok. Ferjed es csaladtagjai el fogjak intezni amit kell.

Baratnod biztos fog segiteni. Ferjeddel ereztesd, hogy mellette vagy, most tobbet nem tudsz csinalni. Ha meg lesz a baba, akkor hazautazhattok egyutt.

2015. jan. 25. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
90%

Otthon a helyed.Nem kérdés.

Nem utaznék.

2015. jan. 25. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
37%
Én mennék. Felkészülnék minden eshetőségre, de ilyen esetben a párom mellett a helyem, és az unokatestvértől is búcsút akarnék venni. Ha a baba közben jön, akkor pedig mindenképpen a párommal akarok lenni. Akkor sem lennék nyugodtabb, és nem érezném magam nagyobb biztonságban, ha egyedül vészelném át a helyzetet távol tőle, egyedül.
2015. jan. 25. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
31%

Otthon a helyed, a férjednek meg melletted a helye.

Mi a bánatért akar odautazni? Képes talán feltámasztani a halottat?


Nyilvánítson részvétet telefonon, és maradjon szépen a várandós neje mellett.

Neked tud segíteni, az elhunyton nem.

2015. jan. 25. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!