Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mondtam a férjemnek hogy nem...

Mondtam a férjemnek hogy nem hiszek a férfi nő barátságban. Ő viszont azt mondta, hogy nő nő között nincs igaz barátság, vagy nagyon ritka, mert előbb-utóbb vetélytársat látnak egymásban. Szerintetek melyikőnknek van igaza?

Figyelt kérdés

2015. jan. 25. 19:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Én meg nem hiszek a gravitációban, mégis létezik.

Egyikőtöknek sincs igaza.

2015. jan. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Nekem még férfi barátom sose volt, mert egy idő után mindig többet akartak. A legközelebbi barátaim mind nők.

Szóval én sem hiszek a férfi-női barátságban.

Nők szerintem akkor lehetnek vetélytársak, ha ugyanaz iránt érdeklődnek. Nekünk még nem volt ilyen, mert más az ízlésünk. Viszont ismerek olyan férfiakat, akiknek a barátságuk azért szűnt meg, mert ugyanarra a nőre hajtottak.

2015. jan. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Ennyi erővel férfiak közt sem lehet igaz barátság,mert előbb-utóbb vetélytársak lesznek,nem?
2015. jan. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Nekem az egyik legjobb barátom férfi, és nincs köztünk semmi és nem is érzünk egymás iránt semmit.

szóval én hiszek a férfi-nő közti barátágba

2015. jan. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
Ilyen alapon nincsenek is barátságok.
2015. jan. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
7%

Mind a kettőtöknek! :) A ffinői barátság elvileg lehetne, de mivel az emberek elég boldogtalanok, sokszor egymás karjaiba zuhannak. A nők közt pedig nincs olyan mély barátság, mit a férfiak közt: a férfiak bajtársiasak, a nők nem...

*

"A férfiak közösségének még senki sem szentelt különös figyelmet. Mindenekelőtt a szövetségnek, a szerzetnek, asz egyesületnek, a hadseregnek.

...

Hogy ebben mi az öröm és a komolyság, azt minden férfi tudja. Tizenegy férfi szövetséget köt és szemben áll másik tizenegy férfival; a feladat az, hogy a labdát az ellenfél kapujába rúgja. Ez a futball. Minden együtt van, ami a férfikollektívumot jellemzi: a szabály, a fogadalom, az egyenruha, az ellenfél. S a játék olyan fontos, hogy ötvenezer ember nézi lélegzetfojtva.

...

Lehet, ezt értette Aristotelés, amikor azt mondta, hogy a közösség ősszava: a Philia."

[link]

2015. jan. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
36%
Mindkettőtöknek. Abban az esetben ha ffi és nő max 2-3 hetente találkounak és nincsenek napi kapcsolatban, akkor kicsi az esély többre. Nők 99%-ban irigyek egymásra.
2015. jan. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
35%
Két nő előbb vagy utóbb, így vagy úgy, de egymás torkának fog esni. Két dudás nem fér meg egy csárdában. Sosem éreztem jól magam nők között, pont emiatt. A férfi-női barátságok ritkák, de léteznek. Nekem egy barátom sincs.
2015. jan. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%
Mindkettőtöknek igaza van. 23 éves nő vagy, már sok-sok barátnőm volt, de az összes átvert, vetélytársként kezelt. Egy idő után már nem is igazán éreztem jól magam nők társaságában. Ezért kezdtem férfiakkal barátkozni, velük sokkal könnyebb volt a helyzet. Viszont ők mindig többet akartak...Jelenleg a párom a barátom :)
2015. jan. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
59%

Mindenki mást gondol a barátságról. Van aki ezt, van aki azt. Én azt mondom adott egyénektől függ, hogy mi létezik. Nekem van legjobb barátnőm és barátom is. A barátnővel lassan inkább testvéri a viszonyunk, mivel több, mint 10 éve ismerjük egymást, szinte együtt nőttünk fel. Én a kamaszkorból nőttem ki, ő felnőtt, azóta családot alapított, nekem az eljegyzés kopogtat lassan az ajtóban, van köztünk 5 év, egy közös érdeklődési kör hozott össze minket. Talán az életkor miatt vagy a fene se tudja miért, de sose vetélkedtünk. Meg rajta kívül csak egy lány barátom van, nem igazán jövök ki a lányokkal, elég fiús a gondolkodásom, legalábbis azt mondják. A legjobb barátommal pedig csak azért létezhet a barátságunk, mert soha nem akart egyikünk se többet a másiktól. Egyikünket se mozgatja meg a másik, mint férfi vagy nő. Kedveljük egymást, nagyon is, de nincsenek pillangók és a többi, szexuálisan pedig egyáltalán nem vonz és viszont se. Teljesen ellentétes vagyok a zsánerével, (ő is az enyémmel) ez az eddigi barátnőit nézve is látszik, és ez a barátnőknek is feltűnt ezért sose féltékenykedtek. Mondjuk nem is töltött sose velem több időt, mint az aktuálissal. Viszont szerelmi bánat idején mindig a másik vállán sírtuk ki magunkat illetve adtunk tanácsot mit ronthatott el. Na meg a "fiús" dolgokat is csak vele tudom megbeszélni, mint a legújabb mmo vagy videókártya... :D


Kamaszkoromban viszont volt olyan fiú barátom akiről azt hittem mi de jó barátok vagyunk, aztán kiderült, hogy ő többet érez és ez bonyodalmakat okozott, mert én nem. Évekig ment a se veled, se nélküled, mert én nagyon jó barátként gondoltam rá, ő meg mindig bizonygatta, hogy mégse szeret, aztán mindig kiderült, hogy de mégis, így végül teljesen megszakítottuk a "kapcsolatot". A lány barátok meg csak elkoptak mellőlem mikor rájöttek, hogy nem vagyok lányos lány, és kiborít a legtöbb lányos téma illetve tevékenység.

2015. jan. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!