Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék azon változtatni...

Hogyan tudnék azon változtatni, hogy ne érezzem magam semmirekellőnek?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, és úgy érzem, nem vittem eddig semmire. És úgy gondolom, hogy ennyi évesen már nem is vihetem sokra. Épp munkát keresek, de eddig nem találtam semmit, ráadásul nem végeztem valami nagy szakon, amivel valószínűleg nem fogok sohasem jól keresni.

Kinn voltam Németországban, és ott azt tapasztaltam, hogy sokkal magasabb az életszínvonal, de az embereket sokkal jobban meg is fizetik... Aztán hazajöttem és azt tapasztalom, hogy semmi munka, vagy ha van is, kevés pénzért kell gürcölni....


2015. jan. 28. 00:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért nem mész vissza? Van vesztenivalód? És miért gondolod, hogy már késő? 21/N
2015. jan. 28. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezen csak sajat magad tudsz valtoztani.

Ne erezd magad annak. Vannak nehezebb idoszakok, de atkell es atlehet veszelni oket.


Ha van lehetoseged, menj vissza kulfoldre.

Ha nincs, akkor se add fel.

Minden megoldodik.


Amugy sajnos szinte mindenhol jobbak a fizetesek, mint Magyarorszagon. Nem is ertem ezt a kulonbseget, hogy pl. Amerikaban, mashol miert jobb, mint a draga hazaban.


Pedig Mo-n is lehetne jobb, csak a kormany nem igazan tesz ellene semmit.

Erdekes, ha partvalasztas van, akkor szinte ny.aljak az emberek se.gget a szavazatokert, utana meg levannak sz.rva.

Nem szeretek pilitizlani, de na.


Soha ne add fel. :)

2015. jan. 28. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Semmirekellőnek? Huszonnégy éves vagy, most kezdődik az élet. Nézelődj a lehetőségek után. Még az sem fontos hogy a saját tanult foglalkozásodban helyezkedj el. Ennyi idősen ha úgy alakul bármikor átképezheted magad.
2015. jan. 28. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha a saját szakmádban nem tudsz elhelyezkedni, képezd át magad.

De miközben tanultál nem tudtad hogy nem egy hiányszakmát választottál?

2015. jan. 28. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Ügyet Lenke ***** válasza:
Amíg nincs munkád addig folytasd a keresést, ne add fel és hogy ne érezd magad haszontalannak, hát csinálj valami hasznosat, segíts otthon, valakinek legyen egy kis elégedettség és sikerélményed. 24 évesen nem vagy lemaradva semmiről.
2015. jan. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Keress olyan munkát, ami találsz, de azért ne legyen olyan, amit utálsz. Ha keresel pénzt, biztosabb alapokon állsz, nem lesz ennyire rossz érzésed. Milyen szakmát tanultál?

Németországba nem tudsz visszamenni? Netán beszélsz németül? Ha más nem, akkor ilyen call centerekbe is bepróbálkozhatsz, ahol szinte elég a német nyelvtudás és persze nem árt, ha értelmes vagy és érted a feladatot, jól tudsz beszélni telefonon. Nem telefonos házalásról beszélek, hanem pl. egy futárszolgálatnál ügyfélszolgálatos stb.

2015. jan. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amikor én ezt megláttam, anit te, kocsiba ültem és kiköltöztem. Ennek lassan 5 éve!
2015. jan. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

27 leszek nemsoká, 3 éve jöttünk ki Németországba, egy büfészakos diplomám volt, és 1,5 évig egy olyan munkám, amit nem szerettem. Átképeztem itt magam 25 évesen egy olyan területre, ami tetszik, és munkát is lehet vele találni. Nehogymár a 24 évedet olyan későinek érezd:) Van, aki 50 évesen vált szakmát, semmiről nem vagy lekésve. A legtöbben úgysem azon a területen dolgoznak, amit tanultak.


Keress egy olyan területet, amit megfizetnek, akár otthon is (az informatika területe nagyon tág, ingyen meg lehet tanulni a netes anyagokból, egy csomó kreatív terület van benne, én is olyanon dolgozom, de ha suliban tanulnád, akkor menj el egy BME-es levelező képzésre, és már képzés közben jelentkezz cégekhez, mert diploma nélkül is felvesznek nagyon sok helyen).


Ameddig otthon vagy, addigis tanulj, keress alternatívákat. Ajánlom a Karrieriránytű c. könyvet a HVG-től, van benne egy önirmereti virágggyakorlat c. cucc, ami nagyon jó arra, hogy megnézd, mi az, amihez értesz, mihez lenne kedved, és egyéb, nagyon fontos faltorokat is vizsgál, és egy csomó tipp van benne az álláskereséshez is. (Amgolul What colour is your parachute).


Miért nem mész amúgy tényleg vissza Németországba?

2015. jan. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!