Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nők, ti elfogadnátok ezt az...

Nők, ti elfogadnátok ezt az "ajánlatot"?

Figyelt kérdés

Válunk a férjemmel. 3 gyerekünk van, emellett anyósom is velünk él, aki képtelen ellátni magát.

Jelenleg itthonról dolgozok napi pár órát, de vissza tudok menni a munkahelyemre.


A férjem felvetette, hogy maradjon minden így, ahogy most van; leszámítva persze, hogy ő elköltözik. Ne menjek vissza, továbbra is legyek itthon és lássam el az anyját.

Nagyon szeretem anyósomat, tudom, hogy rossz lenne neki egy idegennel, esetleg egy otthonban. Emellett ha dolgoznék, bébiszitterre is szükségünk lenne a gyerekek délutáni programjai miatt.

A házat az én nevemre íratnánk teljesen és havi 200.000 ft-ot fizetne a férjem. Mindezt hivatalosan, bíróság előtt.


A munkám megmaradna, anyósomnak és a gyerekeknek is jó lenne.


Ti elfogadnátok?


2015. febr. 2. 11:34
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
24%

Azért elég szégyen, hogy veled gondoztatja az anyját.

Ez az ő dolga lenne... És házzal meg pénzzel is képes megvenni a szabadságát, csak hogy ne ő foglalkozzon az anyjával, aki megszülte.

Az ajánlat kecsegtető, de előszö átbeszélném vele, hogy ha már így szétmegyünk, akkor miért nem akarja ennyire a nyakára venni az édesanyját.

2015. febr. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
85%

Ha valóban ilyen fontos neked az anyósod, akkor igen. Meg gondolom, a volt férjednek is fontos, hogy így meg van oldva az ellátása és nem egy idegenre kell bíznia.

Ha meg valamiért ez mégsem működne, gondolom, akkor is visszamehetsz majd még teljes munkaidőben dolgozni.

2015. febr. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
87%

"A munkám megmaradna, anyósomnak és a gyerekeknek is jó lenne. "


De NEKED jó lenne? Ne rendelj alá mindent mások igényeinek. Ha neked is könnyebbség, hogy anyósod kéznél van, és mindannyian tudjátok ezt értelmesen kezelni, akkor jó lehet.


De gondolj bele abba is, hogy idővel neked lehet új párod. Ha felvinnéd magatokhoz, nem lesz iszonyú kínos, hogy az exférjed anyja azt nézi, kivel jöttél össze a kisfia után? Nyilván ez is kezelhető persze.


Amúgy anyagilag a férjed elég "gáláns", mármint 200 ezer elég sok, még akkor is, ha anyóst is támogatni kell vele. Mérlegelj minden szempontot, de a sajátodat is! Hiába a jól szervezett élet, a bíróság előtt rögzített feltételek, ha te közben feszült, boldogtalan vagy, mert akkor a gyerekeid is azok lesznek.

2015. febr. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
81%

1: Ha a férfi teljes munkaidőben dolgozik, akkor nem tud otthon lenni az édesanyjával és ápolni. Egy ember nem tud egyszerre két helyen lenni.

Mennyivel jobb, hogy egy ápolónőt fogad? Vagy megoldja, hogy az ápolja, aki eddig is? Főleg úgy, hogy ezt szeretné a volt feleség is.

2015. febr. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
92%
Azt azért mérlegeld, hogy amíg a mama él, biztosan nem lehet így új kapcsolatod.
2015. febr. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

1: amikor itthon van, mindig ő látja el. Azért így alakult, mert amikor "lerobbant" az anyukája, én éppen gyed-en voltam. Nyilván nem lett volna logikus, ha ő meg elmegy ápolásira.

Ha mi költözünk a gyerekekkel, akkor is fel kell vennie valakit az anyja mellé vagy keresnie neki egy otthont. Ápolási segélyből nem lehet eltartani 3 gyereket (felesben sem, hiszen nyilván én is hozzájárulok az eltartásukhoz). Még az anyja gyógyszereit, kezeléseit sem tudná tovább fizetni.

2015. febr. 2. 11:43
 7/31 A kérdező kommentje:

Anyósom szellemileg több-kevésbé rendben van. Jókat tudunk beszélgetni, sokat segít most is érzelmileg, támogat engem és a gyerekeket.

A gyerekek is nagyon szeretik. A nagyok még emlékeznek rá korábbról, esténként sokat "sztorizgatnak".


Másik pár... hát igen, erre őszintén szólva nem gondoltam. Pedig ennek is nézőpontnak kéne lennie, ugye? Jelenleg elég irreálisnak tűnik, hogy randizgatok, ismerkedek.

2015. febr. 2. 11:48
 8/31 anonim ***** válasza:
71%

Még szép, hogy elfogadnám!



Szerintem teljesen tisztességes!


Lényegében ez nem is egy válás, hanem nyitott házasság.



Gondolj bele!


- Megmarad a családod, a gyerekeknek akár tudnia sem kell az egészről!


- Megmarad a munkád!


- Az anyósoddal lehetsz!



- Kapsz egy Házat, és mellé 200 ezer forint fizetést még plusz a munkád mellé!



- Napi pár órában eljárhatsz a szeretődhöz is anélkül, hogy bárki ezt a szemedre vethetné (főleg ha nem is tudnak róla) A férjed sem fogja szóvá tenni hiszen egyrészt elváltatok, másrészt ő ugyanezt fogja tenni nyilván!



Szóval szerintem ennél jobb megoldás nem igazán létezik, ha mindenki szempontját figyelembe vesszük!


itt tényleg midnenki jól jár, és talán a végén még a dolgok is rendbejönnek, vagy legalábbis az esélyt meghagyjátok erre...

2015. febr. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Nem nyitott házasság, a férjem már elköltözött. Van is egy (sőt, szerintem több) barátnője. A válás is elindult már.
2015. febr. 2. 11:51
 10/31 anonim ***** válasza:
50%

# 5/8 ma 11:41



Ugyanmár miért ne lehetne...


Csak nem viheti haza, ennyi, sok ilyen kapcsolat van.


De akár "masszőr" höz is járhat, az meg még változatos is...

2015. febr. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!