Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem regisztrált Élettársi...

Nem regisztrált Élettársi kapcsolatban élek, halálom után az én gyermekeim örökölhetnek, vagy az élettársam gyermeke örököl mindent? Mivel az ő tulajdonában lévő ingatlanában élünk.

Figyelt kérdés
6-éve élünk együtt,mindkettőnk gyerekei már felnőttek,és neki van két unokája.

2015. febr. 4. 13:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az élettársad házát az ő gyerekei öröklik, a te házadat megba tieid. Ha házasok lennétek, akkor sem járna a te gyerekeidnek, sőt neked sem semmi a másik fél különvagyonából. (Ami csak az övé, ami szerzéséhez közöd nincs)
2015. febr. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én nem az ingatlanra voltam kíváncsi!Ezzel tisztában vagyok,meg az nem is kellene.
2015. febr. 4. 13:59
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha házasok lennétek, akkor sem örökölne egyikőtök után sem a másik fél gyereke.
2015. febr. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És mi van az eddig közösen megszerzett ingósággal? Erre lennék kíváncsi.
2015. febr. 4. 14:06
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha te halnál meg előbb, akkor amit közösen szereztetek, annak fele a pátodé lenne, fele a gyerekeidé.

Ha ő, akkor fordítva.

2015. febr. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM!!
2015. febr. 4. 14:20
 7/9 anonim ***** válasza:

"Ha te halnál meg előbb, akkor amit közösen szereztetek, annak fele a pátodé lenne, fele a gyerekeidé.

Ha ő, akkor fordítva."


Feltéve, hogy bizonyítani lehet, hogy közös.

Amenyiben nem, akkor azé minden, akinek a tulajdona hivatalosan.

Tehát ha a te meghalnál és a vagyonotok a párod háza illetve berendezése, akkor az az ö tulajdona marad, a te gyerekeid max a személyes tárgyaidat (öltözet, esetleg ékszer, stb) kaphatják meg örökségként.

Ha meg a párod halna meg elöbb, akkor az ö gyereki örökölnek, sem te, sem a te gyerekeid semmit nem kapnak.

2015. febr. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7. Szöveg értelmezés!

"És mi van az eddig közösen megszerzett ingósággal? Erre lennék kíváncsi." 4. kommentje a kérdezőnek.

2015. febr. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb lenne, ha leírná mire gondol. De főszabályként ami a tied, az a gyerekeidé lesz. Csak sok esetben nem bizonyítható hogy mi a tied, illetve azt hiszed hogy a tied, aztán közben meg mégsem.
2015. febr. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!