Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kellene tennem, a költözés...

Mit kellene tennem, a költözéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Lassan 2 éve vagyunk együtt a párommal. Ő 28, én 20. Nemrégen becsúszott egy baba. Közös döntés alapján megtartjuk. Én édesanyámmal lakom albérletben, ő is a szüleivel lakik, de inkább nálunk. Most, hogy lett a baba, össze fogunk költözni. Tartok attől,hogy édesanyámat egyedül hagyjam, ígyis nagyon nehéz helyzetben van és egyedül. Mit kellene tennem? Nem vagyok az anya szoknyája mögé bújó, nem kell félreérteni.
2010. febr. 10. 18:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%

"Ha erre képes vagy még édesanyádat is felválalni az remek." Azt hiszem ez alapján elég egyértelműen látható nem a család ellen, csupán egy határról írtam. Igaz, jogi értelemben akkor talán mégis felelős valaki az édesannyáért ha nála töli be a 18. életévét.

S nem, engem nem az anyám nevelt fel. Még kisgyerekként kitett otthonról cirka 16 évre. Hosszú sztori. Viszont a fentiekre ő tanított. Sokat gondolkodtam rajta, de működik és hiszem, igaza van. Amúgy velem szemben is alkalmazza. Kutya bajom tőle. Pedig havonta beszélgetek az anyámmal.

Rabszolgaság: Több embert is láttam már akik tönkrementek a szüleik ápolásában. Elég szomorú látvány.

A helyesírás valóban nem az erősségem bár az elmúlt évek során sokat javítottam rajta.

Az a jó egy ilyen topicban, hogy ha valaki itt kérdez akkor kölönbőző megoldásokat kaphat egy adott problémára. A választás viszont az ő feladata és lehetősége.

2010. febr. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Nem is pontoztalak le a válaszodért, viszont úgy gondolom érthető magyarázatot írtam rá.
2010. febr. 11. 18:43
 13/15 anonim ***** válasza:
0%

Az a válaszoló, akin annyira felháborodtak, nagyrészt igazat ir.

Mindenkinek ELSÖSORBAN a gyerekével szemben van felelösége és ÖT köteles eltartani, nem a szüleit.

Ez igy müködik évezredek óta, hogy a szülö a gyereket felneveli, az külön családot alapit és TOVÁBBADJA azt, amit kapott. Ez a természetes, nem az, hogy eltartom a gyerekemet IS, meg a szülöket IS.

A szülö vállalja a gyereket, ezért köteles róla gondoskodni, a gyerek viszont nem vállalta, hogy legyen szülöje.

Ha valaki meg tudja oldani, hogy a szülöket IS ellássa, akkor tegye, DE a gyerekének van elsöbbsége.


(Mielött valaki jön a helyesirási hibákkal, külföldröl irok és nem minden betüt lehet a magyar helyesirás szerint beállitani.)

2010. febr. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
50%

Teljesen megértelek kérdező. Én azt a megoldást javasolnám, hogy anyukád közelében keressetek lakást. Így külön is vagytok, meg együtt is ha úgy adódik. Úgy érzem, hogy a párodnak nincs kifogása anyukád társasága ellen, ha esetleg 2-3 naponta nálatok van, vagy te mész át többször hozzá. És a babával kapcsolatos feladatokban is nagyon jól tud jönni később is anyukád segítsége, ami csak úgy oldható meg, ha közel lakik. A teljes összeköltözést nem javasolom.


Sok sikert!

2010. febr. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves utolsó! :)

De látom, egyesek még mindig nem igazán értik, pedig azt hiszem érthetően fogalmaztam. Édesanyámnak NEM anyagi támogatásra van szüksége, soha nem volt rászorulva és nem is fogadta el. Csupán én nem szeretném egyedül hagyni.

2010. febr. 13. 20:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!