Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az olyan szülő aki fiatal...

Az olyan szülő aki fiatal korában zulott, sok egyejszakas kalandban vett részt milyen erkölcsi alapon kritizálja a gyerekét?

Figyelt kérdés
Milyen alapon oktatja ki a gyerekét ha ő sem volt jobb?
2015. febr. 11. 21:18
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg én pont elég sok durva dolgot csináltam fiatalon. De őszintén szólva nem teljesen amiatt mondom a gyereknek, hogy ő ne csinálja ezeket, mert most már annyira rossznak gondolom. Hanem azért, mert felnőtt fejjel már látom, hogy sok olyan húzásom volt, aminél csak a jó ég tudja minek köszönhetem, hogy nem történt semmi komoly bajom. Mert így visszatekintve már látom, hogy simán lehetett volna. Pl. fiatalon simán elmentem kétszáz kilométerrel odébb bulizni, aztán vígan elmentem olyanhoz aludni, akit ott ismertem meg, gondolván, hogy "ugyan, nekem ebből mi bajom lehet?". Oké, tök jó, hogy nem lett semmi bajom, sose raboltak ki, nem erőszakoltak meg, nem adtak el, de 19-20 évesen úgy gondoltam, hogy ilyen egyáltalán nem is történhet pont velem. Most meg már tisztában vagyok vele, hogy ilyesmi igenis előfordul, és velem éppúgy megtörténhetett volna, mint azokkal, akiknek nem volt ilyen szerencséjük, mint nekem.
2015. febr. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Akármilyen hihetetlenül hangzik, de az olyan szülő szereti a gyermekét.
2015. febr. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Költőnő? ***** válasza:
amúgy sztem felmerül a hitelesség kérdése is. Nekem (bmiről legyen szó), fontos h hiteles legyen amit az illető mond. Namost nyilván úgy tud a leghitelesebb lenni, ha tudja is, h miről beszél.
2015. febr. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:
Nem is biztos, hogy kioktatja..., mivel neki "az" a termeszetes! A szomszed ilyen. Ruhellem... Erre mondja'k: "anyja lanya" -.-
2015. febr. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

vajon az jobb szülő, aki együtt füvezik a gyerekével?

mert vannak.

2015. febr. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Nem az erkölcsi alapról van itt szó, csak egy ostoba és buta illető nem látja be azt, hogy a szülő jót akar neki. Az ilyen buta emberek szokták csak azért is az ellenkezőjét csinálni, utána persze ráb.sznak és akkor megy a nagy sírás-rívás. Más kérdés, hogy a szülők sem tévedhetetlenek, és nem mindig ismerik fel, hogy mivel tesznek a legjobbat a gyereknek.
2015. febr. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%

Tökmindegy, hogy jót akar a gyerekének, ha olyan a kapcsolatuk, a gyerek szemében ez képmutatás lesz, nem több. Vagy, ha olyan a szülő, hogy azt sem lehet készpénznek venni, amit kérdez.

Én már pici koromban láttam, hogy anyám milyen ember. Onnantól kezdve nekem papolhatott erről vagy arról, ha jellemileg leszerepelt a szememben.

2015. febr. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
15%

17: "ha jellemileg leszerepelt a szememben."

Ezen megfogalmazásod alapján erősen kétlem, hogy te jellemileg sokkal különb lennél, sőt! Még buta is vagy, de nagyon, tudod miért?

2015. febr. 12. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Folytatom, mert kétlem. Az okos ember nem ítélkezik más hibáin, hanem abból tanul! És ezzel ismételten válaszoltam a kérdező felé is.
2015. febr. 12. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Olyan alapon, hogy normális esetben a szülők szeretik a gyerekeiket, és a legjobbat akarják nekik. Ami rossz tapasztalatuk volt, vagy utólag belátták, hogy veszélynek voltak kitéve, óvnák a gyereküket tőle. Egy jó szülő nem csak fizikailag szeretnék a gyerekét biztonságban tudni, hanem érzelmileg, erkölcsileg is. Meg sokan vannak vele úgy szerintem, hogy őket nem védte senki, nem látták el jó tanácsokkal a szüleik, nem érezték, hogy számíthatnak rájuk, ők azt szeretnék, hogy a gyereküknek ezt is megadhassák. Felnőtt ember már tudja, hogy nem attól lesz menő, ha sok egy éjszakás kalandja volt, sokat züllött. Sőt, inkább kiégett, üres, csalódott lesz ettől.
2015. febr. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!