Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan ország, ahova ha...

Van olyan ország, ahova ha kimegyek nem tudnak Magyarországról hívni és én sem tudok hazatelefonálni?

Figyelt kérdés
2015. jan. 29. 12:00
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

a nagyszülő láthatási jog miatt nem rázhatom csak úgy le, és emiatt még le is nyomoztathat, hogy hol vagyok.

nyilván nem a sivatagban akarom felnevelni a gyerekem, csak arra gondoltam, hogy ha lenne valami olyan (barátságos)ország, aminek a szolgáltatója nem engedélyez hívást errefele akkor lenne alibim, hogy miért nem tartjuk anyámmal és az élettársával a kapcsolatot. azt hogy miért féltem tőlük a gyereket már nem kell tudnod...

és már csak azért sem gyerekes a kérdés, mivel amúgy is külföldön szeretnék dolgozni.

2015. jan. 30. 18:27
 22/28 anonim ***** válasza:

Már meg van a bírósági határozat a láthatásról?

Amúgy a gyerek apján kívül senkinek semmi köze, hogy hová mész a gyerekkel (a külföldre költözéshez már nem kell gyámhatósági engedély, ha a szülők közösen beleegyeztek), a nagyszülők sem tudnak semmit ellene tenni.

Telefont meg nem veszel fel, nem jelentkezel, stb.

Értsd meg, hogy a mai technikai körülmények között gyakorlatilag csak a Serengeti közepén nehéz téged elérni. Felnőtt anyaként pedig nem ilyen megoldásokon és kifogásokon kell agyalnod, hanem a sarkadra állni.

Nálunk is volt botrány a külföldi kiköltözés miatt, de vállald a döntésed és legyél határozott.

2015. jan. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
a törvény kényszeríthet kapcsolattartásra és anyám már megfenyegetett, hogy nehogy azt higgyem megúszom az egészet. ide édes kevés az, ha a sarkamra állok. és nincs bizonyítékom ellenük, hogy veszélyeztetve lenne náluk a gyerek. azt, hogy évekkel ezelőtti eseményekre hivatkozok a bíróságon bizonyíték és tanuk nélkül nem lesz elég.azt meg nem akarom megvárni, hogy majd csak azután tiltsák el őket a láthatástól, hogy a gyerekkel valami történt. külföldre pedig mindenképpen el fogok menni, mert semmi nincs ami itt tartson, és ha a kérdésre amit feltettem nem tudtok válaszolni akkor légyszives hagyjatok békén, nem vagyok senkinek a hugicája meg az akárkije. aki normálisan válaszolt annak köszönöm.
2015. jan. 30. 21:31
 24/28 anonim ***** válasza:

Ez a 21. század hátránya. A számodra élhető országokból lehet kezdeményezni hívás Magyarországra. Az európai unió országaiba lenne érdemes menned, hogy dolgozni is tudj.

De egyébként dél afrikában vannak olyan nagyvárosok, ahol ugyanolyan élet van mint bárhol máshol, meg indiában is vannak világvárosok. Ha pl azt mondod hogy afrkában vagy, lehet elhiszi hogy nem tudsz hazatelefonálni, mert sokan azt hiszik hogy egész afrika egy nyomornegyed. ugyanez indiában is.

2015. jan. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Azért előbb ahhoz be kell perelnie és az se két napig tart.

Ráadásul sokan csak fenyegetőznek, hátha beijed a másik, így érnek célt. Nem olyan biztos, hogy ha tényleg kiköltöztél akkor szaladnak egyből a bíróságra.

Arra viszont figyelj, hogy a gyerek apja beleegyezzen (ha nem vele mész ki).

2015. jan. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
A nagyszülői kapcsolattartás havi néhány óra/egy nap. Amit te biztosítasz, de nekik kell fizetni az utazás költségeit, ha élnek a jogukkal. Ettől még élhetsz külföldön.
2015. jan. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:
Ha igazad van és nem te vagy a hülye akkor a láthatásit feltételhez lehet kötni, pl. pszichológushoz járatni anyucit és egyéb nyalánkságok, de akkor erős indok kell miért nem tenne jót a gyereknek, amiért ez a legritkább ügylezárás, az az hogy a legtöbb esetben mindkét fél elég hülye :)
2015. febr. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
Majd ha nem lesz már az élők között átértékeled ezt a kérdésed!
2015. febr. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!