Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy fogadnátok, ha a 18 éves...

Hogy fogadnátok, ha a 18 éves lányotoknak lenne egy 22 éves barátja a netről?

Figyelt kérdés
Már találkoztak élőben, de nem feküdtek le, semmi sem történt. Anya nem tudott róla, hogy találkoztam már vele, de amikor elmondtam neki, hogy szeretnék találkozni egy fiúval, nem szó szerint, de az jött le, hogy megtiltotta, hogy fiúkkal találkozzak, hogy egyáltalán legyen barátom. Otthonról sem igazán enged el, hiába kaptam tőlük saját kocsit. Nem lehetne titokban megoldani a találkozást, mivel másik városban lakik a fiú (ahová mellesleg majdnem minden héten megyek a szüleimmel). Felvetettem azt is, hogy esetleg amíg anyáék a dolgukat intézik el, addig beszélgetnék meg ilyesmi a fiúval, de anya hallani sem akar róla, mert egy kislánynak tekint. Sosem volt velem probléma, jól tanulok, nem cigizek, nem járok bulikba. Miért nem engedi, hogy találkozzak ezzel a fiúval?
2015. febr. 9. 20:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ülj le vele és beszéljétek meg, hogy már nem vagy kislány, tudsz magadra vigyázni. Anyukád csak megijedt, hogy az ő pici lánya már nem is olyan kicsi. :)
2015. febr. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

A korkülönbség teljesen korrekt nem egy negyvenes családapával akarsz összejönni.

Mellesleg 18 évesen anyuka max. kérhet de nem utasíthat!

Közlöd vele, hogy mész és csináljon, amit akar. Duzzogjon ha akar majd lehiggad.

Ha kocsit ad neked és engedi, hogy ennyi elmebeteg közt vezess akkor talán egy fiúhoz is elég felnőtt vagy már.

Mégis, mit gondolt hány évesen fogsz elkezdeni ismerkedni? 30-40? Vagy vénlány maradsz, hogy otthon ülj a szoknyáján mert neki így jó?

A szülők néha teljesen irreálisan viselkednek és átesnek a ló túloldalára.

Szép dolog a tisztelet de azért állj egy kicsit a sarkadra valamikor el kell kezdeni az életet meg az önállósodást.

2015. febr. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Próbáltam vele beszélni, de még ő volt felháborodva, hogy mégis hogy képzelek ilyet csinálni, hogy találkoznék egy nálam idősebb fiúval. Azután meg se szólaltam inkább, bezzeg akkor is én voltam a hisztis, csak mert nem volt kedvem veszekedni. A fiú pedig tényleg nagyon aranyos, és nem is az a "züllött" fajta, hanem egyetemista, komoly tervek, stb.. Nagyon szeretnék vele megint találkozni, de így hogyan, mit csináljak?
2015. febr. 9. 20:52
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Akkor ha beszélni nem lehet velük, hát ne legyél többé a jókislány, tedd amit tenni akarsz, ne azt amit megszabnak neked, hiszen már felnőtt vagy.
2015. febr. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
nem engedj anyukadnak,ezt azert mar nem csinalhatja hogy megtiltja kivel talalkozz...vagy vidd el hozzatok a fiut es mutasd meg neki hogy nem kell a fiutol tartania..nemtudom de en nem engednek neki,a korkulonbseg nem is annyira durva,szerintem,sot sosem art ha a fiu idosebb..
2015. febr. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Nehéz elfogadnia, hogy felnőttél. Kezdeményezz újabb beszélgetést, ha nem megy, akkor jelentsd ki, hogy elmúltál 18 és akár tetszik neki, akár nem, találkozni fogsz vele és kész. Ennyi.
2015. febr. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%
úgyis meg fog dugni... de jól teszi :D
2015. febr. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%

Miért, apád (anyád férje/pasija) fiatalabb anyádnál?


Le kéne válnod, már egy ideje kellene küzdened a szüleid akarata ellen. Lehet, hogy ez a fiú majd most elég muníciót ad ehhez.

Kicsit furcsa, ahogy a kérdésedet az anyád szemszögéből írod le, de fel lehet tenni ilyen kérdést is, van értelme. Csak minek? Miért? Ezen gondolkodj el.

Az első mondatodban pedig harmadik személyben beszélsz magadról, mintha anyád a te életedet élné. Mintha ő lenne a felettes szerved, és megmondaná, hogy nem bulizhatsz, nem cigizhetsz, nem feküdhetsz le senkivel. Benned él az anyád, és rajtad keresztül cselekszik.


A kérdés nem az, hogy "miért nem engedi...", hanem hogy te mikor kezdesz küzdeni magadért.

2015. febr. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
55%
anyukád addig ül a nyakadon, amíg te "engeded". vagyis amíg nem csapsz az asztalra. 18 évesen mások akár összeházasodnak, gyereket vállalnak. figyelj, felnőtt vagy, és azt teszel, amit akarsz. nem tudom, mivel tartanak sakkban, de döntsd el te magad, hogyan szeretnél élni. kocsit adnak, de nem mehetsz el ahová szeretnél? én a holdig rúgtam volna azt a kocsit, és egy kis bőrönddel nekivágok a világnak. te tudod, mi a fontos neked.
2015. febr. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Bence_ ***** válasza:

Kérdezd meg, hogy édesapáddal hogyan találkozott?

Mit érzett volna ha nem engedték volna neki, hogy találkozhassanak?

Azt is elmondhatod, hogy már sejted, hogy nem a gólya hozza a gyereket.

2015. febr. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!